Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Elimdeki Flash Html EKranında Gözükmüyor

ottoris

🌱Yeni Üye🌱
MErhabalar Sizlere Flashta Karşılaştığım bir sorunu danışmak için bu konuyu açtım.
Arkadaşlar uzatmadan konuya giriyorum elimdeki flas normalde gözüküyordu kenarlarına 4 5 tane resim ekledim 5 sayfanında 5 ine içindeki resimlerin layerinda.
ama şöyle bir sorun ortaya çıktı html olarak çıkart dediğim zaman swf dosyasında gözüken edit html sayfasında gözükmüyor sanırım sahnenin sağ ve solundaki boşluklarda kalıyor. AMa bunu html de nasıl gösterebilirim ekrana tam sığmış şekilde. Html önizleme edit bölmünde 1024 768 gibi boyut werdiğim zaman scrollar çıkıyor html sayfasında ben bunu aşağı olsada sağa scroll'un kaymasını istemiyorum yardımlarınızı şimdiden bekliyorum.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Senin flashının önceki resimleri as ile hareket ve görüntü sağlamış büyük ihtimalle .As ile hareket ettirilen resimleri ancak libary den düzeltebilirsin. Sen flash ı dışardan almışsın aldığın swf yi fla ya çevirdiğinde password koruması var yada as ile libary deki resimlerhareket sağlanıyor ondada libary deki resimler ile as kodlarını düzenlemen lazım . Flash resimleri göstermeme sorunu eğer çalıştığın alana resimleri flashta tam olarak eklediysen bu tür bahsettiğim kodlama yada proteced swf lerde meydana gelir.

ottoris

🌱Yeni Üye🌱
Senin flashının önceki resimleri as ile hareket ve görüntü sağlamış büyük ihtimalle .As ile hareket ettirilen resimleri ancak libary den düzeltebilirsin. Sen flash ı dışardan almışsın aldığın swf yi fla ya çevirdiğinde password koruması var yada as ile libary deki resimlerhareket sağlanıyor ondada libary deki resimler ile as kodlarını düzenlemen lazım . Flash resimleri göstermeme sorunu eğer çalıştığın alana resimleri flashta tam olarak eklediysen bu tür bahsettiğim kodlama yada proteced swf lerde meydana gelir.

hayr sorun burda layer yada onun gibi birşey değil. html çıkarttığım zaman 1024 768 de kenara eklediğim resimler gözüküyor.ama sayfa kayıyor oturmuyor. yani resimleri koyduğum alan sahnenin dışında gözüküyor zoom geri alınca gözküyor resimler

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Zoom kelimesiyle neyi kastediyorsun html boyutumu flashın içindeki zoom mu ? Hangisini kastediyorsan daha açık yazarsan çünkü html tam ekran olayı farklı , ama flashın içinde resimlere zoom yaptırıyorsan layerlara öyle resimleri ekleyerek yapamazsın sin , cos x ve y kordinatlarını as ile belirtmelisin tam olarak ne yapmaya çalıştığını açarsan yardımcı olayım ama şu an ne yapmaya çalıştığını anlamadım . Mesela flash ile bu resimlere ne yaptırıyorsun , htlm ye koyunca mı kayıyor flash tam ekran modülümü koymak istiyorsun ? Flash Tarayıcı tanısında kendini boyutlandırsınmı istiyorsun daha açık olman gerekli..