Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator'da Çizim Araçları-5; Rectangular Grid Tool

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Rectangular Grid Tool: Dört kenara ve köşeye sahip, satırlardan ve sütunlardan oluşan bir tablo görüntüsü oluşturmak için kullanılır.

845414983156091_1261971055.jpg
624260824345560_1261971139.jpg

Rectangular Grid Options adını taşıyan İletişim penceresindeki “Default Size” tablonun genişliği ve yüksekliği ile ilgili değerlerin girildiği alandır. “Horizantal Dividers” satır çizgileri ile ilgili değerlerin girildiği alandır. `Numbers`, kaç tane olacaklarını belirtirken; `Bottom`a doğru artan yüzde değeri aşağıdan yukarıya doğru aralıkları orantılı şekilde farklılaştırırken, top değeri yukarıdan aşağıya doğru yine orantılı bir şekilde daha az aralıklardan daha geniş aralıklar bırakarak etki gösterecektir. Skew değerinde olması aralıkları eşit tutar. Vertical dividers ile ilgili olan kısımda yine aynı özellikler söz konusudur. Ancak çizgilerin dikey ve yatay oluşundan kaynaklanan konum farkı nedeniyle bu sefer orantılı şekilde olan aralık dağılımı “Left, Skew, Right” yani sol, orta, sağ olarak değişecektir. ”Use Outside Rectangle As Frame” seçili olduğu takdirde, en dıştaki dörtgen ızgara etrafında bir çerçeve görevi görür. Seçili olmadığı zaman köşelerde çizgiler birleşmez.

nanach

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba. İlliustrtor de Rectangular grid eşit aralıklarla bölmüyor. Reset atlıyorum yine de istediğim şekilde tam bir ölçü alamıyorum. Sürekli sağ tarafa atıyor çizgileri.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2023-09-21 at 11.07.55.png
    Screenshot 2023-09-21 at 11.07.55.png
    23.6 KB · Görüntüleme: 7

nanach

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba. İlliustrtor de Rectangular grid eşit aralıklarla bölmüyor. Reset atlıyorum yine de istediğim şekilde tam bir ölçü alamıyorum. Sürekli sağ tarafa atıyor çizgileri.
Bilgisayarı kapatıp acınca düzeldi.