Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hamazlar logo

gece_ay_isigi_

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu firma sahipleri çok çalıştığından hamazlar demişler, yorumlarınız...

hamazlrrrjm9.jpg

Benzer konular

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
çalışmalarınıza bakıyorum foruma gönderdiğiniz
genelde logolar
ama bana sorarsanız iyi bir eğitim ve gözleme ihtiyacınız var

jaNNat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hepimiz bunun farkındayız ama herkez geceayısığının geçtigi dönemlerden geçti birgün geceayısığıda ileri günlerde eski yani simdi yapıp bizimle paylaştığı loolara bakacak ben ne yapıyormusum gibisinden düsüncelere dalacak şevkini kırmamak lazım

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın jannat şevk kıran yok.
Eğer kişi buraya logo çalışmam diyerek bu kadar profesyonel insanın içinde konu açıyorsa iyisiyle kötüsüyle yorumlardan bir anlam çıkartarak kendine pay çıkartması gerekmekte. Aksi halde kişinin eğitim süresi uzar gider. Bununla beraber üyelerimizin geneli amatör değil profesyonel kişiler profesyonel bir kişi bir yorum yapıyorsa bildiği birşeyler veya gördüğü birşeyler elbette vardır. Tabii bu her mesaj için değil. Mesajı yazan kişiyede bağlıdır.

jaNNat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aslında haklısınız uzatmamak gerekirdi....hiç gerek yok tiriplere girmeye :)

gece_ay_isigi_

🌟Usta Tasarımcı🌟
hatalarımı gördüm, profesyonel dolu diyorsunuzda yapılanlardan bunu pek göremiyorum teşekkürler.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Sanırım bir profesyoneli eleştirmek ya da neyi ne kadar iyi yapıp yapmadığını anlamak için o kişi ile denk ya da o kişiden daha profesyonel olmanız gerekir... "Tamam ben güzel logo yapamıyorum da e profesyoneller de güzel logo yapamıyor" demek için önce güzel logo yapabilmeniz gerekiyor:)

Logo yapmak kolay bir iş değil.. Bununla ilgili çokça gözlem yapmanızı tavsiye ederim...

Saygılarımla

ezrakesay

🌱Yeni Üye🌱
Eleştiriye açık olmak gerekir dime ama renkler ve zevkler de tartışılmaz burda yapılanlar sadece eleştiri uyup uymamak sana kalmış

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok çalıştıkları için "Hamazlar" denmesi gayet mantıklı, ancak Logonun daha ciddi hatlara sahip olması gerektiğini düşünüyorum...Karınca çalışkan bir hayvan onda sorun yokta, yapılan karışncalar daha az renk daha az çizgi ile sembolik olarak belirtilebilirdi...Ozaman daha çarpıcı olacağı kanısındayım...

Gelelim yaptığınız bir yoruma:

hatalarımı gördüm, profesyonel dolu diyorsunuzda yapılanlardan bunu pek göremiyorum teşekkürler.

Size sormak istiyorum, logo bölümünde yada afiş bölümünde en fazla kaç sayfa geri gidip çalışmaları incelediniz?
Fark etmiş olmalısınız, logolar tek sayfada paylaşılmıyor...
80 küsür sayfa geride de birçok çalışma var (her başlık için bu aynı)...
Kaçına baktınız? Sitenin ilk açıldığı zamanlarda kim ne paylaşmış?;)

Gerekli araştırmaları yapmadığınız için "Ben profesyonel çalışma göremiyorum" demişsiniz...Boş bi zamanınızda geçmişe bir göz atın, o zamanda yapılanlar gelecekte yapılacaklara gebedir....

