Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

FOTO MANİPULASYON nedir?

air_rose

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkdaslar, foto manipulasyon nedir?

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
Birkaç fotoğrafı birleştirerek işlenmesine veya deforme edilerek efektler uygulanmasına foto-manipulasyon denir.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Çekmiş olduğumuz fotografları değişik teknikler kullanarak yada phosotop ve benzeri programlar yolu ile başka biçime sokma sanatına verilen isimdir.

Konuyu açmamız gerekirse; birden fazla fotoğrafı birleştirme yolu ile yapılabildiğini resim üzerinde deforme gibi efektler uygulamalara denir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar ise ışık, perspektif, çözünürlük gibi uyum gerektiren unsurlardır. Manipüle açısından ise fotoğrafların birbirine uyumlarıda önemli konulardan birisidir.

air_rose

🌱Yeni Üye🌱
herkese cok tsk ediyorum, bir arkadasım beni çelişkiye düşürmüştü, bende sizler gibi düşündügüme göre demekki dogru biliyormuşum. Herkese tekrar tskler.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
herkese cok tsk ediyorum, bir arkadasım beni çelişkiye düşürmüştü, bende sizler gibi düşündügüme göre demekki dogru biliyormuşum. Herkese tekrar tskler.

Arkadaşıınız ne dedi size bunuda öğrenebilirmiyiz ?

air_rose

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşıınız ne dedi size bunuda öğrenebilirmiyiz ?

tabiki paylasırım, bir hayvan resminden fican yapmıstım, bana hayvanın degılde fıncanın manıpule boldugunu söylemıstı,oysa fıncanda hıc bır deformasyon olmadan hayvan ile birlestırmıstım.

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
TDK 'ya göre manipülasyon
1. İnsanları kendi bilgileri dışında veya istemedikleri hâlde etkileme veya yönlendirme.
2. Seçme, ekleme ve çıkarma yoluyla bilgileri değiştirme.
3. ekonomi Varlıkları yapıcı, açıklayıcı ve yararlı bir biçimde kullanma işi.

Fotomanipülasyon bunun fotoğraf üzerine olanlarıdır.
Neymiş.
Fotomanipülasyon :fotoğraflarda insanların kendi bilgileri dışında veya istemedikleri hâlde etkileme veya yönlendirme.
Fotoğrafta bir yeri seçme, ekleme ve çıkarma yoluyla bilgileri değiştirme.
yapıcı, açıklayıcı ve yararlı bir biçimde kullanma işi.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
gökhan tekin arkadasinin ne dedigi onemlimi yoksa onemli olan burda dogruyu ogrendigimi? irdelemeye gerek yok diyorum.

Bilmediğiniz bir konu hakkında lütfen bu gibi yorumlardan kaçınınız... Yanlışın ilk doğduğu yerden tespit edilirse o zaman yok edilebilir... Doğru ile üstü sıvanarak !...

Amacımız : Eğitim ve Öğretim...

Saygılarımla...