Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dekupe yapmaktan bıktım (ajansda)

laserion81

🌱Yeni Üye🌱
Sonunda bir ajansa yardımcı grafiker olarak girdim.yaklaşık 2 hafta oldu. sabah 9 dan akşam 6 buçuğa kadar aralıksız dekupe yapıyorum.dekupem iyi ve hızlı.aldığım ücret asgari.çünkü burda katalog broşür kitap vs türü işler yapıp kendimi geliştirebileceğimi düşündüğüm için asgari ye razıydım.aynı işi yapan diğer yeni grafiker arkadaş 1300 tl alıyor .ve benden çok daha yavaş dekupede.bunu 10 senedir burda çalışan grafiker arkadaşda söyledi.sadece dekupe yapacağımı bilsem 1000 tl isterdim.ama şu an kafam çok karmaşık öncesinde matbaadaydım hem daha çok kazanıyordum hemde burda yaptığım işin 10 da birini yapıyordum.sadece kendimi geliştirmek adına bir ajansa girdim. fakat bu şekilde ne kadar geliştirebilirim kendimi tereddüt etmeye başladım.başka bir ajansmı arasam kendime diye düşünüyorum.sizin fikirlerinizi merak ediyorum.1 senelik grafikerim bu arada öncesinde hep matbaada çalıştım.siz olsaydınız aynı durumda ne yapardınız.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bence karar vermek için daha çok erken..biraz sabret bakalım..dekupe dan başka bişey yaptırmazlarsa bu süre içinde oturup konuşursun..1 aya yakın bi süre sabret..ortamı izle kim neler yapıyor..gözlemci ol bi süre ok? bu süre içinde de iş bak tabi kendine :) nereden ne çıkacağı belli olmaz ;)

laserion81

🌱Yeni Üye🌱
Bence karar vermek için daha çok erken..biraz sabret bakalım..dekupe dan başka bişey yaptırmazlarsa bu süre içinde oturup konuşursun..1 aya yakın bi süre sabret..ortamı izle kim neler yapıyor..gözlemci ol bi süre ok? bu süre içinde de iş bak tabi kendine :) nereden ne çıkacağı belli olmaz ;)

haklısın.biraz daha bekleyeceğim.izleyerek de bir şeyler öğrenebilirim diye düşünüyorum.bakalım bu dekupeler bitince ne gibi şeyler verecekler.ama bu da bitecek gibi değil 15 günde daha anca yarıladık birde gölgeler dekupe edilecek.aslında burda durmam fakat 10 senedir burda çalışan grafiker arkadaş hem işi konusunda çok iyi ve tecrübeli hemde çok iyi ve yardımsever biri.ondan bir şeyler öğrenebilmek adına katlanacağım sanırım bu dekupelere bakalım...

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
zaten hangi işe girersen gir mutlaka bir sıkıntı seni bekliyor olacaktır..hiçbir iş yeri mükemmel değildir,her bakımdan! ve bahsettiğin kişinin öyle yardımsever ve iş öğretmekten çekinmeyen üşenmeyen yada bilgisini esirgemeyen biri olması da senin için avantaj..bunu değerlendir tabiki..bilgine bilgi eklersin..bu da kazancın olur..kimse kimseye bilgisini vermez bu devirde ;) katlanmak olarak değil de bence elindeki iş, ortamı analiz etmen için ve orada devam edip etmeyeceğine karar vermen için sana verilmiş bir şans gibi düşün..ağır bi iş değil..bu süre içinde herşey belli olur zaten ve çok ta bişey kaybetmezsin ;) bol şans..

mustafanazif

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mustafanazif.com
eğer 1 senelik iseniz ve bir ajansta yeniyseniz bence biraz sabretmelisiniz. piyasa fiyatlarını söyleyeyim: decupe'nin tanesini 1 liradan yapıyorlar.... öyle basit dekupeler değil, karmaşıkların da fiyatı aynı....

zaten piyasa berbat durumda... her açıdan.... sabır dostum sabır: )

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
eğer 1 senelik iseniz ve bir ajansta yeniyseniz bence biraz sabretmelisiniz. piyasa fiyatlarını söyleyeyim: decupe'nin tanesini 1 liradan yapıyorlar.... öyle basit dekupeler değil, karmaşıkların da fiyatı aynı....

zaten piyasa berbat durumda... her açıdan.... sabır dostum sabır: )

Size katılıyorum , şöyle 500 tane dekupe işi olsa 75 kuruştan yaparım .375 güzel para benim için :) 4 günde yapsam 100 tl ye yakın günlüğüm.aslında o kadarda ucuz değil :)

grafikya

🌱Yeni Üye🌱
Bana kalırsa insan kendisini en iyi matbaalarda geliştirir... Çünkü bütün işlerin mutfağını ordan görüyorsun... Ajanslarda görülen işlerin hepsi zaten matbaalarda da yapılıyor, hem işin ustalarını da yakından tanıdıkça bütün işlerini de onların sanatına uygun bir şekilde yapıyorsun(zaten başka bir şansında yok)... Ajanslarda yapılan o kadar yanlış kötü işler var ki matbaa grafikeri bunları çözüyor düzeltiyor, ajansta çalışan grafiker ise zannediyor ki her şeyi doğru yaptım:alkis:

Ugurcum

🌱Yeni Üye🌱
Bence öncelikle arkadaşların dediği gibi bekle biraz bak neler oluyor , onlar hakettiğin değeri vermezlerse bi konuş olmadı zaten mecbur iş bak ve ayrılmaya bak ..

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dekupe iğrenç bi iştir ya..değil 1 lira tanesine 5 lira verseler 4 günde 500 dekupe işi almam :)

dikkat : genç grafiker adayı arkadaşları ürtükmeyelim..5 lira verseler yapardım abarttım sadece :D

cagriktk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana kalırsa insan kendisini en iyi matbaalarda geliştirir... Çünkü bütün işlerin mutfağını ordan görüyorsun... Ajanslarda görülen işlerin hepsi zaten matbaalarda da yapılıyor, hem işin ustalarını da yakından tanıdıkça bütün işlerini de onların sanatına uygun bir şekilde yapıyorsun(zaten başka bir şansında yok)... Ajanslarda yapılan o kadar yanlış kötü işler var ki matbaa grafikeri bunları çözüyor düzeltiyor, ajansta çalışan grafiker ise zannediyor ki her şeyi doğru yaptım:alkis:

Katılıyorum çok doğru

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Kardeşim;
Hayatında ters gittiğini düşündüğün şeyler için,
hamle yapmazsan geriler, gerilir ve bir gün patlarsın.

Bu aynı... birinin sana sürekli yaptığı davranışından rahatsız olupta,
sürekli senin de içine attığın, bastırdığın duyguların öfkeye dönüşüp,
bir gün infilak etmesi gibi, ve sonuçta patladığın için sen dengesiz sayılırsın herkesin gözünde.

Direk soruna değil de "çözüme" odaklan.
İşverenle otur ciddi şekilde konuş, maaş sa maaş, farklı iş se farklı iş...

ÇÖZÜME odaklan.

Çinlilerin ataları ne demiş ? "Ya sevdiğin işi yap yada yaptığın işi sev"

https://www.ufukkilic.com.tr/2010/12/ya-sevdigin-isi-yap-ya-yaptigin-isi-sev/

zkntrkkn06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence yerinde dur az keşke sabahlara kadar dekupe yapsam .d montaj , tasarım , uygulama ,, baskı operatörlüğü çay kahve serisi hatta yemek bile yapıyorum .. senin yerinde olmak isteyen cokk kişi var ;)