Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

graphic designer kartvizit (benim)

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar bu kartvizitleri kendime yaptm renkleri beğendim ama kararsız kaldm baskıda sorun yaşatırmı diye.sizin önereceğiniz renkler varsa iyi olr veya bunda sorn çıkmazsa.

81591643nd1.jpg

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
iyi gibi ama işte terzi durumundasın iyi düşünmen lzm:)

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Zeminli çalışmalardan kaçınmanızı tavsiye ederim... Çünkü baskıda düşünmeniz gereken çok fazla şeyiniz olacak... 2 çalışmada da kullanmış olduğunuz büyük g ve içindeki raphic designer yazısı anlaşılmaz olmuş... en azından raphic değil graphic olarak yapsaymışsınız... yine 2 çalışmada da arka yüzde kullanmış olduğunuz espriler pek etkili olmamış.. o konuda yeni çalışmalar yapmalısınız...
saygılarımla

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sevgili lola1903...

Tasarımın konusunda yorum yapmadan önce...

Neden Grafik Tasarımcı değilde, Graphic Designer

acar07

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence bıraz daha estetık calısmalar yapmalısın bunlarda guzel ama zemınsız olsa daha ıyı ve bırde neden bazı ıslerle sınırlı kaldın bır tasarımcı her ısı yapabılır. ben senın yerınde olsam kartın arka tarafına Adan Z ye matbaa ıslerını yazardım
alfabe sırasında

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
Sevgili lola1903...

Tasarımın konusunda yorum yapmadan önce...

Neden Grafik Tasarımcı değilde, Graphic Designer

aslında böyle bir soruyla karşılaşacağımı tahmin ediyodm.soruyu sizin soracağınızıda tahmin ediyodm.benim nedenim aslında kuluğa daha hoş geliyo tamam diceksinizki kendi dilimizi koruyalım falan haklısınız ama ben böyle istedim.yorumlar için saolun daha farklı sade zeminde çalışmalar denicem.

sule_ebrar

🌱Yeni Üye🌱
Zeminli çalışmalardan kaçınmanızı tavsiye ederim... Çünkü baskıda düşünmeniz gereken çok fazla şeyiniz olacak... 2 çalışmada da kullanmış olduğunuz büyük g ve içindeki raphic designer yazısı anlaşılmaz olmuş... en azından raphic değil graphic olarak yapsaymışsınız... yine 2 çalışmada da arka yüzde kullanmış olduğunuz espriler pek etkili olmamış.. o konuda yeni çalışmalar yapmalısınız...
saygılarımla

SirOfAngels katılıyorum düşüncelerine.. grapfic yazımındaki espiri tam anlaşılmıyor rapfic olarak önce firme ismi olarak düşündüm sonra g harfini öğrence grapfic olduğu anlaşılıyor.. birde zeminin koyu olması çok güzel ama bende çok severim koyu zeminleri ama matbaa da baskı sırasında lacivert olduğunu kabul edersek rengi bulamayabilirler. zemin için daha net elde edilecek bi renk kullanabilirsin. zemin siyahta olabilir ama matbaada basılıyorken çok dikkat edilmeli.. biz okuldayken hocalarımız bu konuya özellikle dikkat etmemiz gerektiğini söylüyorlardı çünkü..

acar07

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şule hanıma katılıyorum renkler konusunda

bir matbaada çalısan grafiker olarak renk konusunda ajanslardan gelen işlerde çok sıkıntı oluyor, özellikle lacivert renkte c:100 m:100 verildiği zaman mora yakın bir renk çıkabiliyor CMYK baskıda
aynı durum siyahta da geçerli, mesela CMYK basılacak bir işte siyahı direkt siyahta %100 vermemek gerekiyor. C:60 M:60 Y:60 K:100 verilirse daha sağlıklı oluyor

ayrıca zeminli olan islerde yolma tabir ettiğimiz bir olaylada karsılasılabiliyor, bu durumda zemin iki kere basılıyor.

ayrıca benim görüsüm eğer zemiinli yaptıracaksanız isinizi kuşe kağıda bastırın ve üstüne mat selefon yaptırın, mat selefon ayrı bir güzellik veriyor benim gözümde işe

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Büşracım yaa senden kendine daha orjinal bir çalışma beklerdim yaa bence tekrar bir çalışma yapyaa güzel olmuşta olmamışta gibi biraz daha dolgun yazı karakteri kullan derimm kartvizite emegine saglık canım

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
aslında böyle bir soruyla karşılaşacağımı tahmin ediyodm.soruyu sizin soracağınızıda tahmin ediyodm.benim nedenim aslında kuluğa daha hoş geliyo tamam diceksinizki kendi dilimizi koruyalım falan haklısınız ama ben böyle istedim.yorumlar için saolun daha farklı sade zeminde çalışmalar denicem.

