Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllüstrasyon'da Arapça Yazmak. Lütfen Yardım edin

Son Osmanlı

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.rasulunyolu.com
s.a

Çok kapsamlı olan İslam'i bir site için arapça konular ekleyecem Örnek: Rasulullah Salallahü Aleyhi Vesellemin İsmi Şeriflerini ve Salavatı Şerifeleri arapça olarak siteye ekleyecem İnş.

Yanlız başka bir yerden kopyaladığım arapça olan yazı İllüstrasyona yapıştırdığım zaman karekterlerde bozulma oluyor yazı tersine dönüyor.
Normalde Arapça sağdan sola doğru okunur ama konuyu yapıştırdığımda ise soldan sağa oluyor.

Lütfen bu konu hakında yardım edin şimdiden teşekkür ediyorum.

Selametle.

Benzer konular

elam

🌱Yeni Üye🌱
evet bizdede arapça yazarken bu tür sorunlarla karşılaşıyoruz

bu yüzden sana tavsiyem önce yazıyı fotografa cevir bu sekilde fotograf olarak yapıştır.

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Pordon ama Illustrasyon'a ne yapıştıracaksınız? Illustrasyon çalışa biçimidir. Bir program değildir. İlk önce Illustrasyon hakkında bilgi almanızı öneririm.

Son Osmanlı

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.rasulunyolu.com
Pordon ama Illustrasyon'a ne yapıştıracaksınız? Illustrasyon çalışa biçimidir. Bir program değildir. İlk önce Illustrasyon hakkında bilgi almanızı öneririm.

Illustrasyon'a Word'e yazılmış olan arapça dökümanları yapıştırıp düzeltecem inş. Yada aynı sistemi Photoshop'ta yapa bilirmiyim.?

Ben bu proğramlar hakında okadar uzman değilim ama az çok kullanmasını biliyom elh. Lütfen bilgisi olan arakadaşlar yardım etsin.

Selametle

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
ben yardımcı olayım özelden bana ulaşınız

Bilgilerinizi buradan paylaşsanız aynı konu ile ileride sıkıntı yaşayan arkadaşlara da yardımcı olup güzel ve hayırlı bir iş yapmak daha iyi değil mi?

Madem özelden bilgileri paylaşacağız ozaman burada olmamızın ne anlamı var?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Illustrasyon'a Word'e yazılmış olan arapça dökümanları yapıştırıp düzeltecem inş. Yada aynı sistemi Photoshop'ta yapa bilirmiyim.?

Ben bu proğramlar hakında okadar uzman değilim ama az çok kullanmasını biliyom elh. Lütfen bilgisi olan arakadaşlar yardım etsin.

Selametle

siz kendı soruya kendi cevap vermişsiniz. word dosya dan kopya alıp illustrator program içine edit-past demelisiniz....

ama arapça yazı üzerine düzeltme yapacaksanız eğer o font sizde kayıtli olmalı, ya da her hangi başka arapça font....

Son Osmanlı

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.rasulunyolu.com
siz kendı soruya kendi cevap vermişsiniz. word dosya dan kopya alıp illustrator program içine edit-past demelisiniz....

ama arapça yazı üzerine düzeltme yapacaksanız eğer o font sizde kayıtli olmalı, ya da her hangi başka arapça font....

Dediklerinizi dikkate alacam bir deneme yapacam inş. olur.

Teşekkürler.

Selametle.

serseri_blood

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar tam olarak yazıyı sağdan yazmak için ne ayarı yapmamız gerekiyo teşekkürler şimdiden

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar;

Konu ile ilgili olduğunu düşündüğüm bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum sizlerle

örnek resimde göreceğiniz gibi, elimde pdf. formatında yurtdışından gelen convert edilmemiş bir dosya var,ibranice font yüklü olmadığı içinde illustrator de açtığımda aşağıdaki resimde olduğu gibi fontlar görüntülenemiyor,bu gibi durumlar için dosyayı direkt açmak yerine File menüsünden Place komutu ile illustrator içine link olarak alıyoruz,
embedlemediğimiz sürece sorun yok görüntüleniyor,eğer embed ettiğimizde de bozulmamasını istiyorsak ,object menüsünden Flatten transparencey komutu tıklıyoruz ,karşımıza gelen pencere de Convert All text to outlines seçeneğini işaretlediğimizde yazılar bozulmadan convertlenmiş oluyor,,,

....
konuyu açan arkadaşım eğer hazırladığınız çalışmada yazı üzerinde değişiklik yapamayacaksanız yazıyı word de hazırlayıp aynı yöntemle resim olmadan illustrator e alabilirsiniz.

umarım çok karşık anlatmamışımdır.

Evlc8.jpg

afacan35

🌱Yeni Üye🌱
Word belgesi olarak yazılmış arapça yazıları ıllustratorde açmak için önce Word belgesini Adobe Acrobat ta açtıktan sonra pdf olarak kaydedin. Daha sonra Illustrator de açtığınızda arapça yazılarda problemsiz ve font özelliğini kaybetmeden açılacaktır.

afacan35

🌱Yeni Üye🌱
Yukarıda yazdığım şekilde bazı karakterler üst üste binebiliyor. Aşağıdaki şekilde daha düzgün oluyor.
Word belgesini Birlikte aç diyerek COREL X5 (diğerlerinde denemedim) i seçerseniz düzgün bir şekilde açıyor.Convert' leyip ai formatında kaydedip Illustratorde açabileceksiniz.

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar selamlar,

Özelden mesaj atın demişsiniz ama özelden mesaj atamıyorum malesef, site kapalı olduğunu söylüyor. Benim problemimde arkadaışınkine benzer bir konu, İlustrasyondan kastı muhtemelen illustrator'dür. Bende Traditional Arabic yani her windows işletim sisteminin alt yapısında olan fontla wordde yazılmış bir proje aldım. Fakat bunu direk olarak illustrator'e attığımda fontları tanımıyor, halbuki belirttiğim üzere font zaten windowsta yüklü olan font. Mecburen uzun yoldan önce word çalışmasını pdf'e çevirip oradan da convertleyip illustratore atıyor ve sağ sol yaslamalarını mecburen elle manuel olarak yapıyorum bu da vaktimi oldukça alıyor. Ne yapmalıyım?

uydrkca

🌱Yeni Üye🌱
cözm

İlistrator tüm ortadoğu lehceleri ile yazabilir paragraf segmesin den arapça, ibranice cril vb... seçtiğinizde yazınızı yazabilirsiniz..