Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw hakkında bir kaç soru

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir resim import ediyorum üzerinden çizimi yapıyorum. işim bittiğinde resimi silmek zrunda alıyorum. onun yerine resimi görünmez yapma şansım yokmu. gerektiğinde tekrar görnüyor yapsam

teks den bir harf yazıyorum örneğin C harfi bunu convert tu cuves yapıyorum sonrada break apart yapıyorum. C harfinini 2 hatlı çizgi halinde yapıyor ya ben bu iki hattın ortasından giden tek bir hat daha eklemek istiyorum bunuda elle çizem gerekiyor yeterince düzgün bir çizim olmuyor bu bunun yerine C harfinin 2 hattından herhangi birini seçipde istediğim oranda kayırsam yani alltaki resimdeki işlem gibi
Graphic2.JPG

bir resimde belirli bir alanın scalasını alsam ve resim boyutu o alanın scalasına göre otomatik boyutlansa mesela aşşağıdaki resimin yüksekliği 33.3 soldaki kulağın yüksekliği 11,5 ben bu kulağın yüksekliğini 15,0 yaparsam resim otomatik olarak 45,0 a çıkıyor. bu işlemi corelde yapmamım bir yolu varmı acaba
20080321_163951_esek2.jpg

Benzer konular

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
selam

remi görünmez yapmak için; yeni bir layer oluşturup resmi o layere taşıyabilirsin ve layeri görünmez yapabilirsin buda bi seçenek.

istediğin bir harfin içine çizgi çizmek ister de elimle uğraşmak istemiyorum dersen convertlediğin harfi sadece dış hat çizgisi olarak gösterip kalınlığını 0,001 yapabilir ve içe doğru contur vererek en içteki konturu kullanabilirsin..

resim boyutlandırmayla ilgili problemini yanlış anlamadıysam bir tarafın ölçüsünü girdiğinde diğer tarafı otomatik ölçülendiriyor demişsin. ölçülendirdiğin kısmın yan tarafında minnacık bi kilit işareti bulunur. o kilit basılı olursa böyle problemler yaşamazsın.

işyerinde çaktırmadan yazıyorum idare et. yoksa hepsine resim eklerdim
umarım yardımcı olabilmişimdir

Saygılar..

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selam

remi görünmez yapmak için; yeni bir layer oluşturup resmi o layere taşıyabilirsin ve layeri görünmez yapabilirsin buda bi seçenek.

bu dediğin işimi görüyor saolasın

istediğin bir harfin içine çizgi çizmek ister de elimle uğraşmak istemiyorum dersen convertlediğin harfi sadece dış hat çizgisi olarak gösterip kalınlığını 0,001 yapabilir ve içe doğru contur vererek en içteki konturu kullanabilirsin..

bu dediğin evet c harfinde işime yarıyor ama ç harfinde işime yaramıyor. yani derdim aslında harfler değil çizimlerimdede aynı sistemi uygulamam gerekiyor. resimdekinin aynı işlemi yapabileceğim bir yol varmı acaba mesela büyük bir ç olsa idi bu ve ben bunun içini taşla doldurmak istiyorum. o zaman kenarını blend yapıyorum ama içini doldurmak istediğimde elle çizmek zorunda kalıyorum blen path larını oda herzaman tam düzgün bir çizgi olmuyor. uraşmak değil tam simetrik olması derdindeyim.

resim boyutlandırmayla ilgili problemini yanlış anlamadıysam bir tarafın ölçüsünü girdiğinde diğer tarafı otomatik ölçülendiriyor demişsin. ölçülendirdiğin kısmın yan tarafında minnacık bi kilit işareti bulunur. o kilit basılı olursa böyle problemler yaşamazsın.

ben resimdeki kulağı boyutlandıramıyorumki şu anda kilidi kullanayım. boyutlandırmayı nakış programında yapıp corele atmak zorunda kalıyorum her seferinde. nakış programında boyutlandırmak istediğim kısmına bir çizgi çiziyorum o çizdiğim hattın uzunluğunu giriyorum program kalanını o çizgi oranınca otomatik boyutlandırıyor.

çok çok saolasın emek harcayıp cevab yazdığın için. başkalarını bunuda yazmıyor.

diğerinide hallettim bir tek aşşağıdaki problemin çözümünü bulamadım

3 tane yada 13 tane yan yana nesnelerim var. ben tümünü seçip eşit aralıklarla yeşleştirmek istiyorum sanki blend yapar gibi ama blend den farkı yeni nesne eklemeyeceğim. seçtiğim nesneleri eşit aralıklarla yerleştirsin istiyorum. nerden yaparım. adını verin yeter.

birde bu programda metre varmı ben bulamadım programdaki adı nedir acaba

amede_us

🌱Yeni Üye🌱
1- arrange > align and distrubute
2- viev > ruler yada dimension tool

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
alling işime yaradı çok saolasın

ama hala ölçemek için metreyi bulamadım istediğim iki alanın arasını ölçmek istiyorum. bunun corelde bir yolu yokmu acaba

igilenen arkadaşda çok az yeni topic açacam en sonunda

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
bir çizgi çizin çizginin boyu aradaki mesafedir.

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ads%C4%B1z.JPG

resimdeki siyahlar çizimim ben kırmızı olan çizgileri ölçmek istiyorum. dimension da işime yaramıyor

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok saolun arkadaşlar.corelin koca programa bir metre ölçüm aleti koymamış olması çok saçma geldi bana dimension toll bu konuda acayip derecede yetersiz kalıyor. altı üstü bir çizci gizicam cizidğim çizginin uzunluğunu söyleyecek bunu corel e koymamış olmalarına çok şaşırdım valllaha

ilgilenen yardımı geçen arkadaşlara çok teşekkür ederim

amede_us

🌱Yeni Üye🌱
çok saolun arkadaşlar.corelin koca programa bir metre ölçüm aleti koymamış olması çok saçma geldi bana dimension toll bu konuda acayip derecede yetersiz kalıyor. altı üstü bir çizci gizicam cizidğim çizginin uzunluğunu söyleyecek bunu corel e koymamış olmalarına çok şaşırdım valllaha

ilgilenen yardımı geçen arkadaşlara çok teşekkür ederim

mesele anlattığın gibi düz çizgiyse (döndürülmüş olsa da) ölçümü zaten var, (diğer grafik tasarım yazılımlarına göre daha iyi).ya eski bir corel sürümü kullanıyordsun yada dimension tool u yeteri kadar anlayamamış olabilirsin ancak corel draw bir cad yazılımı da değil. curve şeklindeki oval ve eğil çizgileri ölçmek için ya corel designer yazılımını yada bir cad yazılını yada plug in kullanman gerekli

https://img228.imageshack.us/img228/5618/slanteddimensiontoolyp2.jpg

Son düzenleme:

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
düz çizginin boyunu ölçeçeğim. ama dimensiontoll da çevirilmiş olan çigide uzunluğunu vermiyor. çevrilmemiş gibi düz düşünerek bana genişlik veriyor. o çizgiyi düz duruma çevirdiğimde çıkan uzunluk farklı çıkıyor.