Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hayır sever makineler = Grafikerler

Smyrnamed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Biliyor musunuz neyden çok sıkıldım? "Hayır sever grafiker aranıyor. Allah rızası için bana logo çizecek grafiker aranıyor. Yardım sever, bana şunu şunu şunu çizecek iyi çizimci aranıyor." Böyle kaç tane ilan var bir fikriniz var mı? Aramaya devam edin ey HAYIRSEVER KÖLE arayanlar.Çevremizdeki insanlar yetmiyor bir de siz böyle ilanlar veriyorsunuz. Bu grafikerler zaten yıllarca sırf bu insanlara yarım etsin diye okuyup, çalışıp kendisini geliştirdi. Bir ihtiyacı mı varmış? O da insan mıymış yahu?:[

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Biliyor musunuz neyden çok sıkıldım? "Hayır sever grafiker aranıyor. Allah rızası için bana logo çizecek grafiker aranıyor. Yardım sever, bana şunu şunu şunu çizecek iyi çizimci aranıyor." Böyle kaç tane ilan var bir fikriniz var mı? Aramaya devam edin ey HAYIRSEVER KÖLE arayanlar.Çevremizdeki insanlar yetmiyor bir de siz böyle ilanlar veriyorsunuz. Bu grafikerler zaten yıllarca sırf bu insanlara yarım etsin diye okuyup, çalışıp kendisini geliştirdi. Bir ihtiyacı mı varmış? O da insan mıymış yahu?:[

Bu yüzden böyle abidik gubidik mesajları siliyor ve çöpe gönderiyoruz. Tekrarında uzaklaştırıyoruz forumdan.

Ama! Bu şekilde isteklere bile eyvallah diyen, ücretsiz iş yapmaya çalışan, örnek yollayın yapayım beğenirseniz para yollarsanız diyen, 8-10 logo çizeyim arasından beğenin parada anlaşırız diyenler, 500.000 kişilik forumda alenen fiyatını yazıp bu kadar ben yaparım diye atlayan meslektaşlarımızda var..

Emeğini basite indirgeyen ve ucuza satan kişiler oldukça bu tarz insanlarda sömürmeye çalışacaktır elbet. Misal ben uzun zamandan bu yana logo çizimleri yapmıyorum. ''Ne olacak bizim oğlanda çiziktiriyor, şurada yaptırırım faturayı orda yaparlar hemen 2 dakika'' gibi muhabebtlerden sonra kurumsal olmayan, reklam çalışmaları için bütçe ayırmayan kimseye logo yapmıyorum. Sizde bunun gibi emeğinizin karşılığını almadığınız alamayacağınız işleri yapmayınız. Hayır sevin. Hayır deyin.