Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi marka dijital baskı makinesini kullanıyorsunuz

iso87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
infınıtının kendi boyasından şaşmıcaksın kesinlikle kendi boyasını tavsiye ederim bende aynı makinada kedni boyası kullanıyorum yoksa kafaları daih tıkayabilirsin bi arkdaşım başka kullanıyo ama kalite alamıyo kendi boyaları süperr

iso87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende özaktan aldım ve çok memnunum hayırdır özağın bişiyimi var dostum

ByGRAFF

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Xerox Docu Color 5000
Epson Stylus 9800
ve Canon CLC 3220 kullanıyorum bende..

chekirdek

🌱Yeni Üye🌱
vutec 5 metrelik var.. baskı kalitesi düşük ama hızlı iş cıkıyor..

xollox

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar projet 3200 nc hakkında bilgisi olan varmı?

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
satılık 250 luk infiniti var 8 kafa
satma nedeni yeni makına aldık .ilgilenenlerin bilgisine...

fatihkurt

🌱Yeni Üye🌱
ben hp desingjet 5500 veya hp desingjet Z2100 kullanıyorum

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hera 2008 model baskı makinesi kullanıyorum şimdilik problem yok alalı4 ay felan oldu baskıları iyi sık sık kafaları ayarlayıp her gün baskı almak gerekiyor ama zaten ortalama her gün baskı alıyorum zaten o yüzden sorun yok otomatik kafa temizleme sistemi var kapatığımdada tabla ile solvente yatırıyorum şimdilik sorun yok sık sık ayarlarını kontrol edip makineyi iyi tanırsanız solvent makineler güzel aletler baskıda öenmli olan baskıları doru renk katmanlarında basılmasını sağlama daha önce 90 dpi makina ile bile iç mekan baskılar almışlığım var.bütün iş istek ve uğraş.

vircoder

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar bende gonzghheng gzc3212ap 360dpi 3200mm 4 color diş mekân baskı makinesi var daha 4 aylık ama askılık bu olsa gerek aldığımız şirket beş para etmez daha makine geldi ama İçinde malzemesi eksik çıktı 2 ay bekledik o tamam ama bu defada boya tankları patladı ne İmiş kalitesiz yapmışlar.
Oda tamam sürekli makine stop halinde durmaktan artık hortumdaki boyalar bile pıhtılaştı ve kafalar nanay ama bide bunun ödemesi var karşı şirket olan ProDigital’ e bakalım nasıl alacaklar parasını hem İşler geri gidiyor hem de ha bire masraf boyalardan ve folyo ve vinillerden artik bunalım geldi siz siz olun bu kişilerden almayın

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Selamlar bende gonzghheng gzc3212ap 360dpi 3200mm 4 color diş mekân baskı makinesi var daha 4 aylık ama askılık bu olsa gerek aldığımız şirket beş para etmez daha makine geldi ama İçinde malzemesi eksik çıktı 2 ay bekledik o tamam ama bu defada boya tankları patladı ne İmiş kalitesiz yapmışlar.
Oda tamam sürekli makine stop halinde durmaktan artık hortumdaki boyalar bile pıhtılaştı ve kafalar nanay ama bide bunun ödemesi var karşı şirket olan ProDigital’ e bakalım nasıl alacaklar parasını hem İşler geri gidiyor hem de ha bire masraf boyalardan ve folyo ve vinillerden artik bunalım geldi siz siz olun bu kişilerden almayın

Yazdığınız yazıdan hiç bir şey anlamadım desem yalan olmaz.

Sanırım makinanızı siz belirli bir süre kapalı tutmuşsunuz ve bunun sonucunda da makinaızda tıkanma olmuş.Bunun size makinayı temin eden bir şirketle alakası olmadığını söylemek siterim.

Makinanın kapalı kalma sebebi size eksik geldiği içinmi?

Eksik geldiyse makinayı nasıl çalıştırıp kafalara boya bastınız. Eksik geldiğini biliyormuydunuz. Eksik geldiğini bildiğiniz halde makinayı teslim alırken teslim şartlarına uyulmadığından satıcı firmanız ilegörüşmediniz. Bir sürü soru sorabilirim. Ama yazdığını tam anlamış değilim hala.

vivareklam

🌱Yeni Üye🌱
bende ınfınıtı fy 8250 ıı xaar 128 var..
1 yılda ömrümü çürüttü.
sürekli kafala tıkanıyo hangi boyayı kullansam ne yapsam nasıl verim alabilirim.
yardım lütfen. teşekür ederim....

hakans

🌱Yeni Üye🌱
bende sign follow 500 lik var
zar 500 kullanıyorum
sağlam makina ;)

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Spectra Kafa ile xaar 128 veya xaar 126 ları kıyaslamak pek doğru değil..

(alıntı yapmayı gözden kaçırdım.. özür.)

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
türkiye baskı sektörüne alıştığı sıralarda oldu benim makina serüvenim. 2003 yılında infinitiyle başladım baskıya.problemler ve malzeme sıkıntısı o zamanlar hat safadaydı hemde pahalıydı.infinitinin çok satması makinanın kolay kullanımıydı bence.ama infinitinin hala 2003 deki teknolojiyle makina üretmesi ve problemlerin üzerine gitmemesi kan kaybettirdi.bende şu 320 lik xaar 500 xl kafa printstar var. şimdilik memnunum alalı 1 ay oldu 8 dakikada 1 billboard basıyorum hemde süper kalitede.herkese kolay gelsin...

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
xaar 128 ısıtmalı kafa kullanan arkadaşların dikkatine...
1.makinayla hergün azda olsa baskı yapmaya çalışın
2.elektrikli süpürgeyle hergün iyice vakum yapın
3.yüksek paslar kullanmaya bakın işin durumuna göre örn:8-4 pass
4.en az 3 ayda bir kafaları solvente yatırıp 1 gün bekletin. daha sonra temiz şırınga ile temiz solvent basıp yaklaşık 2 saat öyle bekletin.
5.ortam sıcaklığı ve nem oranının en etki ettiği kafalar xaar 128 lerdir. o yüzden 21 derece ile hafif nemli ortamda baskı yapın.
6.ortamda hava akımının olup olmadığına dikkat edin.
7.son olarak sub tankların (kafaların arkasındaki küçük besleme tankları) kafa ile yükseklik oranına dikkat edin.
herkese kolay gelsin...