Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Jenny Saville-Young British Artist

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
savilleb.jpg

1970, Cambridge doğumlu, ‘Young British Artists’ gurubunun önemli isimlerinden biri olan sanatçı, cerrahi operasyon geçirmiş ölü ve donuk yüz ve vücutları, travma mağdurlarını, deformasyona uğramış surat ve bedenleri,cinsiyet değiştiren kişileri, hastalıklı vücutları resimlerine konu edinmektedir. Yoğun boya katmanları ve etkili fırça darbeleri,sanatçının değindiği konuları daha da çarpıcı halde yansıtmaktadır.
Çalışmalarının hepsi yağlı boya olup çok büyük boyutlardadır.

large_jenny-saville.jpg

jenny-saville.jpg

jenny_saville_torso.jpg

saville01.jpg

UGpicture1.jpg

76.jpg

5180_C.jpg

14.jpg

2403092447_fd2ca10a96_o.jpg

jenny4.jpg

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
ben bu vatandaşın akli dengesinden şüpheliyim.. bir insan neden özellikle bu tarz resimler çizmek ister ki?

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hemen açıklayayım nedenmi; bu sanatçının yakın çevresindeki arkadaşları ve tanıdıkları kendi vücutlarıyla sorunlu oldukları için çok sayıda estetik ameliyatlar geçirmişler ve buda sanatçının çıkış noktası olmuş resimlerinde ise model olarak ya kendini yada arkadaşlarını resmetmiş... örneğin ilk çalışmadaki kendisi ve o resmin ebatı 2mx 3m ve yaklaşık 2 yılda bitirebilmiş.... akli dengesinden şüphe edicek bişey yok bence çok sağlam bir tarzı ve kavramsal alt yapısı var ;)

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
hemen açıklayayım nedenmi; bu sanatçının yakın çevresindeki arkadaşları ve tanıdıkları kendi vücutlarıyla sorunlu oldukları için çok sayıda estetik ameliyatlar geçirmişler ve buda sanatçının çıkış noktası olmuş resimlerinde ise model olarak ya kendini yada arkadaşlarını resmetmiş... örneğin ilk çalışmadaki kendisi ve o resmin ebatı 2mx 3m ve yaklaşık 2 yılda bitirebilmiş.... akli dengesinden şüphe edicek bişey yok bence çok sağlam bir tarzı ve kavramsal alt yapısı var ;)

Olayın sanatsal yönünü benden daha iyi biliyorsun ve senin bakış açın da farklı doğal olarak.. Sanatını veya yeteneğini icra edebileceği bir çok olumlu konu varken bu şahıs etrafındaki ve kendi üzerindeki olumsuzlukları konu olarak seçmiş. Buraya kadar tamam normal olabilir.. Deforme konusunda doğal hallerini yansıtması yine doğal karşılanabilir ama bacaklarından asılmış kafası kesilmiş bir hayvanı konu ediyorsa, bana halaa ve yine de bu insanın ruhsal dengesinde bir bozukluk olduğu izlenimini veriyor. Palyaçoların katil olabileceği gibi, Sapkın insanların da sanat yapabileceği muhtemeldir... her ne kadar ben bunu hoş karşılamasam da.

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Olayın sanatsal yönünü benden daha iyi biliyorsun ve senin bakış açın da farklı doğal olarak.. Sanatını veya yeteneğini icra edebileceği bir çok olumlu konu varken bu şahıs etrafındaki ve kendi üzerindeki olumsuzlukları konu olarak seçmiş. Buraya kadar tamam normal olabilir.. Deforme konusunda doğal hallerini yansıtması yine doğal karşılanabilir ama bacaklarından asılmış kafası kesilmiş bir hayvanı konu ediyorsa, bana halaa ve yine de bu insanın ruhsal dengesinde bir bozukluk olduğu izlenimini veriyor. Palyaçoların katil olabileceği gibi, Sapkın insanların da sanat yapabileceği muhtemeldir... her ne kadar ben bunu hoş karşılamasam da.

düşüncelerine saygı duyuyorum ama tüm sanatçılar olumlu konuları ele alırsa, hem bizim bakış açımızı daraltmış sınırlandırmış olurlar hemde hep olumlu şeylerin farkına varmamızı sağlarlar...ama artıları alıyorsak eksisiz olmaz zıtlıklar birbirini tamamlar;) hem ayrıca o kafası kesilmiş asılmış hayvan figürüde Barok ressamı Rembrandt'ın ''Derisi Yüzülmüş Sığır'' adlı eserinin sadece günümüze olan bir uyarlaması ve ordaki amaç boyanın, formun ve et külçesinin en iyi biçimde nasıl resmedilebileceğidir. kötü bir amaç yok yani;)

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
dediğim gibi.. olayın sanatsal yönünü sen daha iyi bilirsin. ben sadece gördüklerim hakkında yorum yaptım ;)

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
dünyada iyi-kötü, doğru-yanlış, güzel-çirkin gibi zıt kavramlar bir arada. sanatçı gözlemlediği gerçekliği ifade eder. sanatın kaynağı estetiktir ve bize itici gelen herşeyi estetik bir şekilde sanatsal anlamda güzelleştirebilmesiyle sanatçı olur. buradaki konsept de gayet güzel. bazıları benim gözüme estetik gelmedi, bazıları oldukça güzel. ve birşey anlatmaya çalışıyor, özellikle kesilen bir hayvan ile estetik ameliyat olanlar arasında kurduğu bağ ile. yalnız ne yalan söyleyeyim, ressam26 söylemeseydi konunun estetik ile ilgili olduğunu anlamayacaktım. :)