Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator soru ve sorunlarınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
selamlar... benim baskıya gönderirken sorunum var... freehand de filme atarken dökümanı ps kaydedebiliyoruz ama illustrator de nasıl yapabilirim bunu... riplediğim anda filme atıyo işi ve önizleme yapamadığım için işte eksik var mı hata var mı kontrol edemiyorum... ayrıca krosları register verdiğim halde işin üzerinde diil ayrı bi film olarak görüyo... illustrator pek bilmiyorum... bu sorunları çözebilirmisiniz lütfen...

İbrahim KOKULU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sistem olarak mac os 9 - mac os x illustrator versiyon olarak illustrator 7-8-9-10-11-12

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
selamlar... benim baskıya gönderirken sorunum var... freehand de filme atarken dökümanı ps kaydedebiliyoruz ama illustrator de nasıl yapabilirim bunu... riplediğim anda filme atıyo işi ve önizleme yapamadığım için işte eksik var mı hata var mı kontrol edemiyorum... ayrıca krosları register verdiğim halde işin üzerinde diil ayrı bi film olarak görüyo... illustrator pek bilmiyorum... bu sorunları çözebilirmisiniz lütfen...
Print penceresinde "Printer"'i Adobe Postscript File olarak seçerseniz yazdıracağınız iş ps dosya olarak oluşturulur.

♾️Grafik Gurusu♾️
teşekkür ederim ps kaydedebiliyorum artık... kroslarım için söyleyebileceğiniz birşey var mı...

İbrahim KOKULU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kroslarıda registration olarak değilde c:100 m:100 y:100 k:100 olarak verirseniz bu sorunda ortadan kalkar

♾️Grafik Gurusu♾️
onuda yaptım ama o zamanda sadece siyahta çıkıyolar diğer renklerde yok... print ederken bi ayarı var belkide ama ben bilmiyorum... işi filme atmam lazım ve kaldım böyle...

İbrahim KOKULU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende 1 ay öncesine kadar filmciydim krosları registration yaptığında iş kaç renkse o kadar renkte çıkması gerekiyo. Belkide senin swatches de farklı bir registration vardır. istersen dökümanı bana mail atabilirsin bende kontrol edebilirim

♾️Grafik Gurusu♾️
evet ama register C100 / M100 / Y100 / K100 olduğu halde çıkmıyo nedense... neyse yardımların için teşekkür ederim ben biraz daha araştırayım...

İbrahim KOKULU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
swatches panelini kontrol edermisin kaç tane registration var

♾️Grafik Gurusu♾️
sadece 1 tane var

dedikten sonra sorunu çözdüm... separations kısmında rip kısmını seçmem gerekiyomuş... yardımlarınız için teşekkürler...

Son düzenleme:

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
illustratörde coreldeki gibi export ederken sadece seçili olan objeyi export etme gibi bi özellik var mı acaba

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
var... export edeceğin nesne veya nesneleri seç... grupla araç çubuğunda en alttan dördüncü veya beşinci olan Crop Area Tool aracını al... böyle sanki dört tarafa doğru köşelerden çizgi gitmiş şeklinde... o araçla export edeceğin yere bir kere tıkla sadece export edeceğin alan seçili kalır diğerleri pasif görünür... o şekilde exportlayabilirsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...