Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flashtaki müzik internete atinca calismiyor

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Flash animasyondaki arkaplam müzigi, kendi bilgisyarimda test edince calisiyor. ama internete atinca calismiyor.Ordada aynen kendi PCimde oldugu gibi swf ile müzik ayni dosyanin icinde. Neden calismiyor sizce ?

Ayrica Dreamveawer la acincada ses calismiyor.

Benzer konular

coloneltr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkaplan müziği dosya boyutu büyük olabilir, yüklenmesi uzun sürebilir..

bi kontrol et istersen dosya boyutunu..

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir billen yokmu ? Bu forumda bir soruya bile cevap alamadim simdiye kadar.

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaslar yardim edebilen yokmu koskoca forumda ?

coloneltr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dosyaya bakmak gerek arkadaşım. küçük ise gönder.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Müzik dosyası 4 mb dediniz senkronize çalışmanızda ;

* Flash CS3 mü kullanıyorsunuz ? yoksa CS4 mü?
* Flash codeclemede swf ile müzik dosyası içindeykende çalışabilir dışardan URLRequest comutuylada icine dısardan alabilir ve çalışabilir çünkü ses dosyası pc üzerinde zaten daha önce dinlemek ve test etmek adına kullanıldığından cash bellek üzerinde tekrar aynı adres üzerinden çalışması normaldir. Ancak Flash icin waw formatında ve daha küçük çalışma mecburiyeti vardır. Streaming edit edildiğinde timeline icerisinde gömülü iken içeğini edit edebiliyor musunuz ?
* 4 mb lık bir dosya dediniz dışardan import mu ediyorsunuz yoksa swf icerisinde gömülü mü kullanıyorsunuz ?
* scripting kullanıyorsanız stop- gotoAndPlay komutlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.
* Dreamweaver ile flash iceginin çalışması arasındaki baglantı nedir ? kullanılan alan ile fla üzerindeki çalışma alanın bir olması yeterlidir. scripting özelliği baska bir programa bagımlı çalışmamaktadır.

Önemli Bilgi : Çalışırken CS4 yada Actionscripting 3.0 kullanıyor iseniz çalışmadaki kodlamalar flasplayer 9 ve üstü çalıştırabilir.

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Müzik dosyası 4 mb dediniz senkronize çalışmanızda ;

* Flash CS3 mü kullanıyorsunuz ? yoksa CS4 mü?
* Flash codeclemede swf ile müzik dosyası içindeykende çalışabilir dışardan URLRequest comutuylada icine dısardan alabilir ve çalışabilir çünkü ses dosyası pc üzerinde zaten daha önce dinlemek ve test etmek adına kullanıldığından cash bellek üzerinde tekrar aynı adres üzerinden çalışması normaldir. Ancak Flash icin waw formatında ve daha küçük çalışma mecburiyeti vardır. Streaming edit edildiğinde timeline icerisinde gömülü iken içeğini edit edebiliyor musunuz ?
* 4 mb lık bir dosya dediniz dışardan import mu ediyorsunuz yoksa swf icerisinde gömülü mü kullanıyorsunuz ?
* scripting kullanıyorsanız stop- gotoAndPlay komutlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.
* Dreamweaver ile flash iceginin çalışması arasındaki baglantı nedir ? kullanılan alan ile fla üzerindeki çalışma alanın bir olması yeterlidir. scripting özelliği baska bir programa bagımlı çalışmamaktadır.

Önemli Bilgi : Çalışırken CS4 yada Actionscripting 3.0 kullanıyor iseniz çalışmadaki kodlamalar flasplayer 9 ve üstü çalıştırabilir.

