Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illutratorde araç giydirme şapka bardak gibi nesneler üzerinde şekil verme

grayling

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar kurumsal kimlik hazırlıyorum. bardak, şapka, araç gibi nesnelerin üzerinde logoyu nesneyle aynı biçimde olacak şekilde nasıl şekillendirebilirim? bu konuda bana yardımcı olursanız sevineceğim.. iyi çalışmalar

Benzer konular

atasoy

🌱Yeni Üye🌱
biraz daha açabilirmisin yani ne yapmak istediğini tam olarak anlayamadım

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Pen Tool aracı ile her hangi bir obje üzerine Path yaparak, daha sonra dolgu rengi vererken nesne alabilirsiniz

grayling

🌱Yeni Üye🌱
örneğin promosyon ürünleri için mesela bardak şapka vs. üzerine firmamın logosunu yerleştirmem gerekiyor. fakat illustaratorde bunu nası yapacağımı bulamadım. arc, distort fln denedim ama bi sonuç alamadım. yani ürünün şekline uygun olarak yapamadım ya aşırı bozuluyor ya da oturmuyor. bunun bi kolay yolu olmalı heralde.. bilen biri yokmu :(

grayling

🌱Yeni Üye🌱
pen ile de denedim ama hiçbi değişiklik olmadı maalesef..

buhara

🌱Yeni Üye🌱
illustratorda "effect" menüsünde, "3d" içinde "extrude & bevel options"da "map art" ,le 3 boyutlu resme resim, sembol vs ekleyebiliyor, "scale to fit"i işaretleyerek yüzeye tam oturmasını sağlayabiliriz, değil mi...

bilgimi tecrübelilerin onayına sunuyorum..

xude

🌱Yeni Üye🌱
İllustrator'da tam olarak bahsettiğiniz şeyi yapmanız mümkün değil,değişik transform araçlarını kullanmanız gerekecek ve çalıştığınız vektörel görsel hem deforme olacak hemde istediğiniz gibi bir iş çıkmayacaktır ortaya..

O yüzden en iyisi vektörel olarak hazırladığınız görseli photoshop marifetleri ile istediğiniz yüzeye giydirmenizdir.İllustrator un bu konudaki yetenekleri kısıtlıdır.

different

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bardağa kaleme oturtmak için meshle bi dene