Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator programı FreeHandden farkı

özgül tasarım

🌱Yeni Üye🌱
Ben İMac kullanıcısıyam ve freehand kullanıyorum ıllustrator çıktığından bu yana bir türlü freehandle ıllustrator birlikte kullanamadım
aklımdaki sorular hep takılı kaldı
freehandde çalışma yaparken filme gönedreceğimizde yaptığımız işlemlerin aynısını ıllustratorde yapıyormuyuz ve diğer bilgiler bilenler söyleyebilirmi şimdiden teşekkürler

Benzer konular

özgül tasarım

🌱Yeni Üye🌱
fh de yaptığımız işi kontvert liyoruz yazıların altının boşmu dolumu olduğunu kontrol ediyoruz filme gönderirken işin yanında resim kullandıysak onuda gönderiyoruz
ıllustrator resim olayı farklı dimi

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
1- Yazıları convert etmek için tüm nesneleri seçip Text menüsünden "Create Outlines" komutunu uygalmanız yeterli.

2- Yazıların altının oyulması, doldurulması (overprint) işi özel durumlar hariç sadece %100 siyah renkte kullanılır. Bunu kontrol etmenize gerek yoktur aslında. Dökümanı verdiğiniz Repro işi RIP'leme sırasında Siyahlara OVerprint özelliğini açar ya da kapatır. Bunu reproya belirtmeniz yeterli. AI'de overprint denetimleri Attributes paneli altındadır.

3- AI'de de resim olayı tamamen aynı. Hatta desteği daha iyi. Şöyle ki EPS resimleri FH'de linkleyip üzerine vektör bir lens kullandığınız zaman film çıkışta sorun yaşayabilirsiniz. AI'de böyle bir sorun yoktur. Resimleri ister linkleyin ister embedd edin. Yalnız Embedd edilmiş resimleri Extract etmek FH'deki kadar pratik değil.