Arkadasim cok sagol, ilk defa böyle detayli bilgi veren birisi cikti. Bende daha detayli anlatayim. Calismayi FlashCS4 ile yaptim ve müzigi Actionscript 3 kullanarak URLreguest ile disardan cektim. Dreamweaverda su an calisiyor,ordaki hatayi düzelttim. Fakat hosta atinca calismiyor. Ayrica 4 MBlik müzigi 900 KB yaptim yani baya kücülttüm, fakat yine calismiyor. Sorun baska yerde ama nerde. Formati hala mp3, ondan olabilirmi acaba ? Yalniz bildigim kadariyla, flash calismalarda mp3 kullanabiliyoruz. Isterseniz size yazdigim scripti göndereyim, belki orda bir hata vardir.
Flashplayer konusuna gelince, bende flashplayer 10 var ama yinede olmuyor.

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Script asagidaki, bundada bir sorun olmamasi lazim aslinda
var ses:Sound = new Sound();
var adres:URLRequest = new URLRequest("sound.mp3");
var sesKontrol:SoundChannel = new SoundChannel();
var resumeTime:Number = 0;
var sesDuzeyi:SoundTransform = new SoundTransform();
ses.load(adres);

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Script asagidaki, bundada bir sorun olmamasi lazim aslinda
var ses:Sound = new Sound();
var adres:URLRequest = new URLRequest("sound.mp3");
var sesKontrol:SoundChannel = new SoundChannel();
var resumeTime:Number = 0;
var sesDuzeyi:SoundTransform = new SoundTransform();
ses.load(adres);

elinde waw dosyası var ise onunla bir deneme yapmanı istiyorum aynı adı ver geturlrequest uzantısıda aynı olsun sanırım direk mp3 ler play modunda calısıyor cok fazla dinamik olarak calısmıyor cünkü player olarak herseyi calabilir ama waw formatı dısında edit etme sansımız yok. öncelikle hatalı olsa export da hata vermesi gerekiyor vermiyor ise dediğim gibi dinamik etkileşimi yok mp3 formatlarının formatı değiştirilmesi gerekebilir.

out put ERROR hatası veriyor mu ?

Son düzenleme:

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
elinde waw dosyası var ise onunla bir deneme yapmanı istiyorum aynı adı ver geturlrequest uzantısıda aynı olsun sanırım direk mp3 ler play modunda calısıyor cok fazla dinamik olarak calısmıyor cünkü player olarak herseyi calabilir ama waw formatı dısında edit etme sansımız yok. öncelikle hatalı olsa export da hata vermesi gerekiyor vermiyor ise dediğim gibi dinamik etkileşimi yok mp3 formatlarının formatı değiştirilmesi gerekebilir.

out put ERROR hatası veriyor mu ?

Hicbir hata vermiyor, localde swf tam istedigim gibi calisiyor. Ama hosta atinca olmuyor. Ne yaptiysam cözemedim bu sorunu. zaten localde hatasiz calisipta internette sesin calmamasini mantigim almiyor. wav yapincada olmuyor. Nasil bir illetse olmuyor iste. Anlamadim gitti, script dogru hersey dogru ama ses calmiyor arkadas. Benim sansima hep böyle tuhaf sorunlar olur zaten. kac gündür ugrasiyorum, yarinda bakacam olmazsa vazgececem sesten artik.

jazzgrr

🌱Yeni Üye🌱
şarkının adresini tam yazmayı denermisin."https://www.benim sitem.com/şarkı.mp3" gibi.

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yani nasil bir sey bu anlamadimki. Hersey dogru ama calismiyor. Tahminimce benim hostla alakali bir problem.

TheKingLeon

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sorun cözülmüstür. Yardimci olmaya calisan bütün arkadaslara tesekkür ederim.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Sessin calismamasinin sebebi, hosta attigim ses dosyasinin hosttaki permissions ayarlariymis. Gerekli ayarlari yaptiktan sonra calisti. Belki ilerde sizinde basiniza gelir:) Bilginiz olsun...

out put Error hatası vermemesi kodların dogru ve hatasız olduğunu gösteriyordu.
Hosting üzerinden permissionlar standart açıktır .Demekki daha önce kullanılmış.
Sorununun halledilmesine sevindim.
Bilgi için Teşekkür ederiz.