Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dairenin etrafına yazılar yazmak

selime

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Günaydın Arkadaşlar Freehand ti Yeni Öğreniyorum ve Daierin Etrafına yazılar Yazmak İstiyorum
Ama Hem İçine HemdE Dışına İstiyorum Ve Yukarı Tarafa Ve Aşağı Tarafa BAna YArdımcı Olursanız Çok Sevinirim
İyi Günler

Benzer konular

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
ilk olarak, daireyi ve yazı metnini birlikte seç.. sonra Text > Attach to Path Seç..
01cj2.jpg

Daha sonra Inspector de istediğin gibi ayarlama yapabilirsin.. hatta yazıyı çift tıklayıpta yazım modundayken ENTER basıp alt satıra geçince, içerden de yazabiliyorsun ;)

02hz6.jpg

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öncelikle boş bir safya açalım.Toolboxdan elips aracını alıp Shift yardımı ile tam bir daire çiziniz.Sonra text aracını alıp yazımızı yazalım.Dairemizi ve yazımızı seçip klavyeden Shift+Ctrl+Y tuşlarını kullanalım.(veya Text menüsünden Attact to path komutunu ) Yazımız dairemizin etrafını sarmaya başlayacaktır.Daire path inin görünmesini isterseniz.Property penceresinden object sekmesini tıklayın pencere içersinde text on a pat 'i seçip Show pat kutusunu işaretleyin.
Yazınızı Daire içersine yazmak isterseniz ise gene yazımızı ve daireyi seçip Ctrl+Shift+U (veya text menüsünden Flow inside path) tuşlarını kullanabilirsiniz.

selime

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anlatımınız için teşekürler çok işime yaradı ancak
ben mesela dairenin üstüne çiçek altınada okuna bilecek şekilde gül yazmak istiyorum bunu nasıl yapıcam birde hizalama nasıl oluyor iki satır yazıyı bir birine hizalayacağım biliyorum başınızı çok ağrıtıyorum ama coreli biliyhorum freehand yeni öğrenmeye başladım
yadırımlarınız için teşekürler

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
dairede hizalama yapman biraz uğraştırır seni.. iki metni ayrı ayrı yazıpta ikisini birbirine hazalamayı dene ... hatta birine gül birine de çiçek yaz ;)