Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarım nedir?

photomaniacshop

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu çok aydınlatıcı bilgi den dolayı mersi grafik tasarıma bakış açımda bir çığır açtın doğrusu:smile:

Gabr1ella

🌱Yeni Üye🌱
iyi anlamdamı açıldı kötü anlamda mı :D olumsuz şeyler yazdığımın farkındayım .. ben sözel bölüm öğrencisiyim benim için bi ihtimal yok ama güven her zaman başarıya götürür :D çalışmayı elden bırakmamak gerekir :D

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
grafiker olmak için okul okumak gerekmiyor. çünkü okul temel bilgileri verir önünüzü açar. okul sizi grafiker yapmaz siz grafiker olursunuz. bunun için çok çalışmanız lazım

crazydiamond

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar,
siteye tesadüfen üye oldum, nerden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası:( okuduğum bölüm ve çevrem bu konularda bilgi alışverişi alabilceğim ortama sahip değil, bu zamana kadar
sadece paintle yetindim, oynadığım bir oyun var orda sürekli logo vs. kullanılan bir ortama sahip.amatörce bir şeylerle uğraşmak istiyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum, photohoptur,freehand vs.... umarım doğru yerdeyimdir. bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
merhabalar,
siteye tesadüfen üye oldum, nerden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası:( okuduğum bölüm ve çevrem bu konularda bilgi alışverişi alabilceğim ortama sahip değil, bu zamana kadar
sadece paintle yetindim, oynadığım bir oyun var orda sürekli logo vs. kullanılan bir ortama sahip.amatörce bir şeylerle uğraşmak istiyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum, photohoptur,freehand vs.... umarım doğru yerdeyimdir. bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

anladığım kadarıyla grafik bölümü öğrencisi deilsiniz, fakat bu bölümü ve çizimi çok seviosunuz..bilgi alabilmeniz ve kaynak bulabilmeniz açısından doğru yerdesiniz kesinlikle..freehand gibi çizim programları ile ilgilenmek istiyorsanız kendi eskis çizimlerinizi yapın ve onları programda çizmeye çalışın derslere bakarak eminim faydalı olucaktır:)kolay gelsin..

crazydiamond

🌱Yeni Üye🌱
yok yaa maalesef okulun çizimle alakası yok, sayısal :( çizim için de sadece paint kullanıyoruz :D

ilk olarak 489 x 66 boyutlarında logo çalışmak istiyorum:D dediğim gibi oyunum için ilk olarak başladı merakım, öğrenmeyi çok istiyorum:/ siz hangi programı kullanmamı tavsiye edersiniz?

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
yok yaa maalesef okulun çizimle alakası yok, sayısal :( çizim için de sadece paint kullanıyoruz :D

ilk olarak 489 x 66 boyutlarında logo çalışmak istiyorum:D dediğim gibi oyunum için ilk olarak başladı merakım, öğrenmeyi çok istiyorum:/ siz hangi programı kullanmamı tavsiye edersiniz?

dediğim gibi öncelikle yapmak istediğiniz logonun eskisini elinizle çizin sonra onu bilgisayara aktarıp vektörel çizim programı olan freehand veya illüstratörde çizmenizi tavsiye ederim;)tabi direk çizmekte zorlanabilirsiniz belki ordaki kalemi kullanırken filan, dersleri inceleyerek yardım alabilirsiniz..

crazydiamond

🌱Yeni Üye🌱
ok, çok teşekkür ederim =) sitede gerçekten faydalı bilgiler var, ufak ufak başarırım inş ;)

neris07

🌱Yeni Üye🌱
bende yeni katıldım ben de grafik tasarım yapmak için ugrasıyorum we cok sewiyorum... cok eglenceli birşey bunu yaparken insanın aklında hiç birşey kalmıyor sadece yaptıgın işe odaklanıyorsun...ama benm de daha eksikliklerim waar eger o konularda yardımcı olursanız cok sewinirim... tsk ederm...