Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

fireworks te yapılan bi tasarımı baskıya nasıl alabilirim?

derya ak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fireworks te yapılan tasarımı nasıl baskı formatına dönüştürebilirim yada bunu yapabilir miyim bu konuda bilgisi olan varsa .... şimdiden tşk

masumteknoloji

🌱Yeni Üye🌱
fireworks te .psd formatında kaydedip photoshopta açarak halledebilirsin bence :)

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bende katılıyorum:p

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
fireworks te yapılan tasarımı nasıl baskı formatına dönüştürebilirim yada bunu yapabilir miyim bu konuda bilgisi olan varsa .... şimdiden tşk

Fireworksın dosya uzantısı .psd dir.Eğer tekrar düzeltme yapmak istiyorsanız bu formatta kaydedersiniz.Baskı ise farklı.Baskı için CMYK olarak ayarlamanız gerekir.Eğer düzeltme uygulanmıycaksa .jpeg fortmatında kaydederseniz sorun yaşamazsınız.

Son düzenleme:

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Fireworksın dosya uzantısı .psd dir.Eğer tekrar düzeltme yapmak istiyorsanız bu formatta kaydedersiniz.Baskı ise farklı.Baskı için CMYK olarak ayarlamanız gerekir.Eğer düzeltme uygulanmıycaksa .jpeg fortmatında kaydederseniz sorun yaşamazsınız.

Yanlış bilgilendirme yapmıyalım. Fireworksün ana dosya uzantısı png'dir.
Png yüksek ölçüde bilgi saklayabilen jpegden daha kaliteli ve ağır olan bitmap resim dosyası uzantısıdır.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yanlış bilgilendirme yapmıyalım. Fireworksün ana dosya uzantısı png'dir.
Png yüksek ölçüde bilgi saklayabilen jpegden daha kaliteli ve ağır olan bitmap resim dosyası uzantısıdır.

Afedersiniz ama yanlış bilgilendirme yaptıgımı nerden çıkardınız. fireworks ün çalışma dosyası photoshopda da oldugu gibi .psd dir(tekrar düzenlenlenmesinden bassediyorum normal kaydetme değil)
Belirttiğiniz gibi Normal kaydetme formatı png dir ki yüksek çözünürlükte dosya uzantısıdır.
Baskıdan bassediyoruz tekrar düzenlenmesi açısından .psd olarak belirttim
teşekkürler.

turkumturk

🌱Yeni Üye🌱
PNG Olarakta düzeltme yapılabilir PSD Olarakta Asıl Fireworks un Formatı PNG dir ....

ALe..!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ImageBadger die bi proqram var Bütün proqramların kendine has formatlarını tanıyor ve istediqin formata ceviriyorum ;)
Aklına gelicek bütün formatlar var... İşine yararsa

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Afedersiniz ama yanlış bilgilendirme yaptıgımı nerden çıkardınız. fireworks ün çalışma dosyası photoshopda da oldugu gibi .psd dir(tekrar düzenlenlenmesinden bassediyorum normal kaydetme değil)
Belirttiğiniz gibi Normal kaydetme formatı png dir ki yüksek çözünürlükte dosya uzantısıdır.
Baskıdan bassediyoruz tekrar düzenlenmesi açısından .psd olarak belirttim
teşekkürler.

Yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz çünkü Fireworks'ün çalışma dosyası Fireworks PNG'dir. PSD Photoshop'un çalışma dosyasıdır. Photoshop nasıl AI dosyalarını da açabiliyorsa Fireworks'ta ek olarak PSD dosyalarını da açabilir. Esas düzenleme ve çalışma dosyası Fireworks PNG'dir.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Olaya baskı açısından bakıyorum

Yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz çünkü Fireworks'ün çalışma dosyası Fireworks PNG'dir. PSD Photoshop'un çalışma dosyasıdır. Photoshop nasıl AI dosyalarını da açabiliyorsa Fireworks'ta ek olarak PSD dosyalarını da açabilir. Esas düzenleme ve çalışma dosyası Fireworks PNG'dir.

"tekrar düzenlenlenmesinden bassediyorum normal kaydetme değil"
Bu cümlemi okumadınız sanırım.

Evet haklısınız.
Mesajımı daha ayrıntılı okursanız ne demek istedigimi anlayacaksınız evet çalışma dosyası .PNG dir ama photoshopda da oldugu gibi .psd kullanılabilir ama diğer programlarda açmak ve düzenlemek istediginde .psd yi tercih edecektir, değil mi?
çpng dosyası ile fireworkde yapmış oldugumuz bir çalışma düzenlenebilir.

Anlatım eksikliğinden dolayı böyle bir anlaşılma çıktı sanırım, özür dilerim.

İyi forumlar.

kara61

🌱Yeni Üye🌱
Sen Eniyisi Tiff Olarak Kaydet ßen Şahsen Öyle Yapıyorum En İdeal O