Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

iyiye giden yol eleştirilere açık olmaktan geçer

mmmpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.idgn.net
Sevıgılı arkadaslar basarıya gıden yol uzun ve mesekkatlı bır yoldur unutmamalıyızkı burada yazılan butun yorumlar hep daha ıyıye gıtmemız ıcın bıze ısık tutacak bılgı dagarcıgımızı gelıstırecek yorumlar olmalıdır. Bır kere yorumlar ne kadar acımasız ve sert olursa olsun onları sındırmesını bılmelı ve o mesajın olumlu yonlerını kendımıze ornek almalıyız ve o gozle tekrar calısmamızı kontrol etmelıyız. Buradakı genel sorun şudurkı calısma yapan arkadaslarımızın poh pohlandıgı. Bu işe yenı baslıyor olmanız sızın poh pohlanmanızı gerektırmez sonucta burada sıze guzel denılen bır iş eger matbaadan veya dıgıtal baskıcıdan gerı donerse ıstemedıgınız bır sekılde gene en cok sız olursunuz uzulen ve bu sızın ılerıye donuk kendınıze guvenınızı zedeler. Bır dıger sorunda işe gore calıstıgınız sektore gore tasarımlar yapamamak yanı iş sıze guzel gelıyor olabılır ama acaba amacına uygunmudur dıye dusunmek gerekır. Tasarımlarınız sade olabılır ama amacına uygun olmalıdır sırf sıze guzel gelıyor dıye gereksız fırca darbelerı golgeler alakasız font kullanımı en belırgın eksıkler. Boyle işlerın baskıdan sorunsuz donmesıde bıraz şansa kalıyor. Buradakı tecrubelı arkadaslarımızın bunları belırten bır ozellıgı olmadıgı kanısındayım ayrıca kullanılan programlarda genelde yanlış bır brosuru photoshopta yapmak sıze zaman kaybettırır ayrıca bılgısayarınızı kasar ve yeterınce esneklık tanımaz genelde fh veya yenı trend olan ındesıgn ogrenmenızı bunlara bır yerden baslamanızı onerırım. Bır dıger eksıklık çalışmalarınızda basınızda bır bılenın mutlaka bulunması gerektıgı yanı calısmalar var fakat hıc bırısı tatmın edıcı bır duzeyde degıl, yaptıgınız iş cope gıdebılır bu muhım degıl fakat sız bılgınıze ızlenımlerınıze gore kendınıze deger kattıgınız surece tasarımlarınızda gelısecek ve uzerınde oynamalar azalacaktır. Bır ısı baslamadan once o konuda kaynak aramanızı ve yapılan calısmalara bakmanızı tavsıye edıyorum. Tıpografı ve uygun font kullanımı konusu cok onemlıdır buna extra dıkkat edılmesı gerekır bu konuda cok guzel kaynaklar ve sıteler mevcut kendınızı gelıstırmenız acısından bır goz atmanızı tavsıye ederım.
Sonuc olarak kımse burada acımasız elestırıler yapıyoruz dıye kırılmasın bunlardan ders almak sızı daha ıyıye goturecektır ama sızı mutlu edecek cevaplar vermek ıse hatalarınızı gormenızı engelleyecektır.

benım burada yaptıgım ıslerı yayımlamama gerek olmadıgı kanısındayım zaten yazdıgım yazılardan benım hakkımda yorum yapabılırsınız. ama ıllede ıstenırse bır kac ornek koyabılırım.

hepınıze basarılar dılerım.

saygılarımla