Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

akk33

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.vektorelindir.com
arkadaşlar ben hayal gücümü geliştirmek istiyorum ve bunu birçok kişiye sordum ve aldığım cevap "Kursa Git!!" kursa gidemiyorum çünkü ben *******'de yaşıyorum ve burada kurs felan yok reklam şirketi felan desem en iyi reklam şirketinde çalışıyorum ve kendimi yetersiz buluyorum bu hayal gücü ile ilgili bir döküman arıyorum internette bulamadım elinde olan var mı ?

sizlerden en iyi yardımı alacağımı düşünüyorum şimdiden teşekkürler...
[/CENTER]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Katia

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.handstasarim.com
Selam,

Hayal gucu için kurs yoktur. Kursta sadece program oğrenirsin. Bol bol dergi karıştırman lazım. Ozellikle yabancı dergiler çok yararlı oluyor. Birde senin gücün eklenince bak gor neler oluyor.

sevgiler

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
"Hayalgücü" adı üstünde hayal ve güç hayal herkes kurar ama bunu güce dönüştürmek Katia nın dediği gibi dergi karıştırmakla olur.. ayrıca bol bol grafik sitelerini gezecek tipografi hakkında bilgi sahibi olacak, azıcık pazarlama dili bilecek birazda kişisel gelişim kitapları okuyacaksın.. "İçinizdeki Devi Uyandırın " isimli eserle başlayabilirsin..

Hayal gücünün en güzel örneği de şudur ; "Limon" evet limon limonu düşün .. %90 ımızın ağzı sulanır.. işte olmayan ve sadece düşüncede yarattığımız bir turunçgil bile ağzımızı sulandırdı.. yani metobolik olarak etkiledi.. İşte hayal gücümüz böyledir..

"Eski filozoflardan biri dere kanarında oturur iken yanına bir genç gelmiş;
- Ben de sizin gibi filozof olmak istiyorum demiş.. Filozof ;
- Çokmu istiyorsun demiş
- Evet evet .. demiş.. demekle beraber filozof gencin başından tutarak kıvrak bir hamle ile kafasını suyun içine bastırmaya başlamış .. Genç çırpınıyormuş.. Artık dayanamayacak hale geldiğinde filozof genci sudan çıkarmış.. Genç biraz öfkeli biraz şaşkın
- Neden neden yaptın bunu demiş ? Filozof Gülümseyerek ;
- Nefes alamıyor iken en çok neyi düşündün ?
- Nefes Almayı tabiki demiş ...(yeni nesil tabikide! diyor)
- İşte filozof olmayı da bu kadar istersen olursun demiş..

Kıssadan hisse .. İstemek..İsteyeceksin..Bununla ilgili Kitap tavsiyemde Muhammet Bozdağ "Düşün ve Başar" kitabıdır.

Şimdiden Başarılar..

akk33

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.vektorelindir.com
teşekkürler

her ikinize de teşekkürler özellikle

"Hayalgücü" adı üstünde hayal ve güç hayal herkes kurar ama bunu güce dönüştürmek Katia nın dediği gibi dergi karıştırmakla olur.. ayrıca bol bol grafik sitelerini gezecek tipografi hakkında bilgi sahibi olacak, azıcık pazarlama dili bilecek birazda kişisel gelişim kitapları okuyacaksın.. "İçinizdeki Devi Uyandırın " isimli eserle başlayabilirsin..

Hayal gücünün en güzel örneği de şudur ; "Limon" evet limon limonu düşün .. %90 ımızın ağzı sulanır.. işte olmayan ve sadece düşüncede yarattığımız bir turunçgil bile ağzımızı sulandırdı.. yani metobolik olarak etkiledi.. İşte hayal gücümüz böyledir..

"Eski filozoflardan biri dere kanarında oturur iken yanına bir genç gelmiş;
- Ben de sizin gibi filozof olmak istiyorum demiş.. Filozof ;
- Çokmu istiyorsun demiş
- Evet evet .. demiş.. demekle beraber filozof gencin başından tutarak kıvrak bir hamle ile kafasını suyun içine bastırmaya başlamış .. Genç çırpınıyormuş.. Artık dayanamayacak hale geldiğinde filozof genci sudan çıkarmış.. Genç biraz öfkeli biraz şaşkın
- Neden neden yaptın bunu demiş ? Filozof Gülümseyerek ;
- Nefes alamıyor iken en çok neyi düşündün ?
- Nefes Almayı tabiki demiş ...(yeni nesil tabikide! diyor)
- İşte filozof olmayı da bu kadar istersen olursun demiş..

Kıssadan hisse .. İstemek..İsteyeceksin..Bununla ilgili Kitap tavsiyemde Muhammet Bozdağ "Düşün ve Başar" kitabıdır.

