Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand Clipping Path sız şeffaf arka plan (Coreldeki Gibi)

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar şimdiye kadar freehandde resim dekupelerini paste inside ile yada p.shoptan clipping path ile yapıldığını öğrendik fakat ben bi şekilde resimleri arkası transparan olarak getirebiliyorum. Bunu ustalarımız mutlaka bilirler bu şekilde baskıda çıkmıyormu ki bunu kullanmıyorlar?
Aşağıda nasıl yaptığımı anlattım .

Benzer konular

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
benim gibi etiket tasarlayan için mukemmel bi bilgi sagolasin arkadasim paylasimin için

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
Haklısın. Ama photoshop olmadan (kullanmadan) sadece freehand ile dekupe edilmemiş bir resmin dekupeli olmasını sağlamak için pen aracı ile şeklin üzerinden geçip sonra paste inside "içine yapıştır" şeklinde dekupeli gibi gösterebiliyoruz.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Haklısın. Ama photoshop olmadan (kullanmadan) sadece freehand ile dekupe edilmemiş bir resmin dekupeli olmasını sağlamak için pen aracı ile şeklin üzerinden geçip sonra paste inside "içine yapıştır" şeklinde dekupeli gibi gösterebiliyoruz.

Ama çevresini gölgeli yapamıyoruz. Benim bu konuda ilgimi çeken etrafını gölgeli bile alabiliyoruz. Asıl merak ettiğim bunun baskıda nasıl çıkacağı.

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

evet aynen katiliyorum comezken resmi cizmem lazimdi :D ama photoshopu kullana kullana freehandi kullana kullana ogrendik bunu cok isime yariyo cok gerekli olan bi bilgi bence

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ama çevresini gölgeli yapamıyoruz. Benim bu konuda ilgimi çeken etrafını gölgeli bile alabiliyoruz. Benim asıl merak ettiğim bunun baskıda nasıl çıkacağı.
baskida hic sorun cikmaz cozunurlugu yuksekse bi sorun olmaz

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
Ama çevresini gölgeli yapamıyoruz. Benim bu konuda ilgimi çeken etrafını gölgeli bile alabiliyoruz. Asıl merak ettiğim bunun baskıda nasıl çıkacağı.

Yapabilirsin pen aracı ile çevresini gezdikten sonra. Ve paste inside yaptıktan sonra. Çizgi kalınlığını (Stroke) siliyorsun. Ve nesne seçiliyken add effect > Shadow and Glow > Drop Shadow dediğin zaman gölge vermiş olursun.

Bunun gibi

75163646nq9.jpg

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yapabilirsin pen aracı ile çevresini gezdikten sonra. Ve paste inside yaptıktan sonra. Çizgi kalınlığını (Stroke) siliyorsun. Ve nesne seçiliyken add effect > Shadow and Glow > Drop Shadow dediğin zaman gölge vermiş olursun.

Bunun gibi
photoshoptaki efeklerin tumunu kullanmamiz guzel bunuda yapabiliriz ama photoshopta daha fazla efekt var ve freehand teki bazi efektler baskida cikmiyo yada sorun yasatiyo buda diger yani :)

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
ben bi işimde bu transparan olayını kullandım... her ne olduysa filmde bazı yerlerde çıktı bazı yerlerde çıkmadı... kısacası filme attığımda sorun çıkarmıştı...

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben bi işimde bu transparan olayını kullandım... her ne olduysa filmde bazı yerlerde çıktı bazı yerlerde çıkmadı... kısacası filme attığımda sorun çıkarmıştı...

