Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flashta banner hazırlamaya yardım edin

gazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar flashta bannerler hazırlmak istiyorum.videolu anlatım dersleri arıyorum.lütfen yardımcı olun:angel:

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Basit bir flash banner yapımı

Bu konuda yazdıgım başka bir mesaj, aynı mesajı sizin içinde yazıyorum.

Önemli olan mantıgı kavramak.

Bakın flash banner animasyon yapmak gibidir..sadece sitenin başlığına göre belli bir ölçü vardır(örnek: 468×60 px) , siz kafanızda yapmak istediginiz bannerı oluşturursunuz, gerisi sizin yapmak istediginiz ve yapabileceginiz animasyona kalmış...ki bu soruyu sormanızda flashta yeni, oldugunuz anlaşılıyor ya da derseniz ki ben flashta yeniyim o zaman hazır flash banner bulunduran programları kullanın...içerisinde zaten hazır bannerlar oluyor, siz ona göre düzenleyebilirsiniz.
(Banner Maker Pro gibi...)

1obp.jpg

Basit bir şekilde anlattım;
Metinler ile animasyon mantıgı ile flash banner yapalım.

Properties panelinden den ekranımızın boyutunu -> Height:60 px Weight:498 px yapıyoruz.
Çalışma alanı için Color' dan istedigimiz bir rengi seçip Text toll aracı ile yazımızı yazıyoruz.(Siyah)
(Grafikerler.net)

Sonra Modify menüsünden Convert to symbol seçeneğini seçiyoruz.

Graphic yapıyoruz.

Text i seçip sağ tıklıyoruz ve Break Apart yapıyoruz.(Modify-Break Apart ya da Ctrl+B)

*Bu işlemi 2 kere yapacağız...Çünkü 1.sinde karekter dilimleme, 2.sinde vektör yapmak için.

Şöyle bir görünüm almalı;

Daha sonra herhangi bir frame gelerek(20) sağ tıklıyoruz Insert Blank Keyframe yapıyoruz.(keyfram diyip kareleri silmekle uğraşmaktansa boş bir frame kelyip boş frame yeni yazımızı eklemek daha mantıklı)

Boşalan framemize istedigimiz diğer yazıyı yazıyoruz(Grafikerlerin sitesi)
Text ide Break Apart yapıyoruz(Aynı işlemi yukarıdaki gibi 2 kere)

Seçim aracı ile yazının tümünü seçerek Tools menüsünden Color seçeneğinden rengini değiştiriyoruz(Kırmızı)

Arada bir yerde herhangi bir frame gelip sağ tıklayıp Create Shape Tween diyoruz.

Şöyle bir görünüm oluşacaktır.

Örneği görmek için tıklayın

Eğer banner; bir reklam bannerı olucaksa yapmış oldugumuz bannera anahtar kare(Insert keyframe) ekleyip butona çevirmek olacaktır.

Örneği görmek için tıklayın

*Dip not: Ekledigimiz anahtar kare uzunluğu yazının durma süresine göre değişir.Frameler arası boşluk ne kadar fazla ise yazı o kadar uzun süre durur.
(40)

Daha sonra Modify menüsünden Convert to symbol(F8) seçeneğinden BUTON yapıyoruz.

*Dip not: Adobe Flash CS4 Professionel baz alınarak hazırlanmıştır...Flash' ın diğer versionlarında da aynı seçenek ve menüler yer almaktadır.

Hazırlayan: Blueden

Kolay gelsin.