Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash Sinek resimli anlatım yaparmısınız ???

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Size yardımcı olunmuyor diye kuralları çiğnemeyin. Üyelerimizin zamanı olduğunda mutlaka size yardımcı olacaklardır.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Şu an bilgisayarımda flash programı kurulu olmadı için kısaca ve basit bir şekilde anlatacağım.

Bakın eğer bu işe yeni başyadıysanız epey zorlanıcaksınız fakat çok basit bir mantıgı var.Size önerim flash olsun veya herhangi bir çizim programında sinekleri vektörel olarak çizin.Sinek sayısı kadar layer oluşturun.
Sonra;

1.Sinek:

(Bir nesneyi çizgi doğrultusunuda hareket ettirme mantığı)

1.layer deki sinek vektörünü seçip herhangi bir frame gelip(50.frame olsun) insert Keyframe seçeneğini tıklayın.Sonra iki nokta arasında herhangi bir kareye gelip(40.frame olsun) sağ tuş ile tıklayın ve Create Motion Tween seçeneğini seçin.Aynı şekilde son kareye gelip(50.frame) Create Motion Tween seçeneğini tekrar seçin.

111b79eb.jpg

Add Motion Guide seçeneği ile yeni bir Guide layer(1) oluşturun.Sonra Guide layer(1)' e tıklayın.Daha sonra kalem çizim aracı(pen toll) a tıklayın ve sinek şeklinin ortası noktasından başlayarak gidecegi yolu çizin.Seçim aracına tıklayıp layer1 deki son frame gelip(50.frame) seçim aracını aldıktan sonra şekli çizginin bittiği noktaya taşıyın.

Sineklerin kanat çırpmalarınıda 1-25 frameler arasında kanatları yerde bir sinek vektörü koyarsınız 25-50 frame arasında da kanatları havada sinek vektörü koyarak bu görünümü sağlayabilirsiniz.

Sinek çizdiginiz doğrultuda hareket edicektir.Aynı işlemleri sinek sayısı kadar diğer layerda da uygularsanız diğer sineklerde çizdiginiz doğrultuda hareket edicektir.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

cracerss

🌱Yeni Üye🌱
TEşekkür ederim ama daha yeniyim böyle olmuyor biraz daha detaylı bilgi werirsen sevinirim resimli anlatım olarak.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederim.

Yukarıda da belirttiğim gibi şu an bilgisayarımda program kurulu değil.Ben elimden gelenin fazlasını yaptım.Burda anlattığım aşamaları tekrarlayarak kendinizde yapabilirsiniz.Çünkü en basit seviyede anlattım.

Kolay gelsin.

cracerss

🌱Yeni Üye🌱
TEşekkürler arkadsım ßayramınız mübarek olsun bu arada

cracerss

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim okumadımda ben daha yeniyim bir şeyler ögrenmek istiyorum.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkür ederim okumadımda ben daha yeniyim bir şeyler ögrenmek istiyorum.

Bizlerde öğrenmek ve bildiklerimizi de öğretmek istiyoruz. Fakat sizin ilk göreviniz olan forum kurallarını okumamışsanız sanırım yardım almakta zorlanacaksınız.