Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hâlâ Yeşil

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
yaprakkkmj2.jpg

Soluk gri gökyüzümüz olmuş, çimento tozları atmosferimiz.
Biz baştan bitmişiz, sonuncu da yerde, hâlâ yeşil...

(Merak edenler ve yeni başlayanlar için, çalışma tamamen photoshopta yapılmış olup yaprağın dış hatları pen ile çizilip içi fırça darbeleri ve plastic warp ile yapılmıştır. Duvardaki tuğlalar rasterize edilmiş shape efektlerle süslenmiştir. Daha da ayrıntısını merak edene anlatabilirim)

Son düzenleme:

Benzer konular

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
yaprağın sap kısmı kalın olmuş epey onun haricinde çok güzel

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben de Photoshopta çizim yapmaya çalışıyorum şu sıra h.salma , yaprağın içini fırçalarla yaptım demişsin bu fırçaları seçimin nası oldu yani en uygun fırçayı deneyerek mi buldun?

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben de Photoshopta çizim yapmaya çalışıyorum şu sıra h.salma , yaprağın içini fırçalarla yaptım demişsin bu fırçaları seçimin nası oldu yani en uygun fırçayı deneyerek mi buldun?

Sorduğun için teşekkürler mavitayfa :)

Yaprağın şeklini shape ile oluşturduktan sonra üzerine boş bir layer açıp brush tool ile siyah renkte Multiply modunda ve fırça opasitesini %5 olarak ayarlayıp yaprağın damarlarını çizdim.
Sonra shape'in olduğu layer'ı duplicate edip rasterize yaptım. Üzerine birkaç filtre (sponge, noise, blur, plastic warp vs. hepsini hatırlamıyorum :) ). Üzerine önceden yaptığım damarların olduğu layer'a gelip gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra burn tool ile az önceki filtreleri uyguladığım layer'da gerekli karartmaları ve gölgelendirmeleri yaptım. Kolay gelsin... :)