Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Erzurum Kongresi logo çalışması

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Erzurum Valiliği'nce, Erzurum Kongresi'nin 90. yıldönümü münasebetiyle bir Logo yarışması düzenlenmiş. Ben de kendi çapımda bişeyler yaptım :smile: Logoda görülen bina (gerçek fotografını da veriyorum) Erzurum kongresinin yapıldığı bina. Oldukça sade çizmeye çalıştım. Yıldız ise erzurumun haritadaki yerinde, erzurumu temsil ediyo. Yarışmaya göndermeden önce görüşlerinizi almak istedim. Özellikle baskı konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden hepinize teşekkürler.

erzurumkongresilogolz5.jpg

Kongrenin yapıldığı bina:

00049275jm1.jpg

Bu arada yarışmadan haberdar ettiği için "Ezberimsin"e ve Türkiye haritası için de "tugi"ye teşekürler :smile:

Benzer konular

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
yıldız düşüncesi hoşuma gitse de binayı koyman, logoya kalabalık bir görüntü vermiş. bina yerine daha sembolik şeyler düşünülebilir.

iyi çalışmalar

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yıldız düşüncesi hoşuma gitse de binayı koyman, logoya kalabalık bir görüntü vermiş. bina yerine daha sembolik şeyler düşünülebilir.

iyi çalışmalar

Teşekkürler :) Ancak Erzurum kongresini yapıldığı binadan daha iyi sembolize edecek bişey gelmedi aklıma.

önerileriniz olursa sevinirim :)

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sorun da o zaten... :D

darth_cygan üstadım sanırım yanlış anlaşıldım. Erzurum Kongresini sembolize etmek konusunda öneri istemiştim. Yani haklısınız bina çizimi (ki fazla ayrıntı vermemeye çalışmama rağmen) baskıda birtakım sorunlar çıkarabilir. Benim söylemek istediğim; bina yerine başka bi obje önerip öneremeyeceğinizdi.

Ha sorun bina yerine bişey bulunamaması diyosanız ayrı :)

Teşekkür ederim :)

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Bina çizimi logo da gerçekten gereksiz olacaktır
Binanın çizimi de gerçeğe uygun olacaksa pencereler baştan çizilmeli
Bina kongreyi temsil ediyor düşüncesi ile konulmuş ancak yıldız neyi simgeliyor onuda açarsanız memnun olurum
Zira bayrak olacağını sanmam çünkü ay yok ve yıldız düz konulmuş
Ayrıca çerçeve oldukça boş duruyor

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bina çizimi logo da gerçekten gereksiz olacaktır
Binanın çizimi de gerçeğe uygun olacaksa pencereler baştan çizilmeli
Bina kongreyi temsil ediyor düşüncesi ile konulmuş ancak yıldız neyi simgeliyor onuda açarsanız memnun olurum
Zira bayrak olacağını sanmam çünkü ay yok ve yıldız düz konulmuş
Ayrıca çerçeve oldukça boş duruyor

Öncelikle yorum için teşekkürler HORUS. Ben de bina yerine başka bir obje kullanmak isterdim ama daha önce de söylediğim gibi aklıma Erzurum Kongresini yapıldığı binadan daha iyi temsil edecek bişey gelmedi. Bu yüzden bina resmini koydum. Üzerinde düşündüm ve arkadaşlardan öneri de bekledim ama gelmedi :( :)

Pencerelere gelince çok basit durduğunun farkındayım. Özellikle outline vermedim çünkü küçüldüğü zaman karmaşa yaratır düşüncesindeyim. Yıldızı ise özellikle binanın kulesinin üzerine koydum. Bir yükseliş ifade eder düşüncesiyle. Aynı zamanda yıldız Erzurum'un haritadaki yerine tekabül ediyo.

Bayrak konusundaysa Ay-Yıldız koymak aklımdan geçti ancak bu konuda belirli yasal sınırlamalar olduğunu biliyorum. Yani her logo yapan Türk bayrağını kullanamaz. Ve ayrıntılı bilgim olmadığından garantiye almak istedim.

