Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesign dergiyi baskıya nasıl yollarız?

arzucarsamba

🌱Yeni Üye🌱
Mrb arkadşlar.
İndesign da 60 sayfalık bir dergi hazırladım. Hafta sonu baskıya göndericem. Fakat içinden çıkamadığım bi konu var. İndesign da çalışma dosyası ilk sayfa tek sonrakiler çift ve arka kapakta tek sayfadır. yani 1 , 2-3 , 4-5 , 6-7 , ..... 60şeklinde. Bu çalışmayı pdf kaydettiğimde bütün sayfalar tek tek çıkmaktadır. Çalışma dosyasındaki gibi yanyana değil. Çalışmayı baskıya nasıl göndermem gerekiyor? Kapak sayfasını ayrı mı çalışmam gerekiyor (Sırt payı vermem için?)
Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cumaya kadar bu problemi çözmem lazım:(

Benzer konular

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
baskıya dergi tek sayfa olarak baskıya gider. sonra montaj yaparlar ki amerikan cilt ya da amerikan iplik dikişli ciltlerde sıralaması şöyledir:"5,12,9,8,4,13,16,1" "7,10,11,6,2,15,14,3". Tel dikiş olursa sıralaması farklı olur, 1.sayfanın soluna en son sayfa gelir.
baskıya gönderirken taşırmasına, font ve resimlerine dikkat edin. pdf yi kontrol edin ki baskıda problem olmasın.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben olsam , kapak çalışmamı ayrı yapardım nedeni ise belirtmiş olduğunuz gibi sırt payından dolayı ve montaj aşamasında bir karışıklığa neden olmaması için ; pdf kaydedip sayfaların tek tek cıkması çokta önemli degil montajı yapacak arkadaşın sayfa numralarını baz alarak montaj edecektir ...

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"sayfaların tek tek cıkması çokta önemli degil" yazmışsınız. nasıl önemli değil. :))))))) bilmediğiniz konular sanırım bunlar. öğrenmekte fayda var arkadaşlar. sayfaları pdf yaparken ikili yapmayın. bölmek zorunda kalıyorlar. çünkü yukarıda yazdım 1. ve 2. safyalar birisi formanın önünde diğeri arkasında yer alıyor. yanyana gönderirsen nasıl olacak. birisini formanın önüne koymak zorunda ama bir bütün. mecburen bölmek zorunda.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
bakın sayfaların tek tek cıkması anlamı ayrı ayrı pdf oluşması degil benim kastetmek istediğim bu öğrenilecek bişeyler olduğunda uzman kişilere baş vuruyorum siz merak etmeyin ve çokta komik bir durum yok ortada ....

Son düzenleme:

arzucarsamba

🌱Yeni Üye🌱
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bilgiler işime yaradı gerçekten. Yani sayfaları sırasıyla tek olarak pdf high quality print şeklinde kaydedip baskıya yollarsam olur değil mi? içindeki resimleri embed link yapıyorum. Fontlarıda embedlemem gerekir mi acaba yoksa zaten pdf içine gömülür mü?

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Matbaaya giden işlerde Press quality'yi seçin. Bu ayar tüm dökümanı CMYK'ya çevirir.
Fontları embedlemenize gerek kalmaz. Fontlar PDF içine gömülmüş olur.

Son düzenleme: