Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hat sanatı yazı fontu

uguralemdar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar konuyu açmak için en uygun burası sanırım başka yer bulamadım..
Hat sanatı yazı fontu lazım yardımcı olursanız çok sevinirim ya da bir link verirseniz. O da olmazsa fontun adın biliyorsanız onu söyleyin.. Gerçekten lazım.. Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer konular

uguralemdar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aslında bu fonttan daha yakınlarıda varda bulunmuyo işte dediğin gibi..

Yinede teşekkürler..

squaredizayn

🌱Yeni Üye🌱
Hat Sanatı fontunu bulman imkansız, neden dersen; hat çalışmaları yapılırken, ortada sabit bir fikir bulurmuyor. Yani harflerin dizaynları sabit değil, kişinin kendi tasarım gücüne göre değişebiliyor. Ayrıyetten el ile yapıldığı için süslemeleri daha göz alıcı oluyor ve harfler birbirine uyum içinde tasarlanıyor, bunu bilgisayarda pikseller ile yapmak zor, sonuçta bilgisayarda sabit bir tasarım yapılıyor, birbirine uymayan 2 harfi yanyana yazınca ortaya iğrenç bir görüntü çıkar. Bunun için hat sanatı fontunun yapılacağını hiç sanmıyorum.

Birde hat sanatı özel birşey olduğu için fontunun yapılmasına karşı çıkılır. Çünkü ortaya böyle bir fon çıkarılabilirse, herkez heryerde kullanır ve hat sanatınında hiç bir önemi kalmaz.

Bilmem anlatabildim mi :)

uguralemdar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar ... Aslında bu konuyu açtığımda bi arkadaşım Logo yapmıştı bi osmanlı kahvesinin logosu.. Orda logo mükemmeldi ama kendisine ulaşıp sordum . O bir hattata çizdirip digital ortamda üzerinden geçmiş bu şekild eoluşturmuş bulunamayacağını oda söyledi.. Yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim ..

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafik sanatında her şey mübah bence :)) Gerektiğinde hat ta taklit edilir diğer pek çok şey deeee

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Hat sanatinin yazi fontu olmaz.

Kaligrafi tarzına uygun font seçeneklerinden paylaşım yapılmıştır.
Ve bir çok alternatif fontlar bulunmaktadır.

Hat olarak olmasa da andırabilir güzel yazım için Paylaşılan font:

t6h5k.jpg

kaoline

🌱Yeni Üye🌱
Bunlar kaligrafik fontlar... Hat ile kaligrafi farkli seyler... Once onu netlestirelim.

Eger aradiginiz kaligrafi fontlariysa suruyle bulabilirsiniz. Ama hat fontu olmaz.