Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde tram

hacı1555

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar corelde tram oluyomu oluyasa nasıl şimdiden yardımlarınız için tşk.

Benzer konular

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
graphic1yi3.jpg

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşımızın bahsettiği ekseriya tekstil sektörüne yönelik parça baskı için kullanılan tramdan behsediyor olsa gerek.Olay nokta yoğunluğu mantığı ile alakalı olup soruya yönelik yapılan açıklamalarda yanlıştır.Her şeyden önce tramlı çalışmaları photoshopda yapmak en mantıklısıdır.

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
corel'de tram

tramdan ne kastettiğini tam anlayamadım, ama eğer matbaada kullanılan tramlardan bahsediyorsan, corel'de tramı gözle göremezsin, ama ps özellikli bir yazıcıda çıkış aldığında tramları görürsün. Ayrıca değerleri oynayarak tram sayısını azaltıp, çoğaltabilirsin ve istediğin özellikte tramı da alabilirsin.

hacı1555

🌱Yeni Üye🌱
tram derken çıkış alınıcak şekilde ufak noktalar

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
tram

corelde verdiğin renk değerlerini tram olarak sanırım göremezsin. bahsettiğin tramları önceki yazıda da bahsettiğim gibi ps özellikli yazıcıdan çıkı alırken gözle görebilirsin. PS özelliği olmayan bir lazer yazıcı da bile sanırım göremezsin. Ama muhakkak ben tramları görmek istiyorum dersen rengi bitmap a çevir, bitmap / color transform / halftone'den görebilirsin, ama önemli olan senin görmenden ziyade yazıcının veya film makinasının vereceği tramlardır. baskıda esas olanlar da onlardır. İyi çalışmalar, ek bilgi istersen özel'den yazabilirsin.

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
corel yada diğer vectorel programlarda eger resime tram verilmisse tram noktaları gozukmez zaten tram denilen noktalar esasta lup adı verilen buyutecle gorulebilecek noktalardır biz resim yada cizdiğimiz bir nesyneye tram verdiğimizde onu silik olarak goruruz ornegin 100cyan ile 20 cyan bir değildir biri silik gozukur burada senin yapacagın tram vereceğin yer orneğin lacivert için 100 cyan 100 magenta yerine 20 cyan 20 magenta vermek olur eger spot renk kullanıyosan yani corelde renk paletinden seciyosan orda tint yazan kısım var ordan tram değerini verebilirsin

full moon

🌱Yeni Üye🌱
slm bir şey sormam lazım ama nerden yazacağımı bilemiyorum ..yardım edermisiniz