Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ILICAK OTOMOTiV Logo Çalışması

kadir_kisak

🌱Yeni Üye🌱
Yorumlarınız benim içinçok önemli esirgemeyin lütfen...

ilicakni0.jpg

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
sanırım 3 numara üzerinde biraz daha çalışırsanız olur, o gölgeyi atın, Otomotivin i sini büyük harf yapın, baştaki figürü bir otomobil parçasına benzetmeye çalışın, yazıya renk verin, alttaki ünvanı yazmanıza gerek yok bence...

kadir_kisak

🌱Yeni Üye🌱
cvp

yorumunuz için çok teşekkür ederim mutlaka dikkate alcam

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
3. nolu çalışma bencede

lastshadow

🌱Yeni Üye🌱
3. çalışmayı beğendim diğerleri biraz karışık olmuş. Başarılar ...

grafikeri-m

🌟Usta Tasarımcı🌟
sanırım 3 numara üzerinde biraz daha çalışırsanız olur, o gölgeyi atın, Otomotivin i sini büyük harf yapın, baştaki figürü bir otomobil parçasına benzetmeye çalışın, yazıya renk verin, alttaki ünvanı yazmanıza gerek yok bence...

gerçekten çok güzel ve açıklayıcı anlatım yapmışsınız eminim yardımcı olmuşsunuzdur. ben yorumuuzu çook beğendim son zamnlardaki 2 kelimelik yorumlara karşı. çalışma için bişey sölemem gerek yok zaten sölenmiş hepsi

racoon_tr

🌟Usta Tasarımcı🌟
3 numara fena değil biraz daha çalışılıp yansımalardan kurtulmalı...

almy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
illede birini kullanacaksan sonuncuyu kullan..
diğerlerini salla gitsin

interhalil_58

🏅Acemi Tasarımcı🏅

:yes::yes::yes::yes::yes:

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
1ve 2de bütünlük yok ve logo kriterlerinin dışında kalmış.3ün üzerine git mesela kırmızı şekilleri yarım lastik gibi yap veya arabanın arkası gibi yap derim. fontuda değiştirsen hiç fena olmaz.

Guwencin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
illede birini kullanacaksan sonuncuyu kullan..
diğerlerini salla gitsin

selamlar dostum, foruma katılımların oluyorki bu olması gereken şey ama hitap şekillerine hepimizin olduğu gibi seninde özen göstermen lazım... bunu hatırlatmak isterim...

logoya gelince bu logonun bir çok şekilde kullanılacağını düşürsek ( kart vizit, tabela gazete ilanı, el ilanı ...) bence 2 satır olarak düşün. Tek bir şekil olarak kendini kısıtlama derim. illaki minimal olması lazım deil logoda logotype olarak a güzel olabilir. mesela ılıca büyük altta otomotiv altta ufak ( sadece basit bir öneri) biraz daha geniş bakarsan eminim daha güzel çalışmaların olacaktır. çalışmalarında başarılar...

kadir_kisak

🌱Yeni Üye🌱
yorumlarınız için hepinize teker teker teşekkür ederim genelin dediği gibi 3 numaraya biraz daha youğunluk verip bişeyler çıkarmaya çalışacağım

zelda76

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şahsi Fikrimi sorucak olursanız logo herzaman nerde olursa olsun rahat ve estetik kullanıma acık olmalıdır fazla uzun bir logo büyük çalışmalı mesela Zarf Antetli gibi çalışmalarda hoş durabilicegi gibi Kartvizit gibi kücük uygulamalı işlerde fazla ufak kalır o yüzdendirki ILICAK logosunu vurgulayıp Otomotiv yazısını Tic.A.ş yi vurguladıgın gibi vurgulamayı dene böylece sana logoya efekt verirken daha geniş alan sağlar. Ayrıca Hiç tavsiye etmedigim bir diger şey ise Logolarda gölge efekti vermek 3, numaradaki gibi bunları görsel acıdan begenebilirsiniz fakat burda önemli olan evrak üzerindeki logoyu bulmak o tarz işlemleri bir tanıtım reklamında uygulayabilirsin. Ben usta degilim Sadece Şahsi fikrimi söylemek istedim. Ben Güzel bir logo olucagından eminim yeterki yaratma istegi dogsun insanın içine :)

akabey

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
(öncelikle emeğine sayğı duyduğumu belirteyim)
yok arkadaşım bence bi otomotiv sektörüne bu logolar gitmez
bu sektörde güç gösterisi çok önemlidir.
en azından araba logolarına bak hepsinde gövde gösterisi vardır.
aslan, kaplan, şaha kalkmış at vs. vs. bunların hepsi gücü temsil eden canlılar
hiç bitanesi kalkıpta yavru kedi ya da ne bilim yardıma muhtaç bi hayvan ya da m e t a kullanmamıştır.
Diyeceksin ki ben ben oto logosu yapmıyorum ki... doğru olabilir ama o sektörün pazarındasın.
sende GÜÇ ü temsil etmelisin.. ha ben sana yarıcı yırtıcı hayvanları kullan demiyorum ama en azından kullandığın font mevzuya uysun
bi de logo yaptım bitti dememeliyiz, yarın bu adam bunu araç plakalarna basmayı düşündü ya araç giyderecek vs vs örnekleri çoğaltabiliriz.
Lütfen logo yaparken kullanım alanlarınıda düşünelim
bilmem anlatabildin mi
saygılarımı sunarım

örnek olarak
[URL=https://imageshack.us] [/URL]

Son düzenleme:

semken

🌱Yeni Üye🌱
bence biraz daha hayal gücüyle çok daha iyi tasarımlar yapabilirisin.

dubster

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.emresecer.net
Aralarında En İyisi 3 Numara Ama Otomobil 3'üde Otomobil İle Pek Alakalı Değil.Otomobil İle Daha Alakalı Logolar Yapabilrsin.