Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesign da tek bir hamlede (100 lerce sayfa) metin akıtma sorunu???

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
indesign da bir hamlede 100 lerce sayfayı tek tek sayfalara link atamadan çözmenin yolu yokmu??? yardımlar için şimdiden teşekkürler...

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Bu yöntem yardımcı olacakdır size...

yaziakitma1es4.jpg

yaziakitma2fl3.jpg

yaziakitma3dr5.jpg

yaziakitma4jz0.jpg

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler hatice hanım...

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hatice hanım bir ricam olacak ama çok mu zor acaba...ID kullanma kılavuzu veriyorsuz ya türkçe, bu çok faydalı ancak menüler türkçe gösterildiği için kafa karıştırıyor...bizdeki ve çoğu kullanıcıda menüler ingilizce...buna bir çözüm bulunamaz mı acaba...

tenedos

🌱Yeni Üye🌱
Shite basılı tutarak akıtıldığında metin tüm sayfalara akar. Herhangi bir yer ayracı olmadan

mesutceliq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben başaramadım nerede hata yapıyorum acaba :(

ozy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
shift ile aktrdığımız zaman çift sayfalara yazıyı aktarıyor. Tek rakamlı sayfalara aktarmıyor neden acaba?

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
shift ile aktrdığımız zaman çift sayfalara yazıyı aktarıyor. Tek rakamlı sayfalara aktarmıyor neden acaba?

sebebi birden fazla olabilir..

1) çift sayfaya şablonda (master sayfada) yazı alanı açmış olabilirsiniz.

2) ilk çift sayfada boş bir alan var ve içinde hiç bir yazı yok fakat ona yazı yazmaya çalışılmış.

3) çiftli sayfa (sağlı sollu) masteri facing page ve tek master olarak açmış olabilirsiniz..

ozy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkür ederimm sorunu çözdük saolun

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Ozy hanım sorunu çözmüşsünüz lakin sizden başka bilmeyenlerde olabileceğine karşın
Facing Page işaretli olarak dökümanı açtığınızda master sayfasında iki sayfa göreceksiniz soldaki sayfanın sağ alt köşesindeki yazı fazla geldiğinde çıkan kırmızı işaret veya yazı yokken kare şeklinde görünen işarete tıklayıp sağdaki sayfanın içine tıklıyorsunuz
yani
iki sayfayı linkliyorsunuz
sonra master sayfasından çıkıp normal sayfasında wordde yazılan dosyayı shift tuşuna basılı olarak ilk sayfaya bırakın gerisi kendi aktarıcak

Ayrıca master sayfasında sorun yaşıyorsanız yardımcı olabilirim (sayfa numaraları, çizgiler, üst başlıklar vs.. )

grafok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya arkadaşlar ben aktardım sayfaları ama aktarırken font tanımadı diye bir uyarı çıktı bende ok dedim a5 adamın yaptığı örnnekle tutmuyor yazılar ve baya kaymalar olmuş birde sayfaların altında page number diye bir yazı var onları nasıl iptal edices. yada nereden sayfa numarası verip değğiştireceğiz.

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya arkadaşlar ben aktardım sayfaları ama aktarırken font tanımadı diye bir uyarı çıktı bende ok dedim a5 adamın yaptığı örnnekle tutmuyor yazılar ve baya kaymalar olmuş birde sayfaların altında page number diye bir yazı var onları nasıl iptal edices. yada nereden sayfa numarası verip değğiştireceğiz.

font tanımadıysa bariz olarak önceki örnekle birbirini tutmayacak, type + find font'tan fontunuzu düzeltebilirsiniz. Page numre diye yazan yerleri iptal etmek için sayfayı seçip pages panelinde sağ tıklayıp numberin section options'a tıklayıp biraz kurcalayıp, numara vermeyi iptal edebilirsiniz numara verebilirsiniz, yani numaralarla ilgili sıkıntınızıda o bölümde çözebilirsiniz...

MRA

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar izninizle daha pratik bir yöntem önermek istiyorum.
1- Önce master page'de sol ve sağ sayfaların her ikisine de birer yazı alanı açarak