Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selam..damla etiket nedir bilen var mı?

grkm

🌱Yeni Üye🌱
Damla etiket, mercek etkisiyle tasarımı büyük gösteren, görülme açısını genişleten, renklere derinlik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Sınırsız kullanım alanına sahip çarpıcı, renkli, şeffaf, derin, parlak, şaşırtıcı ve çekici damla etiketler, reklam amaçlı etiket kullanımında başka bir boyut yaratmaktadır.

Domes sistem ile gerçekleştirilen üç boyutlu etkisi ile damla etiketler sınırsız uygulama alanına sahiptir. Damla Etiket, kapılmanın kolay, görmezden gelmenin zor olduğu bir çekicilik yaratır.

Damla Etiket, bir ürünün imajını geliştirir, anlamlı bir katma değer kazandırır. Damla Etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit nesneler bile özel bir görünüm kazanıp kolayca farkedilebilir hale gelirler. Ürün böylece öne çıkar ve ayrıca özdeşleştiği bir başka marka ya da logonun bir projeksiyonu olarak da görülür.

Alıntıdır...

Urunler.jpg

aynen bunlardır =)

domeks etiket olarak da adlandırılır...

yusufekiz

🌱Yeni Üye🌱
ben örnek vererek tarif edeyim anahtarlıklardaki reklam alanlarındaki bölümre bulunan slikon tarzı bi koruyucu gibi görünen kısım... normal çıkartma kağıdına basılarak hazırlanır yarım kesim yapılarak üzerine damlatılan maddedir. yarım kesime gelince donar. bu kadar :))

Ressam Halil ŞİKAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sözlü anlatımın yanında bu resimler dahada açıklayıcı olmuş . teşekkürler .

ustamay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben damla üreticisiyim
damla etiket iki farkl çeşidi vardr biri epoksi olarak dökülür bu sağlıklı değildir 3 ay içerisinde çatlama ve sararma gösterir diğeri ise isokyana & polyoldan oluşanıdır dış mekanda 9 yıl içmekanda 13 yıl gibi kullanılır

genelde baskes olarak tabir edilen folyoların üzerine uygulanır

ihtiyaç duyanlar iletişime geçebilir
......... reklam
Telefon vermek Yasak

mehmet aydın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mesut KİDAY

🌱Yeni Üye🌱
bu siteye yeni üye oldum. Gördüm ki bana çok şey kazandıracak. Arkadaşlar hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum bizlerle bilgilerinizi paylaştığınız için. Çünkü kimse kolay kolay bilgisini paylaşmak istemiyor ve istemez.

senem sevtap

🌟Usta Tasarımcı🌟
Polimeri sanayi bölgelerinde küçük çaplı bir araştırma yaparsanız bulabilirsiniz,
ek bilgi olarak; ortaokul ve liselerde kız öğrencilerin boyunlarına astıkları okul broveleride polimer ile yapılır bir nevi damla etiket

oBİwAN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hurriyetmatbaasi.com.tr
bu kaşede kullandığımız polimer var o polimer olur mu damla etikette

yok olmaz kaşedeki polimer farklı damla etikette kullanılan farklı.
damla etikette iki adet polimer kullanılır bu 2 polimer cam bir nesneye konup içinde hava kabarcığı olmadan karıştırılır taki bu iki polimer birbirleriyle etkileşime geçip ısınıncaya kadar ısındıktan sonra çok az bir vaktiniz var yoksa orda donup kalır. damla etiket hazırlamanın yolları şöyledir
1 ele ile (şırınga yardımıya)
2 makine ile

kısaca nasıl yapılacağınıda açıklayayım

önce çıkartmaları güzelce ayıklayın (çıkartma kağıdını alt kısmı kalacak) yani basılı kısım çıkartma kağıdını altındaki koruyucu kağıtta kalacak sonra bunları güzelce tozdan uzak bir yere serin (soğuk bir yer olmasın 25 derece yeter sıcaklık) daha sonra karışımı cam bir materyalde yukarıda açıkladığım gibi yapın (sakın bir defada çok yapmayın yoksa ziyan olur azar azar yapın) şırıngaya çekip (iğneyi çıkarın) etiketlere büyüklüğüne göre bir kaç damla damlatın polimer yayılmaya başlayıp çıkartmanın kesilmiş yerlerine gelince orada duracaktır hızlı olmaya gayret edin yoksa polimer donar. şırıngadaki polimer bitince mutlak suretle şırıngayı ve polimeri hazırladığını cam materyali tiner ile güzelce temizleyin eğer yapmazsanız bir sonraki hazırladığınız polimer bozuk olacaktır. iş bittikten sonra 12 - 18 saat kadar iyice kurumaya bırakın.

makine ile yapılacak işlem ise daha kolaydır bunu açıklamaya gerek görmüyorum çünkü makineyi aldığınız firma mutlak suretle size eğitimini verip demolar hazırlayacaktır.

inşallah yardımcı olmuşumdur...
saygılarımla...

tali58

🌱Yeni Üye🌱
damla etikette iki adet polimer kullanılır bu 2 polimer cam bir nesneye konup içinde hava kabarcığı olmadan karıştırılır taki bu iki polimer birbirleriyle etkileşime geçip ısınıncaya kadar ısındıktan sonra çok az bir vaktiniz var yoksa orda donup kalır. damla etiket hazırlamanın yolları şöyledir
2 makine ile

