Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Değişik kartvizit çalışmaları

Murtyc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1. ve defter sayfası gibi olan çok ii ama Katolog maliyeti çıkar... yani tercih edilmez :)

burcubalaban

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yeni fikirler farklı modeller geniş hayal gücü süper walla

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Sanal alemde bilgi hırsızlığı nasıl bir hitam (hitap) tarzı anlamadım. Özelliklede avatarınızda Hoca Kelimesi geçmesine rağmen, butür hitamlardan (itham) bulunmanıza bir anlam veremedim.
Siz kendinizi sanal alame çok kaptırdınız sanırım. Hırsızlık yerine bilgi paylaşımı kullanmanız daha iyi olmazmıydı. Siz hocalığınızı kullanmışsınız aslında ama bazı saçma konuları vurgulamak için Ha unutmadan gibi..

Siz öğrencilerinize bir konuda araştırma yapmaları için ders verdiğinizde gidip hırsızlıkmı yapın diyorsunuz. Neticede onlarda bir kaynaktan bilgi toplayıp geliyorlar. Sanırım hırsızlık kelimesinin temelini o zaman siz atıyorsunuz. Ben bir üye olarak bu siteyle ve sizinle bir sözleşme imzaladığımı hatırlamıyorum.

O zaman yukarıda konu açan arkadaşımızda çok büyük bir hırsızlık yapmış. Çünkü bu çalışmalar ona ait değil sanırım

Alıntıdır Yazmanını da belirtin bari burnu uzamasın

Atatürkün size verdiği cevabı hatırlatmak istedim. Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Yazınızı geç gördüğüm için kusura bakmayın cevabım biraz gecikti.

Fikir hırsızlığı sanal alem dediğimiz internetide kapsadığı gibi, hayatın tüm alanını kapsar. Sen araştırma geliştirme yaparsın bir mal veya hizmet üretirsin adamın biri hiç zahmet etmeden gelir kopye eder. Bu bir fikir hırsızlığıdır. Sen bir proje için gece gündüz uğraşır, projeni hayata geçirirsin birileri kenarından, orasından kırpar kopye eder buda fikir hırsızlığıdır. Bu liste uzayıp gider ama sizin "Sanal alemde bilgi hırsızlığı nasıl bir hitam (hitap) tarzı anlamadım." cümlenizi asıl ben anlamadım, ya mesajı dikkatli okumadınız, yada forumumuzdaki yayınladığımız derslerde bulunan görsellerdeki grafikerler.net logotype'ı dikkatinizi çekmedi. Biz görseller üzerine logotype'ı süs olsun diye koymuyoruz. Burda bulunan bir çok ders bu konuda hiçbir emek harcamayan insanlar tarafından kullanıldı. Bizde caydırıcı olması amacıyla böyle bir yönteme başvurmak zorunda kaldık. Birde bu mesajımda konu sanal alemde kopyecilik değildi sadece genel anlamda kopyeciliğe vurgu yaptım. Özellikle cımbızla çeker gibi sanal aleme fazla kaptırma fikrine neden dikkati çekmek istediniz bu biraz düşündürücü. Başka birşeyde sizin kadar sanal aleme kendimi kaptırmadım, xxalpxx rumuzlu nickinizle birlikte taa mesajınız İstanbuldan önce Amerikaya gidiyor, sonra buraya geliyor. Sahi neden ip numaranızı proxy ile gizleme ihtiyacı duydunuz, amacınız başkamı yoksa? :)

Bir başka konu eğitimciliğime yaptığınız gönderme. Mesleğini bilmiyorum ama ufak bir eğitim dersi vereyim. Eğitim hayatın her alanındadır, hatta hayvanlar bile yavrularını hayata adapte edebilmek için eğitirler; örneğin anne çita avlanırken yavruları bir kenardan annelerinin nasıl avlandığını izlerler. Yani burdada olduğu gibi örnekleme yoluyla yapılan eğitim hayatın her alanında kullanılır, bu doğaldır. Yani tüm eğitimciler sıklıkla bu yönteme başvururlar. Ancak ifadeleriniz sanki benim mesaj sahibi arkadaşı eleştirdiğim gibi bir saptırma veya yanlış anlaşılma içeriyor. Burda değindiğim noktayı çok açık anlattığımı zannediyorum, bunuda sizin çok iyi anladığınıza eminim. Bu saptırma ve ajitasyon çabanızı pek kavrayamadım. Sanırım mesajımdam birşey yakalayıp beni karalayacağınızı sandınız.

Son cümlene gelince bize bu konuda hatırlatma yapmana gerek yok, Atatürkün bu sözleri zaten forumumuzun birinci amacı. Biz zaten bu amaçla kurulan ve hizmet veren bir forumuz. Zaten bu sözleriniz benim mesajımla veya arkadaşımızın mesajıyla doğrudan ilgili değil. Kaldıki burda neden Atatürkün bu sözünü kullanma ihtiyacını duydunuz. Aksine Atatürk hırsız,kopyeci bir gençlik ve toplum istemezdi.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
bunun üzerine söyliyecek hiçbirşey bulamıyorum tamamen katılıyorum

Ben senin bu sözün üzerine söyleyecek çok şey buldum.

İlk önce son derece derin sözlerine katıldığınız muzzi ve hemen onun mesajının altında onun mesajını destekler mahiyette mesaj yazan xxalpxx rumuzlu üye adları aynı kişiye ait ve bu kişi o kadar cesurki
FDCSERVERS.NET proxy sini kullanarak mesajlarını gönderiyor. Şimdi soruyorum sana bir insan neden proxy yoluyla ip nosuna gizleyerek bir forum sitesine mesaj yazar, Amaç ne olabilir sence? üstelik mesajlarında suç unsuru birşeyde yok.

Amacı ben söyleyeyim kasıtlı olarak bana laf atıp bir tartışma yaratmak ve beni rencide etmek.
Fakat ne yazıkki ikinci hamlede mat olan rakipleri sevmiyorum. :)
İstersen arkadaşların yerine oyuna sen geçebilirsin. Bizim buralarda biz söz vardır. Eğer aklın kesiyorsa.

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Peki bu kartvizitlerden yaptırmak istesek (mesala 1.) mesala ben yaptırmak istiyorum. Kim yapar bu şekilde bir kartvizit.

Miller7

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Bu Delikli Kartvizit

Delikli Kartvizit Çalışmalarının Elınde Psdsi olan varsa Paylasabılırmı Lutfen

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Gerçekten çok değişik çalışmalar. Bizim için de ilham kaynağı oldu. Teşekkürler.