Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

IV. murat operası için afiş çalışmam

siyim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
42smalljx3.jpg

Benzer konular

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Beni rahatsız eden bir nokta yok. Emeğine sağlık güzel olmuş...

siyim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
epey bi araştırma yaptım IV murat ile ilgili... onun yazdığı şiirlerin orjinal görüntüsünü bulayım diye özellikle cok zaman kaybettim. "www.britishmuseum.org" da 3114 nolu eser onun yazdığı şiirmiş ancak o esere de bir türlü ulaşamadım.. (bu konuda yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim),arkadaki arapça yazılar ise onun tuğrasının altındaydı....

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım merhaba, ellerine sağlık görsel olarak hiç bir sorun yok ama bir teklifim olabilir mi? Madem bu bir opera afişi, biraz daha ağır olması gerektiğini düşünüyorum. Yani biraz fazla renkli geldi bana, daha sade, IV. Murat'ın resmini stilize ederek, farklı bir illüstrasyon uygulayarak, renkleri bir kaç renge düşürerek, belki vektörel bir çizimle bunu sağlayabilirsin. Bir de tarih ve yer yok. Ama o tarz bilgileri farklı bir materyale tek renk baskı ile asıl afişin yanına yapıştırılabiliyor bu tarz çalışmalarda, çünkü bir turne söz konusu oluyor sanırım. Selamlar, kolay gelsin.

siyim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hem dikkat çekici olması bakımından hem de - capcanlı- hissini verebilmesi için bu afişete aslında renkleri sonradan daha da canlandırıp IV. muratı öne çıkardım.
tarih ve yer de aynen söylediğin sebepten dolayı belirtilmiyor..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşım merhaba, ellerine sağlık görsel olarak hiç bir sorun yok ama bir teklifim olabilir mi? Madem bu bir opera afişi, biraz daha ağır olması gerektiğini düşünüyorum. Yani biraz fazla renkli geldi bana, daha sade, IV. Murat'ın resmini stilize ederek, farklı bir illüstrasyon uygulayarak, renkleri bir kaç renge düşürerek, belki vektörel bir çizimle bunu sağlayabilirsin. Bir de tarih ve yer yok. Ama o tarz bilgileri farklı bir materyale tek renk baskı ile asıl afişin yanına yapıştırılabiliyor bu tarz çalışmalarda, çünkü bir turne söz konusu oluyor sanırım. Selamlar, kolay gelsin.

istemeden de olsa takıldım
zaten opera denince kaçılan bir ülkede yaşarken neden birde afişleriyle insanları operadan kaçıralım dimi?
çok ağır ve cidi bir çalışmanın lüzumu yok bence

siyim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
IV.MURAT yazısı için bir kaç font denedim. El yazısı gibi yaha biraz arapcayı andıran fontlar olsamı acaba die düşündüm . ama okunaklılık zorlaşıyor ben de vazgeçtim.

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışman güzel olmuş kardeş tebrik ederim belki fontlar biraz daha iyileştrici olabilirdi.

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
istemeden de olsa takıldım
zaten opera denince kaçılan bir ülkede yaşarken neden birde afişleriyle insanları operadan kaçıralım dimi?
çok ağır ve cidi bir çalışmanın lüzumu yok bence

Sevgili Horus, ben de opera'nın daha seçkin bir kesime hitap ettiğini düşündüğüm için bu yönde bir görüş serdettim. Yoksa elbetteki halkın her kesimine bu tarz etkinlikleri sevdirmek, çekici hale getirmek gerekir. Ama ay sonunu nasıl getireceğinin hesabının içinden çıkamayan bir toplumda yaşıyoruz.

harun_asa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel olmuş eline sağlık...

purple

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eline sağlık çok güzel olmuş ıv. murat renkli olmasaydı ön plana çıkmazdı. bu şekilde güzel.. ellerinize sağlık

erdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
olması gerektiği gibi olmuş... ;)

deiem29

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence de olması gerektiği gibi olmuş güzel gözüküyo rahatsız edici bir durum göremedim ellerine sağlık

Mirga

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok hoş olmuş göze hitap ediyor ve ne bileyim kullandığın motifler ve IV Murat'ın heybeti afişinde baya bir insana geçiyor yane bana geçti