önce çıkartmaları güzelce ayıklayın (çıkartma kağıdını alt kısmı kalacak) yani basılı kısım çıkartma kağıdını altındaki koruyucu kağıtta kalacak sonra bunları güzelce tozdan uzak bir yere serin (soğuk bir yer olmasın 25 derece yeter sıcaklık) daha sonra karışımı cam bir materyalde yukarıda açıkladığım gibi yapın (sakın bir defada çok yapmayın yoksa ziyan olur azar azar yapın) şırıngaya çekip (iğneyi çıkarın) etiketlere büyüklüğüne göre bir kaç damla damlatın polimer yayılmaya başlayıp çıkartmanın kesilmiş yerlerine gelince orada duracaktır:sweating::sweating: hızlı olmaya gayret edin yoksa polimer donar. şırıngadaki polimer bitince mutlak suretle şırıngayı ve polimeri hazırladığını cam materyali tiner ile güzelce temizleyin eğer yapmazsanız bir sonraki hazırladığınız polimer bozuk olacaktır. iş bittikten sonra 12 - 18 saat kadar iyice kurumaya bırakın.

makine ile yapılacak işlem ise daha kolaydır bunu açıklamaya gerek görmüyorum çünkü makineyi aldığınız firma mutlak suretle size eğitimini verip demolar hazırlayacaktır.

saygılarımla...

Sn oBİvAN, damla işlemi şeffaf polyester (+ hızlandırıcı ve sertleştirici) ile mi yapılıyor, yoksa bunun için kullanılan polimer dediğiniz farklı bir madde mi?
Ben polyesterle denedim kenardan aktı. Ne yapabilirim:sweating: yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

oBİwAN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
Sn oBİvAN, damla işlemi şeffaf polyester (+ hızlandırıcı ve sertleştirici) ile mi yapılıyor, yoksa bunun için kullanılan polimer dediğiniz farklı bir madde mi?
Ben polyesterle denedim kenardan aktı. Ne yapabilirim:sweating: yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

evet farklı bir madde iki solisyon olarak satılıyor a solisyon ve b solisyon ikisini karıştırılarak kullanılıyor.

size en kısa zamanda bir markayı pm olarak atarım

tali58

🌱Yeni Üye🌱
Sn oBİwAN, teşekkür ederim.
İnternette yaptığım tüm araştırmalarda; ya polimer ismiyle veya poliüretan yada Poliol ve Isocyanate isimleriyle karşılaştım. Halen bunların ne olduğunu çözebilmiş değilim.

oBİwAN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
epoksi diye aratın daha iyi sonuçlar alırsınız bu arada size bir firmanın internet adresini gönderiyorum özelden irtibata geçip daha net cevaplar alabilirsiniz

erkk35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben damla üreticisiyim
damla etiket iki farkl çeşidi vardr biri epoksi olarak dökülür bu sağlıklı değildir 3 ay içerisinde çatlama ve sararma gösterir diğeri ise isokyana & polyoldan oluşanıdır dış mekanda 9 yıl içmekanda 13 yıl gibi kullanılır

......... reklam
Telefon vermek Yasak

mehmet aydın

daha büyük yüzeylere uygulanırmı epoksi veya damla

ersintambova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2 makine ile

önce çıkartmaları güzelce ayıklayın (çıkartma kağıdını alt kısmı kalacak) yani basılı kısım çıkartma kağıdını altındaki koruyucu kağıtta kalacak sonra bunları güzelce tozdan uzak bir yere serin (soğuk bir yer olmasın 25 derece yeter sıcaklık) daha sonra karışımı cam bir materyalde yukarıda açıkladığım gibi yapın (sakın bir defada çok yapmayın yoksa ziyan olur azar azar yapın) şırıngaya çekip (iğneyi çıkarın) etiketlere büyüklüğüne göre bir kaç damla damlatın polimer yayılmaya başlayıp çıkartmanın kesilmiş yerlerine gelince orada duracaktır hızlı olmaya gayret edin yoksa polimer donar. şırıngadaki polimer bitince mutlak suretle şırıngayı ve polimeri hazırladığını cam materyali tiner ile güzelce temizleyin eğer yapmazsanız bir sonraki hazırladığınız polimer bozuk olacaktır. iş bittikten sonra 12 - 18 saat kadar iyice kurumaya bırakın.

saygılarımla...

güzel paylaşım omuş acıklayıcı ve pratik bilgiler bence 10 puan

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
anladım eşye üzerlerindede oluyo bazen

StephaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.otosticker.com
folyo kesim olarak mesela siyah zemin kesilmiş bir karenin üzerine başka bir renkde malzeme kesip yapışdırılmış olan işin tamamını damla olarak kaplamak mümkünmü yani katman olacagı için dengesizlik yaratırmı etikette yoksa illa dümdüz etiket mi olmak zorunda. bide epey araşdırdım ama polimer malzemesini satın alabileceğim bi yer bulamadım dışmekan için elimle yapabileceğim bir malzeme önerebilirmisiniz. cok teşekürler şimdiden.

webmanager

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben damla üreticisiyim

......... reklam
Telefon vermek Yasak

mehmet aydın

siz satıyormusunuz, bir firma 1kg'sine 10 euro çekti fiyat nasıldır?

Bu arada bu folyoları nasıl temin edebilirim.

ulukent

🌱Yeni Üye🌱
düz seramik fayans üzerine dijital baskı yapmak istiyorum süblimasyon sistemim ve presim var ama sublimasyona uygun seramik fayans bulamıyorum. Sizlerden şunu öğrenmek istiyorum normal fayansların üzerine yapmak için polimer kaplanınca oluyormuş
1-Doğru mu?
2-Doğru ise polimer kaplamayı nereden bulabilirim.