Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Google'ın Çöktüğü An!!

SanART

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.3kreklam.com
31.01.2009 Cumartesi Saat 16:15

Google' da yapılan tüm arama sonuçlarında "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir ibaresi" çıkıyor.

googleez9.jpg

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Evet bende farkına vardım daha demin.
Türkiye ve dünya üzerindeki webmaster sitelerinde bu olayın şoku yaşanıyor şu dakikalarda.
Tüm dünyaya bu şekilde zararlı içerik var deniliyor.
Şu anda google sistemlerinden arama motoru özelliği tamamiyle durmuş . Sadece google adworks u kullanan sponsorların sitelerine giriliyor.
https://www.stopbadware.org/
Sitesiyle alakalı bir durum olabileceğinden şüpheleniliyor. Herkes birşeyler diyor açıkcası sakince beklemek en mantıklısı :)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sorunu kısa sürede çözdüler.

:rolleyes:

Herşey eski haline döndü.

Kısa süreli bir panik :)

sefademir

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.vsoyun.com
Olaya Daha Farklı Bir Açıdan Bakmayı Düşündünüzmü? Belkide Google'ye Bir Saldırı Olabilir??

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence düşünememişlerdir. Nerden bilsinler Hostingler de böyle seyler neden olur:D

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Google a saldırı olmamış.
Google tüm işletim sistemlerini değiştirmeye çalışırken sistem başarız olmuş ve bug u kısa sürede çözüme kavuşturamadıkları için recovery sistem ile eski sisteme geri dönüş yapılmış.

Saldırı filan yok.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Google yeni sistemlerini güncelleyip devreye sokarken tam olarak bir sistem çakışmasıyla karşı karşıya kalmıştır . Bu durum tam olarak 6 dk 14 sn sürmüştür ama tüm bug ve google mdsk ları geri recovery bildirimi ile eski sürüme döndürülmüştür. Şu anda sistem güncelleme işlemlerini tekrar yapılıyordur ancak yeni little light çakışma sorunu ortadan kaldırılmıştır. Ortada bir saldırı yoktur google sisteminin bu arıza sebeblerinin kendileri olduğu ilan sahte duyuru yapan site ler teker teker kontrol edilerek cockie ler sebebiyle dahi olmak üzere blackliste sıkı denetimle alınmaya başlanmıştır.

Not:Bilgi gene ünlü bir site olan google in rakibinden bir firmadan..

Son düzenleme:

SanART

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.3kreklam.com
Sonunda ciddi bir post gördüğüme sevindim açıkçası! sevimsli ve Gökhan teşekkürler bilgiler için araştırmaya vaktim olmamıştı sebebi. 2 ay önce duyurmuştu google yeni sisteme geçiş yapacağını tabi bu tür yenilemeler mutlaka sancılı geçiş dönemleri yaratır. Aydınlatma için yeniden teşekkürler.

Bir ekleme de ben yapayım yeni bir veri bir rus hack sitesinde durumun yaklaşık 7 dk sürdüğü ve dünya genelinde bu 7 dakikalık kesinti için yaklaşık 212 milyon yazı yayınlandığını tespit etmişler.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet sanart bu açıklama maalesef ciddi kurumlardan elimize ulaştı bu şekilde bilgilendirildik. Daha detaylı açıklamayı google mutlaka farklı kanallarla yapacaktır. Ancak rus hack siteleri nin yanıldığı tek nokta o anda yaklaşık 7 dk lık sürede 212 milyon olarak gördükleri yazı yayınlarının arka platformda hidden words atemplaend denilen sistemle görünmeyen yazı yayınlarıyla toplam 298.475.124 adet yazıdır aslında şeklinde cevaplandırılmıstır bizlere . Onlar tarama sonucu elde edilen her micro saniyede biz 1 ascii hidden edebiliyoruz o yüzden yazı dataportlarımızı kimse kesin ve tam olarak tahmin edip tespit edemez tarayamaz açıklamasındada bulunuldu.Sylediğimiz rakam sadece arama motor kanalımızdır farklı 9 büyük ve irili ufaklı 27 kanalımız bulunmaktadır wordport larda şeklindede bilgi aldık ...

Ddrome

🌱Yeni Üye🌱
hımm geçen gün bende google la ulaşamadım çok şaşırdım ama çok çok çok kısa bir süreliğine yaklaşık 20 sn falan acep bu güncellemelere mi denk geldim ki :)