Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotoğraf gibi karakalem çizimleri. Karakalem olduğuna bende inanamadım!

GnGraphic

🌱Yeni Üye🌱
evet sanat olarak pek değer tasımadıgını dusunuorum ben de..

Pankreas

🌱Yeni Üye🌱
Bence normaller. Elbet taktir edilecek şeyler ama neden biz de yapamayalım ki bunlardan. Bence istersek yapabiliriz.

esrayet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1-arkadaslardan bazıları sanat bu olsa gerek dıe yorum yazmıs.yapmayın Allah aşkına.karakalemın bellı bı gerceklıge ulasması sanattan daha baska bısey.al bnu foto makınasıyla cek.al bunun bırebırını karakalemle yap.hıc bı fark yok aralarında.sanat olması ıcın cok farklı kavramlar kazanması gerekıo.sırf bırebır yaptı dıe sanat olması sacma.
2-bunların cızım olduguna pek ınanasım gelmedı.bı ıhtımal karakalemdır.emınımkı ustaların gelıstırdıklerı bı teknık vardır.

Aynen katılıyorum.Sanat budur yorumunu okurken aklımdan aynen bunlar geçti.
Belli bir teknik var zaten bu olmazsa bu kadar muntazam kesinlikle olmaz.Baka baka bu yapılmaz.Ancak bu sanattan daha farklı birşey.Sanat bu değildir demek olmaz, ama sanat budur demek hiç olmaz.

Bu resimlerde yorum yok, göz doyuran birşey yok.Ancak bazılarında var.

Örneğin alttaki üç resim:

22cs3.jpg

24qb2.jpg

28yw1.jpg

Bu resim mesela

02wo7.jpg

harika çizilmiş tek bir pürüz bile yok.Özellikle denizin çizim olması inanılır gibi değil.Ancak ben bakarken hiçbi zevk almadım.Karakalemin biraz gözü doyurması lazım.

Ben de resim yapıyorum.Gerçekçiliğe çok yaklaşıyorum.Ama bakarken hem muntazamlığı hem de kalem darbelerini görebiliyorum.

Tüm bunları söylüyorum ama, herkesin zevki ve yorumu farklıdır

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
kardeşim neden inanmıyorsunuz nlamıyorum bukadar insan yıllardır photoshop kullanıyo ve biliyo nasıl olduğu ustalar var yaşını başını almış photoshop çıkadan önce bu işi yapanvar kızzdığım şeyler kendisi yapamadığı için başkalarının güzel işlerini karalayanlardır çamur at izi kalsın siyaseti yapamadığınız şeylerin yapılamayacağı anlamına gelmez biraz araştır adamı ödüller almış bir sanatçıdır kendisi
adamın adı RANDY HANN Siteside bu
The art of Randy Hann
self.JPG

Harbour.JPG
çizdiği resimlerden bri

bunlarda bazı renkli tabloları
ingoodhands.jpg

ontherocks.jpg

guardianangel.jpg

hala daha inanmayan varsa o kişi bence egosu ile ilgili bir sorunu var demektir.

Son düzenleme:

gökyüzü1

🌱Yeni Üye🌱
vayy anasını be ben böle şey görmedim şimdi bunlar gerçekten benimde kullandığım kalemlerle mi oldu tuhaff

esrayet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eğer yorumum için inanmıyorsunuz diyosanız, ben de yapıyorum ve inanıyorum.Sadece verdiği zevk hakkında yorum yaptım

fukuku

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gercektende harika calısmalr bayıldım vallaa:)

graphiker_isO7

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
siyah beyaz foto gibi hepside karakalem tadı yok hiçbirinde...

printer02

🌱Yeni Üye🌱
çok harika olmuş valla.paylaşım için tşk.ler arkadaşlar.

yolcu..

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gerçekten o kadar muhteşem duruyor ki,insan çizim olduğuna inanmakta zorluk çekiyor.ama açıkça söylemeliyimki bunlar gerçekten çizimse ayakta alkışlıyorum sahiplerini ve de kıskanıyorum.paylaşım için teşekkürler..

graphiker_isO7

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
o zaman karakalem nasıl olmalı bizimle paylaşırmısınız?

arkadasım galiba anlamadın karakalem demek çizginin gücüyle farklı değerlerde olan bi çalışma türüdür bunlar karakalem den cok illustre edilmis calısmalar tıpkı eski makinelerin cektigi fotolar gibi ;) sen galiba aradaki farkı ayırt edemedin heralde :)