Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flashta yapılan sitenin geç açılması

zismisi

🌱Yeni Üye🌱
Flashta yaptığım site çok geç açılıyor :(( lütfen bana yardımcı olurmusunuz.
kısaca şöyle anlatıyım. Flashta bir site yaptım ve yükleniyor kısmı 5 dk gibi bir süreyle açılıyor. Sizce sorun ne olabilir..

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Benzer konular

adalia

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım sorununu tam tespit edebilmemiz için hazır ladığın flash sitenin boyutunu bize söylermisin kaç mb.... rahat açılması için ortalama bi flash sitenin boyutu 2 mb ytı geçmemelidir.. sanırım senin site yaklaşık 10-20 mb falan bunun da nedeni yüksek boyutlu çok fazla resim kullanmandır. Resim galerin varsa sitende yada site adresini pb den atarsan ilgelenebilirim sorununla...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siteniz 5 dk gibi uzun bir sürede açılıyorsa sitenizin boyutu baya büyük demektir.
Öncelikle flash sitelerin boyutlarının büyük olması sitenin yavaş açılması, loading' in yavaş yüklenmesine sebeb olan en büyük etkendir...onun dışında büyük boyutlarda ve ÇOK grafik(logo, resim, fotoğraf v.s) kullanmışsanız boyutlarını küçültmeyi ve azaltmayı deneyin(Orantılı ve çözünürlüğü en aza indirerek küçültme sağlayan bir kaç program işinizi görecektir)...sonra sitede müzik kulanmışsanız onunda uzantısını değiştirin ve boyutunu küçültün(bunun içinde programlar mevcut(Örn:Imtoo mpeg Encoder gibi...)ve sitedeki gereksiz herşeyi kaldırın boyutunu indirilebilecek en alt seviyeye indirin...unutmayan ki uzun sürede yüklenmesi üyeleride uzaklaştıracaktır.(çünkü uzun süre beklemek sıkar üyeleri)...hmm, birde en önemlisi eğer sitenizde video kullanmışsanzı kesinlikle direk import ile sitenize gömmeyin...video fla olarak gömün....birde servis sağlayıcınızdan kaynaklı olabilir.

zismisi

🌱Yeni Üye🌱
evet haklısınız buna hiç dikkat etmemiştim. ve baktım boyutu tam 112 mb bu boyutla site nasıl açılsınki :S yaptığım site bi oyuncu sitesi ve fotoğrafları 44 adet olacak ben şuan 22 koydum ve fotograflarının güzel görünmesini istiyor. şöyleki fotograflarn boyutunu en aza indirmeyi düşündüm bunun için ACDSee programı kullandım hatta photoshoptan resolutionlarnı düşürdüm. fakat fotograflar kötü göründü. şimdi anladığım kadarıyla fotograf boyutlrna bakıcam. burdan sanırım sitenin adını vermem yasak. bana daha ii yardımcı olmanız için ne yapmam lazım. istiyorumki siteyi görün ve bana daha iyi yardımcı olun.
Teşekkür ederim şimdiden.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
evet haklısınız buna hiç dikkat etmemiştim. ve baktım boyutu tam 112 mb bu boyutla site nasıl açılsınki :S yaptığım site bi oyuncu sitesi ve fotoğrafları 44 adet olacak ben şuan 22 koydum ve fotograflarının güzel görünmesini istiyor. şöyleki fotograflarn boyutunu en aza indirmeyi düşündüm bunun için ACDSee programı kullandım hatta photoshoptan resolutionlarnı düşürdüm. fakat fotograflar kötü göründü. şimdi anladığım kadarıyla fotograf boyutlrna bakıcam. burdan sanırım sitenin adını vermem yasak. bana daha ii yardımcı olmanız için ne yapmam lazım. istiyorumki siteyi görün ve bana daha iyi yardımcı olun.
Teşekkür ederim şimdiden.

Evet site adresi vermek yasak..fakat özel mesajdan sitenizin linkini atarsanız daha iyi inceleme fırsatımız olur.

Kolay gelsin.

parantez_murat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bravo

bence photoshop ta resimleri save for web olarak kaydet hem çözünürlük yüksek olacak hemde mb olarak boyutları küçülecektir ayrıca sen 120 mb bi siteyi nasıl yaptın ilk kezm site yapıyorsun

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence photoshop ta resimleri save for web olarak kaydet hem çözünürlük yüksek olacak hemde mb olarak boyutları küçülecektir ayrıca sen 120 mb bi siteyi nasıl yaptın ilk kezm site yapıyorsun

?? ilk kez mi yapıyorsun diyorsun arkadaşa da seninde önerin flasha göre değil flasha save as for web de desen de resimleri gömdüğünde resimler fazlaysa ki fazla olduğu çıkıyo ortaya arkadaşım msj larından flash şişecektir... en ii yolu dışardan resimleri çektirtmektir flasha hızlı olması açısından ....

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
?? ilk kez mi yapıyorsun diyorsun arkadaşa da seninde önerin flasha göre değil flasha save as for web de desen de resimleri gömdüğünde resimler fazlaysa ki fazla olduğu çıkıyo ortaya arkadaşım msj larından flash şişecektir... en ii yolu dışardan resimleri çektirtmektir flasha hızlı olması açısından ....

en sağlıklı yol budur zaten
fotoğrafların kalitesiyle kesinlikle oynamadan dışarıdan çağırmak en güzel çözümdür

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu faydalı bilgiler benimde işime yaracak sağolun hepiniz

mum_alevi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ayrıca yapmış olduğunuz sitelerde ve bannerlar da shape özelliğini kullanmamaya özen gösterin. Daha çok movie cliple çalışmayı deneyin. Shape ler işlemciye yüklenir ve makinayı kasar. Buda sayfa nın açılmasında 2 kat zaman alır...

c_yangoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tibetgrafik.com
ilk olarak sitenizin zor açılmasının sebebi boyutun büyük olması dendi
site boyutunuzun büyük olmasının sebebi kullandığınız resimler ise
sakın resimlerden vazgeçmeyin küçültme veya silme yollarından kaçının
Flash sitenize bi resim galerisi tazında bi yapı ekleyerek resimleri dışardan çektirebilir biraz araştırma yaparak xml yapısı ilede image çağırma işini çözenilirsiniz