Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dekupe problemi

tepedibi

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar photoshopta yapılan dekupeler freehande çağrıldığında

dekupe alanının etrafı beyaz gözüküyor,

yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

tepedibi

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkür ederim...
bu şekilde önce path cağırıp sonra tiflerini içine past etmem gerekiyor dimi?
ama bu şekilde 100 tane resim var, daha kısa bir yolu varmıdır.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
frehhande open ile çağırıp, gelen çizgileri kroslari ile birlikte gruplayip, sayfaya ortala, resmini import edip onuda sayfa orta... resmi cut ile kes... ve paste inside ile pahtini içine göm kroslari sil, paht çizgisi none yap. 100 resim, 1 saate biter:) bisesi yok:)

yamansajans

🌱Yeni Üye🌱
photoshopta dekupeyi yaptıktan sonra path penceresinin sağ üst köşesinde küçük bir ok var o oktan clipping path işaretleyerek kaydederseniz açtığınız vektörel programda dekupeli olarak kullanabilirsiniz. (ilistiratör e atacaksanız eps yada psd formatları clipping pathi destekler.)

tepedibi

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar çok teşekkür ederim, ama olmuyor
bu sefer path büyük geliyor. resimle boyutları tutmuyor offf.
tifler pathli sadece frehande cağırınca etrafında beyazlıklar çıkıyor. clipledim ama yine aynı..nucat teşekkür ederim yardımlarına..

ѕωєєтιѕн

🌱Yeni Üye🌱
önce dekupe ettiğiniz resmi Paths kanalindaki küçük oktan girip ''Make Work Path'' seçin. ve isim verin. Tekrar o küçük oktan girip Clipping Path i seçin ve ok leyin. Tif olarak kaydedin ßu şekilde Freehand de arkaplan olmadan gelir.

tuncer61

🌱Yeni Üye🌱
file save as tiff yap enter deönündeki butonda alttan4 sırada save trasparency yap ve kaydet hallolacaktır ok

semerkand_lı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya arkadaşlar ben bu siteyi çok sevdim be
kişilerin birbirine yardımcı olması ne kadar hoş bir durum hepinize saygılar

BUYUDUKCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dekupeyi yaptıktan sonra pathi kaydediyorsun. Ondan sonra path bölümünde clipping path var oraya girip path 1 seçeneğine .3 değer verince olucaktır. En doğru yöntemi bu.

ekotan

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.fikirtakimi.com
Frehandde dekupe problemine cevap

arkadaşlar photoshopta yapılan dekupeler freehande çağrıldığında

dekupe alanının etrafı beyaz gözüküyor,

yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

Frehandde isi cağırmadan önce photoshop ta resmi dekupe yaptiktan sonra cliphing path i isaretlemelisin...

freddy89

🌱Yeni Üye🌱
cliphing path i seç ve oraya bi değer ver mesela 5 10 gibi tıff olarak kaydet

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
bi yontemde ben soliyim resmi at freehande sonra alt tusuna basarak çift tıkla ustune sana acmak istediğin programı soracaktır burda photoshopu sec ve ok de resim photoshopta acılır sonra yap dekupeni ve dısını sil en son kaydet ve kaydederken save transparency de ve freehande don ekranda done yazısına tıkla dekupe ettiğin resim freehande gelecektir clipping path de tiff kaydederseniz freehand destekliyor bunu ama suan en pratik kullanılan layerlı olarak save transparency seceneği

epica

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremgultekin.com
Merhaba benimde bir sorum olacak
Dekupe yaptım yanlız tiff kayıt ederken save transparency aktif gözükmüyür tıklayamıyorum ayrıca dekupe yaptığım birşey freehandde çok keskin görünüyor bunları nasıl çözebelrim ???

vegaturk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
file save as tiff yap enter deönündeki butonda alttan4 sırada save trasparency yap ve kaydet hallolacaktır ok
Doğrusu bu arkdaşın dediği gibi hiç illustratörle uğraşma tiff e cevir ve çıkan bölmede transparency lanını işaretle freehand'a çek...

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben photoshopda yaptığım dekupeleri kaydetmeden önce kenarlarını yumuşatmak için feather özelliğini kullanırım. daha sonrada farklı kaydet(ctrl+shift+s) tiff'i seçip tuncer 61 de söylediği gibi seçeneklerden save transparan yapıp kaydet hiç sorun çıkmayacaktır. kolay gelsin

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
problemsiz pir problemle ugrasiyo olabilirsin, yani sen dekupeni dogru yaptigina eminsen, flatness degerini verdiysen, sadece ekran görüntüsüyle bogusuyor olabilirsin. sen o beyazligi ekran da mi görüyorsun baskida mi görüyorsun. yani soru su gercekten problem varmi yokmu, bu arada isin path ini masa üstüne kaydetmek. yok path i freehand a cagirmak sonra resmi icine gömmek ölme esegim ölme, photoshop ta dekupenin ne anlamı kaldi o zaman, yapiverelim dekupeyi freehand ta o zaman olsun bitsin. (resmine ekranini full resulation yaptiktan sonra bakmani tavsiye ederim birde)

su09281979

🌱Yeni Üye🌱
problemsiz pir problemle ugrasiyo olabilirsin, yani sen dekupeni dogru yaptigina eminsen, flatness degerini verdiysen, sadece ekran görüntüsüyle bogusuyor olabilirsin. sen o beyazligi ekran da mi görüyorsun baskida mi görüyorsun. yani soru su gercekten problem varmi yokmu, bu arada isin path ini masa üstüne kaydetmek. yok path i freehand a cagirmak sonra resmi icine gömmek ölme esegim ölme, photoshop ta dekupenin ne anlamı kaldi o zaman, yapiverelim dekupeyi freehand ta o zaman olsun bitsin. (resmine ekranini full resulation yaptiktan sonra bakmani tavsiye ederim birde)

Güzel özetlemişsin tebrikler,

aynen katılıyorum.