Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator'da eyedroper ile imajdan renk seçme sorunu

edaltu

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar, illustrator CS5'te dokuman icerisindeki bir imaj'dan eyedroper tool ile renk secerek cizdigim objeye atamak istiyorum. Ancak sectigim anda objenin fill ve stroke ayarlari bos gozukuyor. Ayni islemi 2 obje arasinda yaptigimda herhangi bir sorun olmuyor. Eyedroper options'ta da herhangi bir eksiklik yok tum ogeler aktif durumda.

Yani ozetlemek gerekirse eyedroper tool'u vektorel sekillerde ya da metinlerde kullanabiliyorum ama is gorselden renk secmeye gelince sorun cikiyor. Acaba benim bilmedigim bir ayarin mi yapilmasi gerekiyor?

Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
bildiğim kadarıyla eye dropper bitmapler üzerinde çalışmıyor.
içinden renk almak istediğin imajı photoshopta açarak renk değerlerini illustrator da kullana bilirsin. En azından ben öyle yapıyorum. anlatacak arkadaş varsa öğrenmiş olurum ben de...

edaltu

🌱Yeni Üye🌱
Oncelikle cevabin icin sagol. Uzun arastirmalar sonucunda, senin de yardiminla, aslinda komik derecede basit bir yolu oldugunu ogrendim. Eger bitmap'ten renk almak istiyorsan eye droper tool ile gorsele shift+click yapiyorsun.
Bunu denememis olmam da ayri bir konu tabii :)

Umarim senin de isine yarar; tekrar tesekkurler...

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gradientlarda dolgularda da özelliğin tamamını değil içindeki bi rengi almak istersen de yine shift+click kullan.