Yani anlayacağınız benm kafamdaki tek sorun bina yerine ne konulabileceği. Ama onun için de çok geç :(

Tekrar teşekkürler. Saygılar.

Son düzenleme:

dinakaki

🌱Yeni Üye🌱
bence bina yenine binayının penceresini değişik bi şekilde simge olarak kullan:smile:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yıldız konusunda ki açıklama bana gayet yeterli geldi teşekkür ederim
aynı zamanda bayrak konusunda ki hassasiyetiniz için de
bina yerine şöyle bir tavsiyem olabilir temayı vurgulayın
erzurum kongresi esas mana da özgürlük mücadelesini temsil eder benim için
bunu düşünün isterseniz

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yıldız konusunda ki açıklama bana gayet yeterli geldi teşekkür ederim
aynı zamanda bayrak konusunda ki hassasiyetiniz için de
bina yerine şöyle bir tavsiyem olabilir temayı vurgulayın
erzurum kongresi esas mana da özgürlük mücadelesini temsil eder benim için
bunu düşünün isterseniz

Teşekkürler HORUS :) Önerilerinizi mutlaka dikkate alıcam. Dediğim gibi logo için çok geç. Beklediğim yorumlar gelmeyince gönderdim. Çünkü yarışma 13 şubatta bitiyo. Ve çalışmaları CD içinde postayla erzuruma göndermem gerekiyodu :( Ama önemli olan logonun gidip gitmemesi değil tabi. Sizin gibi ustaların yorumlarıyla "Nasıl daha iyi olabilir?" sorusuna cevap aramak. Saygılar.

gkbrkbykn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler :) Ancak Erzurum kongresini yapıldığı binadan daha iyi sembolize edecek bişey gelmedi aklıma.

önerileriniz olursa sevinirim :)

Aklıma şöyle birşey geldi;
haritayı biraz daha büyütüp haritanın ortasına bir ay yıldız koysan ve Erzurum'u yıldız yerine kongrenin yapıldığı bina ile göstersen anlatılmak istenen anlaşılırmı acaba?

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aklıma şöyle birşey geldi;
haritayı biraz daha büyütüp haritanın ortasına bir ay yıldız koysan ve Erzurum'u yıldız yerine kongrenin yapıldığı bina ile göstersen anlatılmak istenen anlaşılırmı acaba?

Öneri için teşekkürler grknbykn. Hoş olabilir aslında. Ancak daha önce de dediğim gibi. Bayrak konusunda emin olmadığım durumlar var. Yine de fikir güzel. Saolasın.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle yorum için teşekkürler HORUS. Ben de bina yerine başka bir obje kullanmak isterdim ama daha önce de söylediğim gibi aklıma Erzurum Kongresini yapıldığı binadan daha iyi temsil edecek bişey gelmedi. Bu yüzden bina resmini koydum. Üzerinde düşündüm ve arkadaşlardan öneri de bekledim ama gelmedi :( :)

Pencerelere gelince çok basit durduğunun farkındayım. Özellikle outline vermedim çünkü küçüldüğü zaman karmaşa yaratır düşüncesindeyim. Yıldızı ise özellikle binanın kulesinin üzerine koydum. Bir yükseliş ifade eder düşüncesiyle. Aynı zamanda yıldız Erzurum'un haritadaki yerine tekabül ediyo.

Bayrak konusundaysa Ay-Yıldız koymak aklımdan geçti ancak bu konuda belirli yasal sınırlamalar olduğunu biliyorum. Yani her logo yapan Türk bayrağını kullanamaz. Ve ayrıntılı bilgim olmadığından garantiye almak istedim.

Yani anlayacağınız benm kafamdaki tek sorun bina yerine ne konulabileceği. Ama onun için de çok geç :(

Tekrar teşekkürler. Saygılar.

Türk bayrağı kullanımı konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
İyi çalışmalar selmanist.