Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

digital baskı dpi sorunu

mct0033

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.beysanat.com
arkadaşlar bir sorum olacak. şimdi benim 320 lik baskı makinem var. sürekli 72 dpi da cmyk modunda baskılar yapıorum. ben bu dpi ı yuksek basarsam ne olur. baskı kalitesi değişirmi. makineyi aldıımda 72 dpi da basıcaksın demişlerdi. mereak ettim yardımcı olursanız sevınırım

kryinfiniti

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.infiniti.gen.tr
72 uzerınde kulanırsan pc den baskıya gıden gonderım hızın duzer we buda baskı kafasının 3 5 turda 1 sn beklemesıne neden olur

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
tabiki baskı kalitesinde fark olurrr

basit olarak dpi demek mmkareye püskürtülen noktacık sayısıdır 72 dpi demek 72 noktacık atar 720dpi demek 720 noktacık yani 10 katı daha fazla boya kullanarak baskı yapıyooo ama bu kaliteyi yakından ayırt edebilirsin cok uzaktan cok bi fark olmas

dijiprint

🏅Acemi Tasarımcı🏅
makinanın kurulu olduğu mekan ın ısı derecesi de çok önemlidir
bilgilerinize
tabiiki ne kadar çok dpi
okadar güzel baskı
okadar da baskı malzemesi sarfı !!!!

AnKa_Grafik

🌱Yeni Üye🌱
ya bisey soracam suan cin veya uzak dogu üretimi olan baskı makınaları arasında en iyisi olan hangisi acaba bilgi verirseniz sevinirim
(bu iç mekan ve dışmekan veya plotterlar için sorum)

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Az sorun çıkartan hepsi iyidir..

Makine Satıcısı bir firma olduğumuz için, Görgü kurallarına göre reklam yapmak etik değil..

En iyisi makine kullanıcılarının yorumudur..

Teknik bir bilgi sorsaydın cevaplardım....

Sevgiler Saygılar...

Erkan DERYA

optimumreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.optimumreklam.com
arkadaşlar bir sorum olacak. şimdi benim 320 lik baskı makinem var. sürekli 72 dpi da cmyk modunda baskılar yapıorum. ben bu dpi ı yuksek basarsam ne olur. baskı kalitesi değişirmi. makineyi aldıımda 72 dpi da basıcaksın demişlerdi. mereak ettim yardımcı olursanız sevınırım

1 -1 bir ölçülerde baskı yapacaksan 72 Dpi yeterlidir. Eğer işi rip programında büyülteceksen o zaman DPİ nı yükseltmen gerekir. Aksi takdirde 72 üstünde yaparsan grafikleri sadece save as yaparken boş yere çok beklemiş olursun.