Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fireworksde slicelama yardım

dukkk

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar fireworks de slice tool da çok büyük bir sıkıntım var yardımcı olursanız çok sevinirim :sweating:
web tasarım için slicelama yapıyorum ama dw 'ye attığım zaman aşağıda kaymalar oluyor yazı yazdıgım zaman aşağı doğru mesela 2 sayfa halinde tekrarlama yapııuor yani ben alta geçtikte sadece kahverengi renk gözüksün istiyorum :emo1:

acaba bunun için ne yapabilirim arkadaşlar resim aşağı linkte dir

ImageShack - Hosting :: tasarimby9.jpg

teşekkürler :angel:

Benzer konular

odora

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.okamedya.com
nacizane olarak;

birincisi çok büyük parçalar olarak kesmekten kaçınmalısın,
ikincisi keseceğin küöçük parçaları hücrelere arkaplan resmi olarak yerleştir.

dukkk

🌱Yeni Üye🌱
zaten arka planı olarak öyle yapıştıryorum ama yinede kayma oluyor.
küçük parça yapsamda yine aynısını yaşıyorum.
neyse teşekkürler

nightwolf28

🌱Yeni Üye🌱
parçalar tek renkten oluşuyorsa tablonun bg rengini değiştirin eğer farklı renk tonlarında ise resmi bg yaptıktan sonra repeat x ve y yaparsanız hem yatayda hem dikeyde tablo boyutu büyüdükçe resimde de tekrarlanır

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
dostum, sayfanın aşağı doğru uzamasını hesaba katarak parçala, tek renkdosyarı html renk kodu olarak ver, aynı cinsteleri kesmeye çalış,

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
astersen tasarımın slice tolla seçilmemiş halini at ben bi deneyim aynısı oluyormu?

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Sorununu ben tam anlayamadım ama sana şu açıklamayı ypmak isterim;

Resmi dilimlere ayırırken tabloya satır ekledikçe [mesela bi alanına yazılar yazıp satır atlıyorsun diyelim.] resmin tekrar edeceğini hesaplayarak ayarlamalısın. Bu kurallara uymazsan resmi bozarsın. Ona göre tekrar ettiği zaman aynı arkaplanın devam etmesinin görüntüyü bozmayacağı şekilde bölmelisin. Tablolara arkaplan yapmıştın değil mi? Önce büyük parçalara bölüp kaydettikten sonra küçük parçalarla çalışırsan daha kolay olur senin için. Umarım anlatabilmişimdir. :)

Bence arkaplanı al başka bi çalışma dosyasına kaydet hatta küçük bi parçasını al onu arkaplan resmi olarak ata ve repeat x-y olarak ayarla. ana çalışma resminde de arkaplan transparan kalsın. :)

Kolay gelsiin.

Son düzenleme:

MuGi

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Sitemizi Tasarladiktan Sonra Soldaki Menuden Slice Tool u Secerek Link Vermek Istedigimiz Kisimlari Isaretliyoruz. (Assagidaki Resimde Kirmizi Yuvarlak Icerisinde)

Isaretledikten Sonra Calismamiz Assagidaki Sekili Alicaktir.

Isaretleme Islemi bittikten Sonra File Menusunden Export Diyoruz.

64051686cq2.jpg

76841926ty2.jpg

Export Dedikten Sonra Kayit Ettigimiz Index Dosyamizi Herhangi Bi Web Tasarim Programi Ile Aciyoruz (Frontpage, Dreamweaver vs.)

13800898wj9.jpg

Islemlerimiz Bitince Kayit Edip
FTp Mize Resim Dosyalari Ile Beraber Atiyoruz.
Kolay Gelsin