Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

edius convertinde ses düşük

onderyilmaz

🌱Yeni Üye🌱
işte size bomba gibi soru:
i5 bir makinem var, canavar gibi.
ben de edius konusunda canavar gibiyim.
Converte kadar sıkıntı yok, ses mükemmel.
Ama convertlediğim videoyu açıyorum media player'da, kodec'de vs. ses çok düşük, edius'takinin 5'te birine düşmüş.
Elimde bir iş var teslim etmem gereken ama ses sorununu aşamıyorum acil yardım.

Benzer konular

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
işte size bomba gibi soru:
i5 bir makinem var, canavar gibi.
ben de edius konusunda canavar gibiyim.
Converte kadar sıkıntı yok, ses mükemmel.
Ama convertlediğim videoyu açıyorum media player'da, kodec'de vs. ses çok düşük, edius'takinin 5'te birine düşmüş.
Elimde bir iş var teslim etmem gereken ama ses sorununu aşamıyorum acil yardım.

bende aynı sıkıntıyı yaşadım ve efeckt paletinde audio filters bölümünden grafik ekolayzer attım sese ve desibelini sesi dinlerken ayarladım oda yetmediğinde üstüne birde parametrik ekolayzer ekledim ve açılan pencereden bann3(red) bölümünden freq değerini 400 e düşürdüm ve bayaa iyi sonuçlar aldım ama dediğim gibi dinlerken aynı zamanda ayar yapabilmen çok iyi bir artı edius da ferçi bomba gibi olduğunu yazmışsın o yüzden bunu sana hatırlatmam yersiz olur :))

kolay gelsin...

onderyilmaz

🌱Yeni Üye🌱
poyrazhan çok saol ama edius içinde iken ses problemim yok.
kolonları bile patlatırım o sesle.

sorun edius'ta convert yaptıktan sonra.
convertlediğim videonun sesinin düşüklüğü beni kahrımdan öldürecek

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
poyrazhan çok saol ama edius içinde iken ses problemim yok.
kolonları bile patlatırım o sesle.

sorun edius'ta convert yaptıktan sonra.
convertlediğim videonun sesinin düşüklüğü beni kahrımdan öldürecek
dostum zaten bende dediğim gibi ediusta sesim normalken aldığım çıktı düşük olunca bu yolu denedim o yüzden bi dene istersen sonuçta olan sesi yükseltiyoruz ve dolayısıyla çıktımızdaki sesimizde diğerine göre yüksek ama yinede sen bilirsin inşallah daha değişik bi çözüm üreten bi arkadaşımız çıkar

onderyilmaz

🌱Yeni Üye🌱
dediğin yapıldığın da doğru sesler yükselir. ama ses kalitesi değişez mi?
tonla para verip ses stüdyosunda ses aldırıyoruz, sonra onun edius'ta kılına bile dokunmak istemiyorum. tabi son çare olursa onu denicez

alpidem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
application settnigs'e girdiğinde pencerenin hemen sag alt tarafında ses seviyesi ile ilgili bir seçenek var log db vs gibi birşey. o seçenek log db olarak gözüküyor linear olarak değiştirmeni tavsiye ederim. belki bu çözebilir.

alpidem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
master ses çıkışını kontrol ettin mi ? şu yüzden söylütorum ediusta ctrl+s yapıp projeyi kaydettiğin zaman time line da boş bir yere tıklaman lazım. eğer tıklamazsan mouseun scrooll tuşunu hareket ettirdiğinde bu direk master ses çıkışı ayarını değiştiriyor. farkında olmadan master ses düşmüş olabilir.

Güneşş1

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim aklımada masterdan ses düşmüş olabiliceği geldi.Kontrol etmekte fayda var.

onderyilmaz

🌱Yeni Üye🌱
hiç tanımadığım insanların benim sorunum için kafa yorup çözüm aramaları ne kadar güzel birşey ama MASTER'da da hiçbir sorun yok. Ses tam hizasında...

alpidem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
timeline da ki sese sağ tıklayıp clip properties - audio info - gain var en altta oraya bi baksana kaç gösteriyo -12 diyolar grass valley in forumunda belki bundan olabilir