Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk afiş tasarımım

noneimp

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar;
Ben grafik tasarımı 1. sınıfta okuyan bir öğrenciyim. Ders projesi olarak hoca bizim sınıftaki üç kişinin çok sıradan fotoğraflarını verdi. Bundan bir film afişi hazırlayın dedi. Photoshop'ta çok yeniyim (5 haftadır kullanıyorum) ve böyle bir sonuç ortaya çıkardım. Aynı zamanda bu benim ilk çalışmam. Filmin adını kafamdan attım ama bir arkadaş bu isimde bir film olduğunu söyledi. Sadece tipografik olarak bakın yazılara lütfen :) Fikirleriniz, eleştirileriniz ve yorumlarınız çok makbule geçecektir, Teşekkür ederim.

tdcus3.jpg

Benzer konular

puhuma

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.grafikerler.net
dream: düş
catcher: yakalamak ile ilgili bişi sanırım

1. filmin ismi ile görsel kısım arasındaki bağı invert ile sinerjik çizgilerle sağlamaya çalışmışsın ama portreler slüetlikten çıkmış hatta nerdeyse (bir-iki çizgi dışında) kaybolmuş. Gözünü kısarak baktığında daha iyi anlarsın.
2. Alttaki metin kümesini göz ile dış sınırlarından kontur yap ve tek bir kütle (olarak gör) kompozisyona göre espas zayıflığı var nerdeyse sağdan soldan dışarıya çıkıp gidecek harfler.. + ortadaki "Universal Pictures sunar ... metininin bold olmaması gerekir. Ya da içinde vurgu kelimeleri için kullanılabilir en fazla...
Herşeyden önemlisi yukarısı uygulama yönünden oldukça zayıf. Mesajı bu çizgilerle anlatmana rağmen... Hatta bence başka bir fikir ve çalışma denemesi yapman gerekir.. Teslim etmediysen 1-2 daha eskiz yapar ve paylaşırsan yardımcı olunabilir.. + ps nin imkanlarıyla kısıtlamaya gerek yok. Program göze hoş çizgi ya da geçişler çıkarabilir ama nerde, nasıl ve neye göre yani kontrollü, bilinçli kullanılmadığı zaman sonuç beklenilenden ötede çıkar...

puhuma

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.grafikerler.net

Bu örnekte tipografiden faydalanabilirsin. Hatta kayda değer film afişleri bulup iyi gözlem ve analiz senin için fayda sağlayacaktır. Hatta buna en güzel örnek Amerikada bulunan önemli tasarımcılarımızdan Emrah Yücel ile başlayabilirsin. Yukarıda ne demek istediklerimi bu şekilde bir adım atarak, daha iyi anlayacaksındır..
İyi çalışmalar...

noneimp

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkür ederim, en kısa zamanda söylediklerinizi göz önünde bulundurarak yeni bir çalışma yapacağım. Onu da buraya koyup tekrar yorumlarınızı bekleyeceğim.