Anlıyorum...

Ben diyorum ki ; benim dilim benim kulağıma hoş geliyor. Ayrıca dilimde karşılığı olan kelimeleri yabancı kelimelerle ifade etmediğim için de toplumdaki herkes ne söylediğimi anlıyor. :)

Büşracım yaa senden kendine daha orjinal bir çalışma beklerdim yaa bence tekrar bir çalışma yapyaa güzel olmuşta olmamışta gibi biraz daha dolgun yazı karakteri kullan derimm kartvizite emegine saglık canım

İmzanız ve forumda ki mesajlarınız birbiri ile çok tezat bir durum sergiliyorlar. Lütfen dilimize dikakat.

fehimuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tasarımcının kendini tanıtan -anlatan bir iş yapması hakikaten çok zor zira abartıya kaçmadan "ben neler yapabilirim"i de göstermeniz gerekiyor o çalışma bir bakıma sizin vitrininiz.
sizin çalışmanızda , bir albeni göremedim açıkçası. teknik konuları bilmediğimden karışmam ama görsel olarak daha farklı birşey olmalı sanki bir tasarımcının kartviziti...
haa şöyle söyleyebilirsiniz ille de ilgi çekici renkler- şekil ve desenler vs mi kullanmak lazım ?
sadelik de çoğu zaman istenilen etkiyi verir onu da siz belirleyeceksiniz tabi... ;)
kolay gelsin.

acar07

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şule hanıma katılıyorum renkler konusunda

bir matbaada çalısan grafiker olarak renk konusunda ajanslardan gelen işlerde çok sıkıntı oluyor, özellikle lacivert renkte c:100 m:100 verildiği zaman mora yakın bir renk çıkabiliyor CMYK baskıda
aynı durum siyahta da geçerli, mesela CMYK basılacak bir işte siyahı direkt siyahta %100 vermemek gerekiyor. C:60 M:60 Y:60 K:100 verilirse daha sağlıklı oluyor

ayrıca zeminli olan islerde yolma tabir ettiğimiz bir olaylada karsılasılabiliyor, bu durumda zemin iki kere basılıyor.

ayrıca benim görüsüm eğer zemiinli yaptıracaksanız isinizi kuşe kağıda bastırın ve üstüne mat selefon yaptırın, mat selefon ayrı bir güzellik veriyor benim gözümde işe

aylineren

🌱Yeni Üye🌱
çok soluk ve anlaşılmaz gibi ayrıca matbaadan da çıktığında istediğin gibi olmadığını daha iyi anlarsın böyle sorunlarla cok sık karşılıyoruz cünkü illlaki de zemin siyah olsun dersin yazıları açık renk kullan derim

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
türkçenin kullanilmasiyle ilgili bir konu var bu konu hakkinda bencede türkçe kullanmak cok önemli ve ben inaniyorum ki televizyondan sonra türkçenin doğru kullanimda grafikerlere cok önemli bir görev düsüyor. isle ilgili bir yorum da yapmak gerekirse, daha güzel bir çalsma olabilir, mabtaa bilgisi olan bir grafiker olarak diyorum ki bu isi bu hali ile bastirirsan kullanmayacagini tahmin ediyorum, basilmis hali ekranda göründügü gibi görünmeyecek. eline saglik kolay gelsin

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
söylediklerinizden yola çıkıp daha sade bir tasarım yapıcam arkadaşlar.saolun yorumlarınız için.

hasana11

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tipografide estetik yaratmaya çalışmıssın ben üni. deyken tipoğrafik afişler cok yapardım iş kartvizite gelince seninki pek iyi değil

oozunal

🌱Yeni Üye🌱
bana kalırsa lacivert ve turuncunun bazı tonları uyumu süperdir kullanmanı tavisye ederim... g yi yaptığın işler ile oluşturabilirsin belki...