Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator ve font ön izleme

raskos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba.Ben biçok programı beraber kullanan ve yaptığı işlerde font kullanımına önem veren birisiyim.Fakat illustrator beni konuda kısıtlıyor.yazdığın bir kelimenin fontlar üzerindeki ön izlemesini corelde ya da freehandde gördüğüm gibi göremiyorum.bütün fontları seçerek deneyerek görmem gerekiyor ve bu zaman alıcı aynı zamanda da sıkıcı birşey.hatırladığım kadarıyla bu ön izlemeyi gerçekleştirmek için açılan ayrı bir text sekmesi ya da penceresi gibi bir alan vardı..ya da bunun bir çözümü var mıdır...yardımcı olursanız sevinirim.

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar merhaba.Ben biçok programı beraber kullanan ve yaptığı işlerde font kullanımına önem veren birisiyim.Fakat illustrator beni konuda kısıtlıyor.yazdığın bir kelimenin fontlar üzerindeki ön izlemesini corelde ya da freehandde gördüğüm gibi göremiyorum.bütün fontları seçerek deneyerek görmem gerekiyor ve bu zaman alıcı aynı zamanda da sıkıcı birşey.hatırladığım kadarıyla bu ön izlemeyi gerçekleştirmek için açılan ayrı bir text sekmesi ya da penceresi gibi bir alan vardı..ya da bunun bir çözümü var mıdır...yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba;

Buradaki programı kullanabilirsin, tam olarak çözmüş olursun sorunu.
WYodUIV.png

m8GTbYL.png

Mac ve Pc ortamında çalışır.
Tabloda göreceğin gibi birçok programa entegredir, harici bir font arşivinden fontları otomatik olarak aktif eder böyleyece sisteme çok fazla font yüklemek zorunda kalmazsın.
Düzenli bir font arşivi oluşturabilirsin. vs.

umarım faydalı olur.

kolay gelsin

raskos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
illustratorde bi çözümü yoksa bu büyük bi eksik.başka program kullanmadan halledilmesi lazım aslında.

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
illustratorde bi çözümü yoksa bu büyük bi eksik.başka program kullanmadan halledilmesi lazım aslında.

Şu şekilde bi yöntem var , resimdeki gibi yazı seçili iken klavyeden aşağı, yukarı oklarlarla karakterler arası geçiş yapabilirsin, sonucu görebilirsin.
fBqb4DJ.png

raskos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şu şekilde bi yöntem var , resimdeki gibi yazı seçili iken klavyeden aşağı, yukarı oklarlarla karakterler arası geçiş yapabilirsin, sonucu görebilirsin.
fBqb4DJ.png

Mac'de bahsettiğin şekilde olmuyor sanırım.

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Font seçili iken mouse sağ klik Font seçeneği de başka bir seçenek.
Denemiş olmamanız açısından basit bir hatırlatma sadece.

salieris

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba.

Tam çözümü kimse yazmamış. :)

İstediğin özelliği kullanmak için resimdeki Font Preview özelliğini aktif etmen gerekir.

ujk22.png

Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki istediğin görünüme kavuşacaksın.

ujk2u.png