Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel x5 de rotate'de apply to duplicate neden yok

change

🌱Yeni Üye🌱
saat yapmak istiyorum ama transfomation'da açıları belirliyorum apply to duplicate ibaresi yok nasıl yapacağım yardım edermisiniz :(

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben X6 kullanıyorum Apply butonu var.
Aşağıda kalıyor olabilir mi? Yani altında başka bir pencere varsa kapatıyor olabilir.

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nesnenin üzerine bi kere tıklayıp serbest çevirerek sağ tıklasan sonrada çok öenmliyse pozisyon değerlerini girsen işini görürmü

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
en kötü ihtimal Coreli resetle

change

🌱Yeni Üye🌱
çok sağlun arkadaşlar tavsiyelerniz için işimi gördüm imece usulü

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Corelde ne ararsan var. :)
Evet... biraz geç de olsa, eksik de kalsa... gelişimini sürdürüyor.

Apply To Duplicate düğmesi de bu gelişimin sonucu olarak X5 sürümünden itibaren kaldırıldı. Her defasında düğmeye basmamak için eklenen "copies" bölümüne kaç kopya yapacağınızı giriyorsunuz ve sadece apply düğmesine tıklıyorsunuz. 100 kopya yapacaksanız 100 defa apply to duplicate düğmesine basmak zorunda kalmıyorsunuz.

Sonuç olarak corel draw'ı resetlemeye ya da başka bir şey yapmaya gerek yok. ;)

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
En kötüsünüde yapsa işe yaramayacaktı zaten. Atlamışım. Eskiden Freehandle Coreli Kapıştırırlardı, Şimdi freehand bitti bakalım sırada ne var. Aİ, Bu kısaltma bana hep bi hayvanı hatırlatıyo. Hani şu hep yük taşıyan sopa zoruyla yürütülen hayvan :).Nerdeyse programıyla aynı karakterlere sahip :)

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
En kötüsünüde yapsa işe yaramayacaktı zaten. Atlamışım. Eskiden Freehandle Coreli Kapıştırırlardı, Şimdi freehand bitti bakalım sırada ne var. Aİ, Bu kısaltma bana hep bi hayvanı hatırlatıyo. Hani şu hep yük taşıyan sopa zoruyla yürütülen hayvan :).Nerdeyse programıyla aynı karakterlere sahip :)
Görüş sizindir... Fakat sektör lideridir bahsettiğiniz yazılım ;)

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Görüş sizindir... Fakat sektör lideridir bahsettiğiniz yazılım ;)

Bu güne kadar çalıştığım nerdeyse bütün firmalarda Corel birinci tercih olmuştur.
Sonra Photoshop sonra freehand sonra Aİ soruyorlar.Şu anda da MAC bilgisayarlarda işlemciye bakarsanız intel olduğunu göreceksiniz ve eminim bunu farkeden bütün şirket sahipleri COREL tercih edeceklerdir. Serilik bakımından Aİ,CORELİN eline su dökemez. Ama sizin vaktiniz bol ve tasarım yapacağım diyorsanız haklı olabilirsiniz.Kürşat bey sizi CORELTURK sitesinden de takip ediyorum bunu sizin söylemeniz beni çok şaşırttı doğrusu.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
Bu güne kadar çalıştığım nerdeyse bütün firmalarda Corel birinci tercih olmuştur.
Sonra Photoshop sonra freehand sonra Aİ soruyorlar.Şu anda da MAC bilgisayarlarda işlemciye bakarsanız intel olduğunu göreceksiniz ve eminim bunu farkeden bütün şirket sahipleri COREL tercih edeceklerdir. Serilik bakımından Aİ,CORELİN eline su dökemez. Ama sizin vaktiniz bol ve tasarım yapacağım diyorsanız haklı olabilirsiniz.Kürşat bey sizi CORELTURK sitesinden de takip ediyorum bunu sizin söylemeniz beni çok şaşırttı doğrusu.
Şaşılacak bir şey yok... Hani bir laf vardır, eğri oturup doğru konuşalım diye... Biz de öyle yapalım.

Karşılaştırma konuları hiç bir zaman sonuçlanmıyor... uzadıkça uzuyor... O yüzden çok uzatmadan bir kaç kelam edip çekilmek istiyorum...

Adobe Illustrator basım sektörünün özellikle ambalaj ve tasarım bölümünde lider konumundadır. Tek rakibi CorelDRAW'dır ve fiyatı neredeyse AI'nin yarısıdır. CorelDRAW AI'den çok daha pratik, öğrenmesi çok kolay bir yazılımdır. CorelDRAW da print center, vinil kesim, cnc gibi sektörlerde liderdir. Aslına bakarsanız CorelDRAW'ın iddialı olduğu bir çok sektör vardır ama yeri gelir ikisi de birbirlerinin eline su dökebilir...

Herşeye tamam diyebilirim fakat CorelDRAW kullananlara ikinci sınıf insan muamelesi yapıldığında orada bir de dur derim.

Unutmadan... bahsettiğimiz şeyler yazılımdır... futbol takımı değil ;)

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şaşılacak bir şey yok... Hani bir laf vardır, eğri oturup doğru konuşalım diye... Biz de öyle yapalım.

Karşılaştırma konuları hiç bir zaman sonuçlanmıyor... uzadıkça uzuyor... O yüzden çok uzatmadan bir kaç kelam edip çekilmek istiyorum...

Adobe Illustrator basım sektörünün özellikle ambalaj ve tasarım bölümünde lider konumundadır. Tek rakibi CorelDRAW'dır ve fiyatı neredeyse AI'nin yarısıdır. CorelDRAW AI'den çok daha pratik, öğrenmesi çok kolay bir yazılımdır. CorelDRAW da print center, vinil kesim, cnc gibi sektörlerde liderdir. Aslına bakarsanız CorelDRAW'ın iddialı olduğu bir çok sektör vardır ama yeri gelir ikisi de birbirlerinin eline su dökebilir...

Herşeye tamam diyebilirim fakat CorelDRAW kullananlara ikinci sınıf insan muamelesi yapıldığında orada bir de dur derim.

Unutmadan... bahsettiğimiz şeyler yazılımdır... futbol takımı değil ;)

İşin doğrusu bu sektörde mücadele ediyorsak işçiysek mutlaka vektörel olarak 3 programıda bilemmiz gerekiyor. Freehand ne kadar can çekişiyor deselerde hala kullanılıyor. Aİ ve COREL. Bu arada Kürşat bey sizi burda görmekten çok mutlu oldum.