Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi yazılıma yoğunlaşmalıyım

SaberMaster

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Forumda yeniyim. Uzmanlara bir sorum olacak. Grafik tasarım konusunda gelişmeye karar verdim. Fakat hangi yazılımda kendimi geliştirmem gerekiyor, kararsız kaldım. Corel DraW veya illustartor programlarının hangisi daha avantajlı. Türkiyede kullanım alanı olarak hangisi daha yaygın. Illustrator için sektör standartı deniyor fakat her gittiğim matbaa ve ya atölyede corel ile karşılaşıyorum. Bunu bana detaylıca anlatacak kişilere şimdiden teşekkür ederim. Avantajları dezavantajları nelerdir. Hangisini öğrenmek daha kolay. Kullanım alanları farklımı vs. Alacağım her bilgiye ihtiyacım var.

Benzer konular

Özbek DOYGUN

♾️Grafik Gurusu♾️
Konuyla ilgili daha önce açılmış BURADAN İNCELEYEBİLİRSİN

Her program birbirinden farklıdır. Tek tek saymakla bitmez. "Tasarım için en iyi program budur ve tasarım bununla yapılır" diyemeyiz. Kullandığınız temel program ne olursa olsun, her programa zaman zaman ve yer yer ihtiyaç duyulur.Temel olarak AI ve Corel vektör tabanlı çizimler yapan programlardır. AI fonksiyon olarak genel anlamda Corel Draw'dan daha ileri özelliklere sahiptir. Fakat aynı şeyleri Corel ile yapmak da mümkün sadece yöntemler ve süre farklı. Tamamen kullanılan programa olan alışkanlık ve pratikle ilgili bir durum. Baskı konusunda her iki programla da baskıya iş gönderebilirsiniz. Hangi tasarımcıya hangisi daha pratik geliyor ise onu tercih eder. Fakat Corel AI'e göre daha çok tercih edilir. Geleceği parlak olma konusuna gelince de AI zaten parlamış bir program.

ALINTIDIR.

SaberMaster

🌱Yeni Üye🌱
Daha önce açılmış konuyu görmüştüm. Fakat konu çok eski ve yazılımların yeni ve gelişmiş halleri piyasaya sürüldüğü için tekrar sorma gereği hissettim. Konu esasında şu. Yeni öğrenecek biri olarak ikisini aynı anda öğrenmem zor. O yüzden önce birine yoğunlaşıp, gelişirken diğerine zaman ayırmayı düşünüyorum. Ama AI daha gelişmiş ve daha yetenekli diye ona başlayıp, daha sonra corel tercih eden yerlerin ve işlerin çoğunlukta olma durumuyla karşılaşmak da var...öneriyi o biraz da o sebepten istemiştim