Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İçin Logo Tasarım Yarışmasında Rezalet

agsl

🌱Yeni Üye🌱
Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi İçin Logo Tasarım Yarışması düzenledi. Önce yarışmaya katılım çokluğu nedeniyle jürinin sonuçları açıklama tarihi uzatıldı. Siteye birde afilli geri sayım sayacı koymuşlar. 20 Mart 2012 Salı günü açıklanacak dendi. 20 Mart akşamı siteye girdim ki ohoo olanlar olmuş. Güzel tezgah kurmuşlar. Sitede aynen şu yazıyor.

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nin kurumsal yapısında kullanılmak üzere kurum logosunun güncellenmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu sebeple, fakültenin ulusal ve uluslararası boyutta tanıtılması amacına yönelik olarak, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi logo tasarım yarışması düzenlemiştir. Yarışmaya başvuran 190 kişiye ait toplam 510 tasarımdan ilk 154'ü, 12 Mart'taki ilk elemeyi geçerek 20 Mart'taki son jüri değerlendirmesine katılmaya hak kazanmıştır. 20 Mart günü yapılan son değerlendirme toplantısında, Su Ürünleri Fakültesini temsil edecek bir logonun özellikleri taşıyan bir çalışma, tasarımların arasından seçilemediği için, yarışma uzatılmıştır.

510 tasarımcıdan bir tanesi bile işi becerememiş. Muhteşem jüri o denli yetkin ve deha ki bir tane işi beğenememişler. Bir de utanmadan 154 işin ön elemeyi geçtiğini belirtmişler. Biz bu tezgahları daha önce de gördük. Tek kelimeyle rezalet. Söz konusu yarışmayı düzenleyenleri ve jüri üyelerini kınıyorum.

Yarışma Jürisi:
Prof.Dr. Zafer Özden, EÜ İletişim Fakültesi
Prof.Dr. Yakup Öztuna, Dokuz Eylül Ünivesitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Prof.Dr. Adnan Tokaç, EÜ Su Ürünleri Fakültesi
Prof.Dr. Özdemir Egemen, EÜ Su Ürünleri Fakültesi
Prof.Dr. Semra Cirik, EÜ Su Ürünleri Fakültesi
Prof.Dr. Zafer Tosunoğlu, EÜ Su Ürünleri Fakültesi
Doç.Dr. Merih Tekin Bender, E.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü
Yrd.Doç.Dr. Dizar Ercivan Zencirci, E.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü
Nedim Sönmez, 50. Yıl Köşkü Koordinatörü

marol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
3 tane güzel sanatlarla ilgili jüri saydım orada, 3ünden bir tanesi bir logo yapamamış mı da yarışma düzenlemişler. Hadi onu bıraktım yarışmayı düzenliyorsun bir kısım logo ön elemeyi geçiyor. ön elemeyi geçmek demek biz bu logoları beğendik demek değil midir ? E beğendiklerinin arasından bir tane logoyu nasıl beğenemiyorlar. Hadi kendileri beğenemiyor. Öğrenciler arasında fln oylama yapsınlar. Yarışmaya kaılmadım ama ben bu durumda art niyet ararım şahsen. (tabi herkesin kendi fikri)