Şimdiden Başarılar..

zombie

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.forum-tolgahansayisman.net
hayal gücü için kursa falan gitme hayal et sadece mesela bugün uzayda yeşillikler içinde olduğunu sonra gece olduğunu yeşilliklerin yok olup heryerin sularla kaplı biyer olduğunu düşün ama sen ıslanmıyorsun nasıl bi resim olurdu bu o anda kulağına müzik sesi geliyor gözünü aç bulaşık makinesi su kaçırmış ve oturduğun yer ıslanmış sen yeşillik sanıosun o windows un duvar kağıdı uyan .. bilg. kurtar... hayal gücü böle bişi işte dalıp git bak neler çıkıo

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
hayal gücü için kursa falan gitme hayal et sadece mesela bugün uzayda yeşillikler içinde olduğunu sonra gece olduğunu yeşilliklerin yok olup heryerin sularla kaplı biyer olduğunu düşün ama sen ıslanmıyorsun nasıl bi resim olurdu bu o anda kulağına müzik sesi geliyor gözünü aç bulaşık makinesi su kaçırmış ve oturduğun yer ıslanmış sen yeşillik sanıosun o windows un duvar kağıdı uyan .. bilg. kurtar... hayal gücü böle bişi işte dalıp git bak neler çıkıo

çok iyi.. hatta tam isabet de diyebilirim..:)) musluğu açık unuttum ve bilgisayarın başında uyudum...:)

ibracan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mapuskus kıssalardan ders almayı severim ve dediğin kitabı okudum tekrar teşekkürler

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
internette hayal gücünü geliştirmek adına birçok makale yayınlanmıştır. O yazıları okuyabilirsin. Albert Einstein'in de dediği gibi "hayal gücü bilgiden daha önemlidir". İyi çalışmalar...

netw0rk

🌱Yeni Üye🌱
waybe gercekten daha isteklendim grafikerlik için...

micanose

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hayal gücü, sınırlarını senin koyduğun bir dünyadır. Herkesin içinde mutlaka vardır ama insanlar onu ya keşfetmeye korkuyor ya da nasıl keşfedeceğini bilmiyor. Benim sana tavsiyem korkusuzca ve sınır tanımadan hayal kur.

Yolda yürüyorsun ve karşıdan gelen kişinin bir ajan olduğunu düşün ve sonra hareketlerine göre onun karakterini belirle, yapabileceklerini düşün. Sanma ki sen de normal birisin. İçinde barındırdığın gücünün farkına var karakterini belirle ve yapabileceklerini düşün. :)

Umarım anlatmak istediğim duyguyu iyi aktara bilmişimdir. ;)

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

bravo. hayal gücünüze hayran kalmamak imkansız.

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla benim yaptığım tasarımlar hep olmadık anlamsız yerlerde gelir geceleri uyumuyorum aklıma geldiği zaman yani bence kendini serbest bırak kendini zorlarsan bişey çıkmaz çıksada sınırlı bi tasarım olur

grafik_adam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yaşadığın dünyaya daha farklı gözle bakmaya başla, bol bol gezmeni tavsiye ederim etrafındaki dünyayı gözlem yaparak farklı açılardan birşeyler yakalamaya çalış. Bir konu seç aklına ne gelirse saçma olsun olmasın sınırların dışında düşüncelerle pekiştir bunu eminim çok mesafe katedeceksin. Dergi bakma ile ancak dizgicilik de başarılı olursun, ama hayal gücü için daha sıradan şeyler yapman gerekli. Örneğin arabayı düşün tekerlek yerine daha farklı bir obje atıyorum elma koymayı düşün, kare olduğunu düşün traktörün tekerinin takside olduğunu düşün, futbol topu koymayı düşün.. devamlı düşün ne kadar anlamsı olursa olsun.. bir hafta böyle inan alışkanlık haline gelecektir, ben hergün düşünmekten kafayı sıyırdım valla.. neler geliyor aklıma bir bilseniz.. Sonra bu düşündüklerini bir eskiz defterine çizin ya da not alın.. sonra da tasarımı yaparken bu düşündüklerini derleyip toparlayıp işine aktarırsın.. Kolay gelsin, Kalın sağlıcakla..

grafik_adam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
açıklamam da "hayal gücü için daha sıradan şeyler yapman gerekli" değil onun yerine "hayal gücü için daha sıradan şeylerin dışında birşeyler yapman gerekli" olacak. eksik kelime atladığım için kusura bakmayın..

Feragat

🌱Yeni Üye🌱
Hayal gücünü bir tek bol bol gezinti yaparak geliştirebilirsin. Kurs falan olduğunu bende sanıyorum.. Şimdiden başarılar..

Sevgilerle.. ;)

KaLyPsO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biraz yetenekli olduğuma inansam hayal gücüm geniş kullanacağım çok çalışmam lazım ama burdaki çalışmaları görünce biraz umudumu yitirdim
:(

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
biraz yetenekli olduğuma inansam hayal gücüm geniş kullanacağım çok çalışmam lazım ama burdaki çalışmaları görünce biraz umudumu yitirdim
:(

Lütfen bu şekilde düşünmeyin . Çalışmaları görüp daha çok kendinize hırs yaparsanız inanın bir zaman sonra sizinde çalışmalarınız buradaki çalışmalar gibi olabilir..

Saygılar