Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Digital baski Makinesi

Layguen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaslar ben digital baskimakinesi almak istiyorum ama Hangi makineyi almakta derdütliyim

Mutoh ValueJet 1614

Roland VP 540i

tecübesi olan bana yardimci olmasi temenni ederim
Tesekkürler

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Roland VP 540 var bende
yalnız bu makina baskes......

recaner

🌱Yeni Üye🌱
Satılık ROLAND SP-540V var hem dijital baskı hemde bas-kes

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Roland VP 540i bende var
137 cm lik, 4 renk bir makine
baskısı güzeldir, kesim özelliği de var yalnız pek hızlı değil, genelde indoor işler için kullanıyorum ben tavsiye ederim

Valujet biraz daha büyük bir printer 150-160 cm kadar sanırım, aynı baskı kafalarını kullanıyorlar, kalitede pek fark olacağını düşünmüyorum ama kesim özelliği yok. Roland'a göre daha hızlı bir printer.

Hangi makineyi alacaksan ihtiyacını iyi tespit et derim, ikiside iyi markadır.

magicreate

🌱Yeni Üye🌱
Mutoh mu ? Yoksa ... RIP mi ?

Selam Layguen

Bende Mutoh'un 1614 modeli var. Bu makina ile hem dis mekan hemde ic mekan baski yapiyorum. Baski kalitesi cok harika, orjinal kartuslar kullaniyorum. Turkiye sartlarini dusundugunde kartuslar biraz pahali gelebilir fakat baski kalitesinde hic bir sorun olmadan musterini memnun edebilirsin. Ama sunu soylemeliyim ki, alacagin makina kadar makina uzerinde gelen RIP programida onemli cunku RIP programi uzerinde renk calibration yapilmasi gerekiyor. Turkiyede Renk calibration'u yapilmiyor. Zaten bu iste anlayanda yok. Buda yapilmadigi icin baskida iyi bir sonucta alinmiyor.
Birsey var ki bu sektorde parasi olan bu pazara girdigi icinde bir bakkalin peynir ekmek gibi mal satmasi gibi bir sonuc ortaya cikiyor. Bu islerin boyle olmadigini bilmeleri gerekiyor. Makina alacagin firmayida bunlarida goz onunde bulundurabilirsen bu da senin icin + bir avantaj olacaktir?

Bende Turkiyeden aldigim icin malesef en buyuk sorunlarimdan birtanesi renk problemiydi ne varki cektigim resimler yuksek bir cozunurlukte oldugundan ve ekran calibrationum oldugu icin hangi makina olursa olsun cok harika sonuclar elde edebiliyorum. Mutohda bunu rahat bir sekilde saglayabiliyor

iki makina icin soyleyebilecegim, rip programinin renk calibrationunu gerceklestirdiginde ikiside ayni sonuclari verecektir. Benim gordugum Mutoh kendi kategorisindeki makinalara gore daha iyi sonuc veriyor.

Butcen cok iyiyse UV bir yazici almani tavsiye ederim. Daha saglikli bir ortamda daha kaliteli, daha hizli ve daha ucuz bir baski yapmis olursun.