Saygılar...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑

işte sizin çalışmalarınız gibi çalışmalara "aferim aslanım, yürü be koçum" gibi yorum yapanlar yüzünden siz bunları söyleyebilecek cesareti kendinizde görebiliyorsunuz

birde şu önyargıdan kurtulun arkadaşlar

çalışmalara eleştiri yapacak kişilerin eğitimli grafikerler olması şart değil
nasıl bir sinema yapıtı izlediğinizde "bu ne biçim filmdi, gitti bilete verdiğim para" diyebiliyorsanız siz bir gün yoldan geçen vatandaş sizin yaptığınız logoyu bir tabelada görüp "bu ne kardeşim, eciş bücüş bişey , utanmadan bide tabela yapmışlar bunu " deme hakkına da sahiptir
unutmayın ki kişiler logo ları gördükleri zaman sanatsal kaygı taşımaz yada teknik olarak bakmazlar
logo direk göze hitap eder ve firmayı temsil eder
ve yalın alıcı bir firmayla iletişim kuracağında bu logodan etkilenmelidir

demem o ki
burada bizim yaptığımız eleştirileri her zaman aşırı sert bulan arkadaşlar, bir bakın bu topiğe derim
bizi sert ve yıkıcı olmakla suçlayan arkadaşlar,sizde yeteneksiz olmakla suçlanıyorsunuz

gerisi sizin bileceğiniz mesele

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bir amatör olarak size tavsiyem ki bu gerçek, elinizden geldiğince çok çalışmaya bakın. Buradaki herşeye bakın. Elinizden geldiğince takip edin ve eleştirin. Eleştirilirken hangi kelimelerin kullanılmasını isterseniz kendiniz için, o kelimeleri kullanın. Bir zaman sonra başkalarında şurası şöyle olsa dediğiniz şeyler sizde oturmaya başlayacaktır. Bir amatörün profesyonel olmadan önce gelişme yolunda atabileceği en güzel adımlardan biri bu. Bir diğeri ise insanların sizi eleştirirken kullandığı kelimeler sizi üzmesin. Öyle ya da böyle her kelime sizin için; bu da onları değerli kılar.

Gelelim eleştiriye;

Hamazlar çok çalışmak demek galiba bu bağlamda karınca elbette ilk akla gelecek şey. Kötü bir seçim değil. Yazı karakterlerini değiştirmeyi denemekle başlamalısınız bence. Karıncaların ayaklarının altındaki zemini atıp karıncayı bir şekilde bir harfle bütünleştirebilirsiniz. Mesala a harfininin içinden kafasını çıkartan bir karınca elinde de iş aleti, sempatik durabilir. Bu sadece bir fikir. Karıncalarınızdan vaz geçmeyin diye :) Kolay gelsin.

jaNNat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gece_ay_isigi_ :) arkadasım senn çalışmalarına yorum yapmama kararı verdim kendime seninle bende batıyorum :) sakın yanlış anlama :):):)

gece_ay_isigi_

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir amatör olarak size tavsiyem ki bu gerçek, elinizden geldiğince çok çalışmaya bakın. Buradaki herşeye bakın. Elinizden geldiğince takip edin ve eleştirin. Eleştirilirken hangi kelimelerin kullanılmasını isterseniz kendiniz için, o kelimeleri kullanın. Bir zaman sonra başkalarında şurası şöyle olsa dediğiniz şeyler sizde oturmaya başlayacaktır. Bir amatörün profesyonel olmadan önce gelişme yolunda atabileceği en güzel adımlardan biri bu. Bir diğeri ise insanların sizi eleştirirken kullandığı kelimeler sizi üzmesin. Öyle ya da böyle her kelime sizin için; bu da onları değerli kılar.

Gelelim eleştiriye;

Hamazlar çok çalışmak demek galiba bu bağlamda karınca elbette ilk akla gelecek şey. Kötü bir seçim değil. Yazı karakterlerini değiştirmeyi denemekle başlamalısınız bence. Karıncaların ayaklarının altındaki zemini atıp karıncayı bir şekilde bir harfle bütünleştirebilirsiniz. Mesala a harfininin içinden kafasını çıkartan bir karınca elinde de iş aleti, sempatik durabilir. Bu sadece bir fikir. Karıncalarınızdan vaz geçmeyin diye :) Kolay gelsin.

dediklerini yaptıydım zaten kabataslak gönderdim sağol