Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesign pdf yardım

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
arkadaşlar merhaba. aslında başlık doğrumu değilmi pek bilemiyorum ama benim şöyle bir sorunum var:

112 sayfalık bir dergi yapıyorum Indesignda yaptım bitti reklamları genelde illustrator da hazırladım. ve formaları yerleştirirken ındesinga da ai olarak aktardım. bir konuda öyle okumuştum en iyi ai aktarılır diye. 7 formayı da yerleştirmesini tamamladım pdf export ederken ister smallest ayarlarda ister en yüksek ayarlarda çıkartmak isteyeyim bu ai aktardığım dosyalardan kaynaklı olarak işlem tamamlanamadı hafıza dışı(out of memory) gibi uyarılar alıyorum. ve doğal olarak baskıya yollayamıyorum. çok acili cevap bekliyorum arkadaşlar. ne yapmalıyım? bunu nasıl hallederim? bu arada ailerden kaynaklı olduğunuda şurdan çözdüm varsayalım 10. sayfada ai bir reklam var orada hata veriyor onu kaldırdığımda veya yerine tiff aktardığımda sorun olmuyor o kısmı atlıyor.
şimdiden yardım edecen arkadaşlara teşekkürler duacınız olurm valla:)

Benzer konular

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
arkadaşlar çok rica ediyorum hani bilginiz varsa çok önemli çünkü akşama halledip sabah da matbaaya yollamam lazım.

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
1) Öncelikle dosyanızı postscripten geçirirseniz bu sorunla karşılaşmazsınız.

2) Ai dosyalarınızı illustratorda açıp pdf kaydedin.. onları sayfalardaki yerine import edin..

3) yada dosyanızı ikiye bölün örneğin 50 / 50 / 20 gibi onu bookla birleştirirseniz sorun çözülebilir..

umarım yardımcı olabilmişimdir...

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
yardımlarınız için teşekkür ederim. artık gerek kalmadı bi şekilde halletmeye çalıştım.
postscript yapmayı denemedim bakın o aklıma gelmedi. ama pdf de işe yaramıyor. çıkartırken forma forma çıkarttım sorun olan bazı sayfalar vardı çok fazla lens efeckt vs uygulanmış. onları da tiff yaparak çözüm buldum. yada bazı sayfaları hatalı bozuk çıkardıysa da onları da sonradan illustratorda ekledim:) sorunu çözdüm. başka arkadaşlar da aynı sorunlrı yaşarsa çözüm yollarını anlatmış olduk iyi oldu:)