Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gercek cizim ile tabletin farkı cok mu?

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Baslıkta soyledigimi acıklayayım.Ben kagıt uzerinde gusel resim yapıyorum.Yani istedigimi ahatlıkla kagıda aktarabiliyorum diyelim :)Grafik tablet kullanırken bu kadar rahat olacakmıyım?MEsela bilgisaarın gec algılama gibi bir durumu var mı tablette?Cizim yapmak zor mu?

Benzer konular

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Baslıkta soyledigimi acıklayayım.Ben kagıt uzerinde gusel resim yapıyorum.Yani istedigimi ahatlıkla kagıda aktarabiliyorum diyelim :)Grafik tablet kullanırken bu kadar rahat olacakmıyım?MEsela bilgisaarın gec algılama gibi bir durumu var mı tablette?Cizim yapmak zor mu?

keşke çizimi iyi yaptığınız kadar Türkçeyi de iyi kullansanız ;)
karakalem yapabiliyorsanız tablete alışmakta zorlanmazsınız bence. bunu anlamanın en iyi yolu tablet kullanmaktır :)

Cicek87

🌱Yeni Üye🌱
Tablette çizim yapmak daha kolaydır.. tabiki de denemen lazım denemeden anlıyamazsın

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
eğer kağıt üzerine güzel çizim yapıyorsunuz, bilgisayar ortmında aktardığınız zaman aynı şekilde rahatça boyama işi yapabilirsiniz... Yani çok iyi bir derece Photoshop programmı bilmelisiniz... iyi derece tüm çizim araçları kullanmalısınız... eğer evet yaparım diyorsunuz, kendinize güveniyorsunuz korkmadan tableti alıp çalışmalarınıza renk verin, hayat verin...

Aslında çizim yapmak o kadar zor değil, sadece ek alıştırmak lazım...

sabırsız forumda sizin çalışmalarınızı görmek isterim

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Bir kac tane calısmam var aslında fakat kareli defterde ciziyorum butun cizimlerimi orantıyı daha rahat kurmak icin :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir kac tane calısmam var aslında fakat kareli defterde ciziyorum butun cizimlerimi orantıyı daha rahat kurmak icin :)

En büyük hatan bu olabilir..Resim de ilerlemek istersen, çizgileri aklından veya eskizlerle vermen en mantıklısıdır..
Tablet çizimde araçtır..Çizecek olan sensin..Farkı yine sen yaratabilirsin..

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Ya oyle calısma falan dediysem profesyonel degilim tabiki kendi karalamalarım resmim harika degil simdiden soyleyeyim :)Ama atacagım bir kac tane fikirlerinizi almayı dusunuyordum fakat bilgisayarda duzenledikten sonra atacaktım..

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Resmilerimden bazıları bunlar(kontrast ve parlaklık ayarlarıyla oynadım haberiniz olsun.İsterseniz gerceginide atarım)
balksz1vk6.jpg

img0172ka5.jpg

img0174sx9.jpg

img0175da7.jpg

İste bunlar arada karaladıklarım :)Umarım begenirsiniz..

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Baslıkta soyledigimi acıklayayım.Ben kagıt uzerinde gusel resim yapıyorum.Yani istedigimi ahatlıkla kagıda aktarabiliyorum diyelim :)

bence bunu diyebilmek için baya bi çalışman gerek..
eğitim aldınmı bilmiyorum ama kendi elini kendin de eğitebilirsin..
daha fazla çalışman gerek..
başarılar..

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Biliyorum zaten resmim super demedim :) Ya da cevreme gore iyi diyeyim :p Ama calısmam gerektiginin bilincindeyim megepin resim bolumu ile ilgili dokumanlarını netten indirdim onlara bakarak yapmaya calısıyorum birde okulda resim hocam ile calısmaya baslayacagım bu konuda ilerlerim sanırım emek harcıyorum en azından emeksiz olmayacagını biliyorum :)Yorumun icin tesekkur ederim

KRonick1isi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çiziyorum diyebilmen hoşuma gitti:)
Çok çalışırsan birşeyler olur.

Okul dönemimden buyana En çok karşılaştığım söz şudur..
Ne iş yaparsın?
-Ressamım
-hmmm güzel Bizim çocukta çok güzel çizer :)

canii

🌱Yeni Üye🌱
tablet kullanmanın sırrı tabiki ellerinizin sizinle bütünleşerek istediğiniz bir görüntüyü canlandırıp aktarmaktır karakalemde olsa tabletlede olsa tabikide bunun için tek sorun hayalinizi ellerinizle aktarabilmektir. pek bi farkı yok tek farkı şudur ki birisi pc ekranında diğeri ise beyaz kağıda çizilir. tablete alışmak gereklidir çünkü kalemi ilkokul yıllarından sonra iyice kavramaktayız ve artık bi organımız gibi rahatlıkla kağıt üzerinde istedğimizi yaptırabiliriz tabletlede nekadar çok çizimler yaparsak okadar amatörlüğünüzden profesyonelliğe adımınızı kendiniz görürsünüz tabiki bunun yanında ben uzun yıllar fotorafçılık yapdım biraz meraklıyımdır dier programlara tablet de aldım evime resmimde güzel fakat ilk başlarda gerçekten sıkıntılı bir acemlik yaşadığımı söyleyebilir çizimleriniz çok basit şeyler bence biraz daha perspektif çizimler ile uğraşınız daha çok gördüğünüzü çizmeye gayret edin sonradan hayalinizdekilere devam edersiniz bunun yanında photoshop öğrenin ve tabletinizle gölgeli ışıklı açılı resimlerinizi dahada güzel hale getirebilirsiniz uzun oldu biraz ama özünde şu vardır sadece yetenek.