Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde align ve distribute

sersenis

🌱Yeni Üye🌱
corelde bir nesneyi başka bir nesnenin önüne veya arkasına atmada sorun yaşıyorum. Daha önce böyle sorunum yoktu. Page down-up tuşlarıyla kolayca yapabiliyordum ama birden bire ne oldu bilmiyorum olmuyor:(

Benzer konular

blackcat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı sorunu ben de yaşıyorum. masaüstü bilgisayardan laptop'a geçtim. ayrıca versiyon yükselttim. acaba sebep bunlardan biri mi diye düşünüyorum. umarım bir çözümü vardır.

ben bu sorun için bir çözüm buldum ama başka bir yol. şöyle ki;

üst üste duran nesnelerden doğal olarak üsttekini seçip sağ tıklıyoruz. çıkan menüden order - to back of layer seçeneğini tıklıyoruz. bu şekilde bir alta gidiyor. belki işine yarar. üste almak içinde order - to front of layer seçilecek. order - to front of page seçeneği seçtiğin nesneyi, sayfadaki tüm nesnelerin önüne almak için. order - to back of page seçeneği ise seçtiğin nesneyi, sayfadaki tüm nesnelerin önüne almak için. back one bir aşama alta almak için.

"Bilgi, para gibi değildir. Paylaştıkça çoğalır."

vivo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar sebep coreldraw güncellemeleri bende aynı sorunu yaşadım ve pc ye format atıp yeniden kurulum yapmak zorunda kaldım

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
otomatik olarak layer açmışsınız. alt üst geçişler sadece layer arasında olduğu için üst layerde olan bir nesneyi alta gönderemezsiniz. Obje managerden işi düzeltebilirsiniz veya bütün nesneleri seçip grup yapın ve bozun. işte o zaman bütün nesneler bir layerde toplanmış olur. Alt - üst normal hale gelir.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer blackcat gibi versiyon yükselttikten sonra bu sorunu yaşıyorsanız ctrl+home ve ctrl+end tuş kombinasyonlarını deneyin ...

blackcat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

firkete nickli arkadaşımın object manager önerisine baktım. eklediğim resim benim object manager görüntüsüdür. bir tane layer gözüküyor. ayrıca bütün nesneleri grup yapıp ardından çözdüm ama sorunum çözülmedi. acaba ben mi bir hata yaptım?

10292.jpg

zxxe nickli arkadaşımın kısayol tavsiyelerini de uyguladım. herhangi bir değişikli olmadı. bu konuda açıklayıcı bilgi verirseniz çok iyi olur. :wink:

"Bilgi, para gibi değildir. paylaştıkça çoğalır."