istisnalar olabilir tabi benim yaptigim iste baskida sorun cikmadi valla :D

abbesusse

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.abbesusse.blogcu.com
arkadaşlar bu şekilde baskıda sorun çıkarabilir ancak. oda CTP ile çalışan bir matbaa ise kalıba gönderirken transparan yaptığın için dosya büyük olucak veya RIP'e bırakmak için işi PDFye çevirmede hata verebilir. kalıpta hiç bir sorun çıkarmadan alınabilirse baskıdada hiç bir problem olmaz. ama benim tavsiyem eğer o şekilde bir işi baskıya gönderirseniz kesinlikle baskı öncesini haberdar edin. çünkü baskı öncesi operatörler ilk önce gelen işteki fotoları kontrol amaçlı PSde açarlar. (kendimden örnek veriyim) ve sonrasındada flatten olmayan resimleri kitlerler. (dosyada ağırlık yapmasın, montajı seri yapmak ve RIP'e hızlı bırakmak için ellerinden geleni yapar baskı öncesi arkadaşlar. bilginiz olsun.
yapıcağınız kaçamakları baskı öncesi ile konuşup hatta RIP teki haline bile bakıp son kontrolünüzü yapabilirsiniz(tabi özalit öncesi baskıya hazır olmasını isteyenler için)

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar bu şekilde baskıda sorun çıkarabilir ancak. oda CTP ile çalışan bir matbaa ise kalıba gönderirken transparan yaptığın için dosya büyük olucak veya RIP'e bırakmak için işi PDFye çevirmede hata verebilir. kalıpta hiç bir sorun çıkarmadan alınabilirse baskıdada hiç bir problem olmaz. ama benim tavsiyem eğer o şekilde bir işi baskıya gönderirseniz kesinlikle baskı öncesini haberdar edin. çünkü baskı öncesi operatörler ilk önce gelen işteki fotoları kontrol amaçlı PSde açarlar. (kendimden örnek veriyim) ve sonrasındada flatten olmayan resimleri kitlerler. (dosyada ağırlık yapmasın, montajı seri yapmak ve RIP'e hızlı bırakmak için ellerinden geleni yapar baskı öncesi arkadaşlar. bilginiz olsun.
yapıcağınız kaçamakları baskı öncesi ile konuşup hatta RIP teki haline bile bakıp son kontrolünüzü yapabilirsiniz(tabi özalit öncesi baskıya hazır olmasını isteyenler için)
bak bunu soylemeyi unuttum baskidan once haberdar ediyorum tabi :D

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Freehandte bu tip çalışmalar baskıda sorun yaratıyor arkadaşlar, arkadaşımızın transparan olarak kayıt edip gölgesinide almak içinfreehandte bu tip çalışmalar baskıda sorun yaratıyor arkadaşlar.
Arkadaşımızın transparan olarak kayıt edip gölgesinide kolay yoldan kullanabilmek için düşündüğü bu çalışma gölgenin yada başka bir fotoda da siyah rengin altının boşalmasına sebep oluyor.
Bu tip bir çalışmanın baskı görüntüsünü de eklemek istedim görmeniz için.

Eminim böyle bir baskıyı hiçbirimiz istemeyiz.
Diğer programlarda böyle bir problem yaşanmıyor. Bu Freehand'in yazılımıyla ilgili bir problem.

Size tavsiyem zorda kalmadıkça böyle bir çalışmayı gerçekleştirmemeniz.

Saygılarımla

Son düzenleme:

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Freehandte bu tip çalışmalar baskıda sorun yaratıyor arkadaşlar, arkadaşımızın transparan olarak kayıt edip gölgesinide almak içinfreehandte bu tip çalışmalar baskıda sorun yaratıyor arkadaşlar.
Arkadaşımızın transparan olarak kayıt edip gölgesinide kolay yoldan kullanabilmek için düşündüğü bu çalışma gölgenin yada başka bir fotoda da siyah rengin altının boşalmasına sebep oluyor.
Bu tip bir çalışmanın baskı görüntüsünü de eklemek istedim görmeniz için.

Eminim böyle bir baskıyı hiçbirimiz istemeyiz.
Diğer programlarda böyle bir problem yaşanmıyor. Bu Freehand'in yazılımıyla ilgili bir problem.

Size tavsiyem zorda kalmadıkça böyle bir çalışmayı gerçekleştirmemeniz.

Saygılarımla
baskidan once belirttigin zaman sorun ortadan kalkiyo pek tavsiye edilmiyo ama ben kulaniyorum ve suana kadar bi sorun yasamadim